Štěstí v lásce

Štěstí v lásce https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412696/bmid_stesti-v-lasce-V3r-412696.jpg 3 240 61

Lásku si za peníze nekoupíš… Maddie není impulzivní člověk. Vždycky tvrdě pracuje a všechno má naplánované dopředu. Jednou si náhodou koupí los a... vyhraje! A její život se bleskově změní k nepoznání. Už žádný stres, jestli dostane stipendium, aby mohla jít na univerzitu. Stane se však středem pozornosti ve škole, což je fajn, dokud o ní nezačnou kolovat různé drby. Dokáže Maddie včas rozpoznat, komu může věřit?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Lucky in Love , 2017

laura
05.01.2020 1 z 5

Trošku jiný příběh, než na jaké jsem u téhle autorky zvyklá. Řekla bych, že spíš smutný než úsměvný, a hodně k zamyšlení. Bylo mi Maddie líto. Ano, dělala špatná rozhodnutí, ale dělala je proto, že lidem důvěřovala. Člověk nemůže žít bez důvěry k těm, kteří jsou mu blízcí, protože pak vlastně žije jen napůl...

Ten příběh je vlastně obrázek toho, jak nás může změnit úspěch, sláva, peníze, jak moc se lidi kolem nás mění, když tohle máme, jak moc jsme do té doby neznali sami sebe - ale ani ty nejbližší...

Prozření je kruté a hodně to bolí, ale někdy je důležité, abychom z toho zmatku našli zase cestu ven, abychom oddělili lež od pozlátka a pravdu od nedůvěry. Zkrátka, nebylo to špatné. Jen ne tak dobré jako předchozí knihy, co jsem od této autorky četla...

babystar
29.12.2019 2 z 5

Tentokrát jsem se nemohla začíst a po přerušení se mi ani nechce v četbě pokračovat. Maddie mne se svým rozdáváním peněz štvala. Rodiče byli taky divní. Chlapi se jenom váleli a nadávali na svět i sobě navzájem, ale jakmile přišli k penězům, byli jak sluníčka. Ja jsem ještě z doby, kdy se říkalo, že peníze nejsou všechno. Jak je to v té písničce? Za peníze si štěstí nekoupíš. Možná autorce křivdím a příběh vyzněl jinak, než se mi jevil, ale neměla jsem sílu a chuť ho dočíst.

Sariklen
23.12.2019 4 z 5

(SPOILER) Moc milé čtení. Hrdinka si díky výhře v loterii postupně uvědomí, že existují věci, které nezmění, i kdyby pro jejich vyřešení věnovala celou svou výhru. Je vždy zodpovědná jenom sama za sebe. Ostatní nezmění, i kdyby sebevíc chtěla. Jediné, co bych vytkla, je, že zvrat, pochyby a pomluvy se rozvinuly až ke konci knížky, zdálo se mi to poměrně nevyrovnané. Věnovala bych tomu určitě více stránek :)

NELKAMAL
04.12.2019

Od této autorky jsem četla první knihu, ale moc se mi líbila. Nejvíce vygradoval konec, jinak v knize nebylo tolik lásky, ale spíše povídání o penězích a kamarádech. Celý děj byl přesto moc poutavý a čtivý.

Veruu95
01.12.2019 5 z 5

To bylo milé! Skvělý námět, autorka ho dobře (a uvěřitelně) zpracovala. Postavy mi byly sympatické. Příběh byl takový reálný - život je o náhodách a tady je krásně ukázáno, jak jedna taková náhoda může změnit celý život.
Po spoustě negativních recenzí jsem se trochu bála, ale mně knížka sedla perfektně. :-)

Karola050716
01.12.2019 4 z 5

Od Kasie West už jsem četla lepší knihy, přesto jsem si to maximálně užila a všechno, co hlavní hrdinka prožívala po své výhře bylo zcela uvěřitelné..povedené.

Damonka12
22.11.2019 3 z 5

3,5 kniha má skvělí příběh a námět, ale chování hlavní hrdinky bylo strašné, jak sebou nechávala manipulovat a pak všechna její rozhodnutí. Ach jo.

LilianaFalcon
09.11.2019 2 z 5

P.S. Líbíš se mi bylo skvělé, Po tvém boku nebylo špatné. Zbytek knížek od autorky mi nesedí, protože je v nich na můj vkus až moc středoškolských intrik. Do téhle jsem se ani nezvládla pořádně začíst.
Strašně mi vadilo, jak neoriginálně to bylo napsané. Dát někomu hromadu peněz a pozorovat, jak ho to změní a jak to změní jeho okolí? To je tak strašně ohrané, že jsem myslela, že autorka přijde aspoň s něčím, co by ten příběh pozvedlo... Ale bohužel.

ivedoo
04.11.2019 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila. Bylo to takové oddechové a milé počtení.

