Stepfordské paničky

Stepfordské paničky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47439/mid_stepfordske-panicky-iJ3-47439.jpg 4 811 122

Jaké tajemství skrývá městečko Stepford za nablýskanou fasádou svých domů? Co vede zdejší muže k tomu, aby trávili veškerý volný čas v uzavřené společnosti pánského klubu? Když se do Stepfordu nastěhuje Joanna Eberhartová se svým manželem Walterem, ještě netuší, že sen o skvělém životě se může snadno změnit v noční můru… Slavná hororová próza již inspirovala nejednoho tvůrce k převedení na filmové plátno.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Stepford Wives , 1972

Maevie
14.04.2018 4 z 5

Úžasná kniha. Žádná zdržovačka, rovnou vtrhnete do víru děje a už z něj nevypadnete. Byť je Levin skromný na slova a knížka patří mezi literární jednohubky, dokázal autor vykreslit městečko i všechny jeho obyvatele tak, jako byste tam žili s nimi. Mrzí mě pouze jediné - chybějící odpověď na otázku Proč?

t.adm
07.02.2018 4 z 5

Šílené. Na to, že se kniha neřadí mezi nejnovější a přečtete ji klidně za jedno odpoledne, to byla opravdu jízda. Žádné seznamování a vysvětlování, popisování na začátku, prostě vás hodí do vody (do Stepfordu) stejně jako hlavní hrdinku a jak se s tím vypořádáte, to už je na vás. Místy strašidelný, šokující, napínavý a hlavně smutný příběh – opravdu tohle muži chtějí? – vás dostane, po dočtení budete cítit mrazení v zádech a s radostí se vrhnete na učení nebo jakékoli práce – protože stát se Stepfordskou paničkou opravdu nechcete. Doporučuji – jednohubka na pár hodin četby, ale zážitek vám zůstane obrovský.

hellena1523
31.12.2017 5 z 5

V podstatě už léty ověřená klasika, kterou zbožňuju! A je jedno, zda knihu, nebo film (který je tedy dost jiný, ale dobrý!). Miluju uklízení, jsem šťastná, když můžu svému muži připravit teplou večeři a děsně ráda koukám na pořad "Máte doma uklizeno?"...tak nevím, jestli jsem se nějak nezatoulala ze Stepfordu :-)

micha-ella
19.09.2017 5 z 5

Úžasné!

_Michelle_
29.08.2017 3 z 5

V roce vydání to musela být určitě pecka vzbuzující nemalý zájem. Od doby, kdy první čtenář četl tuto novelu však již uplynulo mnoho času, a tak se bohužel nějaký ten lesk plynoucí z neotřelých úvah vytratil. Konec knihy mě vyloženě nepotěšil, jelikož z mého úhlu pohledu nedával naději na lepší ženské zítřky, což je škoda. V tomto konkrétním případě musím tedy říct, že se mi více zamlouval film, na který se ráda znovu podívám.

danny_21
24.08.2017 3 z 5

Druhá Levinova novelka nemá ani zdaleka takové parametry jako Rosemaryn příběh. Námět neotřelý to Irovi neupírám, nicméně nedokázal mě k sobě připoutat, možná jsem čekal větší míru konfrontace, spekulací a hlavně jsem postrádal PROČ MUŽOVÉ ... - 60 %

Annkag
26.07.2017 4 z 5

Príbeh ktorý bol miestami humorný,miestami detektívny...miestami som mala pocit že čítam psychologické dielo skúmajúce mužskú predstavu o dokonalosti svojej nežnej polovičky.
Autor krásne rozpísal strach o vlastný život .Strach o to či nás skutočne chce niekto koho milujeme zmenit až tak že by bol schopnýa ochotný nás zabit aby sme boli nahradený.Na tú dobu ked toto dielko vzniklo to bolo neskutočne dobré a malo to svoj osobitý šmrnc,ktorý však i v dnešnej pretechnizovanej dobe ostáva.
Ja dávam Stepfordským paničkám palec hore i ked by som jednou z nich byt nechcela.

Hathor89
25.06.2017 5 z 5

Chcete ideální protějšek? Krásnou a starostlivou ženu, která nebude přemýšlet, její jedinou starostí budete Vy a Vaše rodina a zcela se podřídí Vašim přáním? Přestěhujte se do Stepfordu!
Mám ráda film s Nicol Kidmann, což je oddechová komedie, takže jsem přišla o postupné odkrývání příčin obav, které cítila Joanna. Ale i ten, kdo film zná, bude překvapen … Pod zdánlivě poklidnou tváří provinčního městečka se skrývá přímo hororové tajemství tamních mužů. Obdivuju jednoduchý autorský styl, který vše odhaluje pomocí drobných náznaků, možná právě o to je četba děsivější. