Štěstí přijde v neděli

Štěstí přijde v neděli https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93844/mid_stesti-prijde-v-nedeli-8oE-93844.PNG 4 13 2

Nedělňátkem je patrně i autorka knížky Gudrun Mebsová. Když v roce 1983 předala nakladatelství Sauerländer svůj rukopis Sonntagkind, samozřejmě netušila jaké úspěchy knížku čekají. Po dalším německém vydání vyšlo v rychlém sledu vydání v mnoha dalších zemích. Malé děti, ale i jejich rodiče si oblíbili malou osmiletou holčičku a její vyprávění o životě v dětském domově. O velké touze mít rodiče, se kterými by mohla trávit alespoň neděle ve vysněném světě dobrot a pohodě domova. Jestli se té báječné holce přání splnilo, to se dočtete v příběhu. Můžeme vám však napovědět, že lidem, kterým se v životě daří, se také říká nedělňátko. ocenění: Německá cena za literaturu pro děti a mládež, Švýcarská cena za dětskou knihu, medaile Janusze - Korzaka... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Magnet Press (ČR)

Sonntagskind , 1983

ngreenova
12.10.2020

Krásná kniha o dívce v dětském domově, která čeká na toho pravého rodiče. Četli jsme s osmiletou dcerou, které se kniha moc líbila!

Locika
04.01.2014 5 z 5

Hluboký vhled do duše dítěte... O silné dětské touze být milován a moci milovat druhého. Krásné počtení!

Autorovy knížky

Gudrun Mebs
německá, 1944
1992  82%Štěstí přijde v neděli

Kniha Štěstí přijde v neděli je v