Kacennnka
03.11.2019 2 z 5

Veliké zklamání, za což jsem vlastně ráda, alespoň vím, že Kasie dokáže napsat špatnou knihu (i když moc nevěřím, že tohle psala opravdu ona).Celá ta myšlenka je uhozená. Dát do ruky osmnáctileté holky tolik peněz je prostě šílené a Maddie, která mi byla ze začátku fakt sympatická, se změnila na totální blbku, která si myslela, že si všechny koupí. Nejvíc mi asi vadil přístup jejích rodičů, kdy jí pořád opakovali, že jsou to její peníze, a ať si s nimi dělá, co chce, ale že by možná měla zajít za konzultantem. A tím to skončilo - rodiče dostali svůj milion a už se nestarali. Jakože... fakt? A romantická linka taky poměrně na prd.

Cometka
07.10.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, ale není to úplně hit sezóny, aspoň podle dle mého názoru. Ani si nemyslím, že by byla Maddy nějak špatná nebo se nějak změnila její povaha po tom, co vyhrála loterii. Prostě se neuměla vyrovnat s takovou sumou, kdo z nás by to zvládl líp, ruku na srdce. Maddyino okolí (i reakci ostatních na výhru) naopak autorka vykreslila vážně dokonale. Knížku určitě doporučuji, zase je to trochu jiný pohled na svět.

Blahona
02.10.2019 2 z 5

Zatím asi nejslabší kniha autorky. Moc mě nebavila.

denisa4368
28.08.2019 4 z 5

Jedna z jejích slabších knih, ale přece stále si držící úroveň pohodového dívčího románu.

Jasomknihomolka
26.08.2019 2 z 5

Milé, zlaté a romantické ale v istých častiach ma to nebavilo.

sd1992
12.08.2019 3 z 5

S bolestí v srdci Vám oznamuji, že to byla nejslabší kniha od Kasie West. Sakra, autorka měla asi slabou chvilku, protože jinak píše dokonale... Po jejích knihách sahám zásadně tehdy, když si chci přečíst něco fakt milého, sladkého a nenáročného! Jenomže tentokrát se děj točil neustále kolem výhry v loterii a o tom, jak to mění život hlavní hrdinky... Taková ta romantická dějová linka zde tvoří tak.. počítám max. 25%? prostě to tentokrát bohužel nebylo ono... ale pořád to bylo napsaný jejím lehkým, čtivým stylem.. takže jelikož mám její knížky fakt ráda, tak dávám hodně slabý 4*, kdyby to zde šlo, tak spíš 3,5 =)

MarKy95
01.08.2019 2 z 5

Na to, jak moc mám ráda knihy od Kasie, tahle je pro mně velkým zklamáním...

JanaDor
29.07.2019 4 z 5

Román je to velmi čtivý, jako všechny od této autorky. Píše na pohodu. Je to hodně pohádkové téma – výhra v loterii. Kdo by o tom někdy nesnil? Co byste udělali s několika miliony korun? Celkem hezká představa, kdo by je nebral, že? Ale román také ukazuje, že vše si za peníze nekoupíš, ani vztahy se zázrakem díky penězům nespraví. Také je určitě těžké věřit novým lidem kolem sebe, zdali nejsou s tebou jenom pro peníze. V tomto je téma zajimavé a zamilovanost je zde vedlejší.

nani_nka
26.06.2019 3 z 5

Kebyže mám odporučiť teenagerke nejakú romantickú knižku určite by to bola jedna z knih od Kasie West. Pre mňa 30-tničku boli dialógy hlavných hrdinov mierne naivné, detské, ale napriek tomu som túto knižku prečítala a musím uznať, že ide o milý, pekný príbeh, kde hlavná hrdinka potom ako vyhrá väčšiu čiastku peňazí v lóterii musí zistiť komu zo svojich kamarátov dokáže naozaj veriť a hlavne si sama určiť, kam chce aby sa jej život uberal.

SknihouVrukách
20.01.2019 5 z 5

Veľmi pekná kniha. Veľa som neočakávala, pretože som videla dosť negatívnych recenzii aj od zahraničných čitateľov. Kasie West opäť nesklamala. Kniha sa mi veľmi páčila a všetkým vám ju odporúčam.

Silmarien
12.01.2019 3 z 5

Bolo to milé.
Mladučká Maddie vyhrá čosi cez 33 miliónov dolárov... a samozrejme jej to zamotá život všetkými možnými smermi a uzlami. To je tak celé :-D
Sú tam kamošky, je to klasická americká stredná, takže sú tam hviezdy školy, nejaký ten problém v rodine a samozrejme kamarát, ktorý by mohol byť viac ako to.
Ľahučká oddychovka na popoludnie kdekoľvek.