Štěstí je zadarmo

Štěstí je zadarmo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294541/bmid_stesti-je-zadarmo-gRf-294541.jpg 4 310 77

Kamila rozpoutala válku se svými příšernými sousedy. Táňa už se nemůže dívat, jak si její máma ničí život. Aneta se asi zamilovala – jenže do nesprávného muže. A Jiří se ze všech sil snaží, aby ho dcera měla aspoň trochu raději... Hlavní postavy povídek mají společný cíl: být alespoň trochu šťastnější. Na štěstí má přece právo každý, ne? V jejich příbězích o důležitých náhodách a životních prozřeních potom sehrají roli kočičí (a někdy i psí) hrdinové... Autorka ke knize dodává: Opravdový úspěch přece nemusí nutně být to, co vás nejvíc pozvedne v očích ostatních. Může to být něco, za co si sami sebe vážíte, co vás naplňuje. Jen vás samotné. nemusí nikdo další vědět...“... celý text

amanek
11.04.2024 5 z 5

Příjemná oddechovka. První a druhá knížka se mi líbila asi trochu víc.
Tady někdy hrály kočky jen vedlejší roli. I tak příjemné čtení.

Lenka4
22.03.2024 3 z 5

Povídky mají lehce posmutnělý nádech, třebaže je jejich vyznění vesměs optimistické.

keny
29.01.2024 4 z 5

Takové nenáročné pohodové čtení. Vždy jsem si dala jednu povídku ke kafi. Teď , po měsíci, už si v podstatě ani žádnou konkrétně nevybavím, moc toho ve čtenáři nezůstane, ale protože jsem majitelka a milovnice kočiček, ráda si knihy o nich přečtu

SSTknihy
14.09.2023 4 z 5

Od psaní detektivek si autorka odskočila k trochu jinému žánru a pobavila své čtenáře milými, citlivými příběhy lidí, psů a koček. Jsou to spíš takové jednohubky, zachycené okamžiky uprostřed žití. Klevisová má cit pro vykreslení atmosféry, a i díky tomu se její povídky dobře a lehce čtou.

simona8022
11.08.2023 5 z 5

Takové milé jednohubky pro lepší náladu :)

Štěpinambura
06.08.2023 5 z 5

Skvělá kniha nejen pro milovníky koček!

Mon.CouCou
13.06.2023 5 z 5

Přestože Michaela Klevisová píše v ČR snad nejlepší detektivky, chci dnes vytáhnout její starší dílo, Štěstí je zadarmo.
Jde o povídkovou knihu zaměřenou hlavně na kočky, potažmo hafany. Já sama jsem chovatelka buldočků. Jo-chtěla jsem kočky. Manžel psi. Tak máme kočkopsi.
Povídky obecně nejsou moc oblíbeny mezi čtenáři. Já je ráda mám a vyhledávám, když na čtení není tolik času.
Míša umí barvitě vytvořit postavy, za kterými pak vidím i já lidi z mého okolí. Co si budeme namlouvat, ne každý je milovník zvířat. Já je beru jako součást rodiny a mám ty moje potvůrky zakomponovaný v dědictví :-))
Těchto 11 povídek není nijak náročný k četbě, i tak se mi její zpracování líbilo. Takže, doporučuju milovníkům chlupáčů :-)

marion111
04.02.2023 5 z 5

Krásná kniha na jedno odpoledne. Milá, pohodová, ideální pro milovníky psů a koček.

Safrika
01.02.2023 3 z 5

Zase pohodove pribehy, lehke, mile, muzu za sebe rict, ze se mi libilo vice nez prvni dil, takze dekuji, takova prijemna oddechovka.

petrpospa
11.01.2023 4 z 5

Nevím, jestli je to čtení pro chlapa, ale je to pohodové a milé. Chtěl jsem zkusit Klevisovou jinak a povedlo se to. Hvězda dolů je za to, že nejsem povidkovy typ. Ale v tom případě je problém na mé straně, Klevisko promiň ;-)

Doomiiniikaa
05.12.2022 1 z 5

Za mě asi ne. Nechci knihu nijak shazovat, protože věřím, že někomu se tento styl líbí,ale já už bych ji znovu nečetla.

Jordanka9
29.09.2022 4 z 5

Hezká knížka povídek o kočkách i pejscích a o lidech, jimž dokážou tito tvorové zpříjemnit a zpestřit ne vždy veselý a láskyplný život. Na povídkové knihy si moc nepotrpím, je mi líto , že jsou jednotlivé příběhy tak krátké, ale paní Klevisová umí zaujmout i ve zkratce.

Květi62
20.09.2022 5 z 5

Příjemné, pohodové čtení před spaním

Kory98
13.08.2022 5 z 5

Tak jsem začala druhým dílem a pokračuji třetí knihou povídek o kočkách a nejen o nich, ale také o lidech, kteří s nimi žijí. A tentokrát tam bylo i pár pejsků, což není na škodu. Příjemné čtení pro jakoukoli dobu, nenutí až tak moc přemýšlet, naopak u mě vyvolávalo spokojené úsměvy. Teď už jenom sehnat první díl :-) Ten mi chybí přečíst, i když každá z knih se dá číst samostatně, nenavazují na sebe.

konicekbily
08.06.2022 5 z 5

Knížka vypadá jako odpočinková - maličký soubor kratičkých povídek - některé již dříve různě publikované a v každé z nich vystupují domácí zvířata, většinou kočky, dvakrát psi a jednou kotě. A v každém kratičkém příběhu na mne kouká lidskost a láska - nejen ke zvířatům, ale i mezi lidmi. A styl psaní a krásná slovní zásoba je prožitkem pro nespěchajícího čtenáře.

Arwen777
22.05.2022 3 z 5

Jednoduchá a milá četba. Na chvíle, kdy se vám nechce přemýšlet nebo když víte, že nemáte tolik času, kolik by vyžadoval román. Povídky o životě, o změnách, vztazích, koncích a pokračováních. A v každé se mihne zvířátko.
Styl paní Klevisové je poklidný a pozvolný, žádné dramatické změny. Zároveň je ale podmanivý a je takovým pohlazením na duši.
Četla jsem hodně jejích detektivek a tak mě povídku hodně zajímaly. A jsem potěšená. Až mi její další povídková kniha zkříží cestu, pustím se do ní ráda.

martini.ce
05.05.2022 5 z 5

Budu se opakovat, ale styl Michaely Klevisové mi sedí. Baví mě charaktery jednotlivých postav, způsob jejího vyprávění. Přijde mi to přirozené, ze života a plné laskavosti. Na začátku mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na povídkový styl, protože mi přišlo líto, že už nějaký příběh končí a nepokračuje dále. Za mě výborná kniha.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Tak trochu jiná kniha M. Klevisové, ale ani tady není v jednotlivých příbězích o čtivost a drama nouze, takže se v té změti vztah a nálad jednotlivých postav ani na chvíli nenudíte.

EvikU.
04.04.2022 4 z 5

Některé povídky hezké jiné míň, jak už to tak u knihy povídek bývá. Trochu mě zklamalo, že i když se tam kočky oběvovaly, nebyly hlavními aktérkami příběhu.

Kniha se čte ale poměrně hezky. Je vidět, že autorka umí psát.

raty
14.03.2022 4 z 5

Třetí kniha povídek, tentokrát nejen o kočkách. Opět velmi milé a příjemně oddychové čtení.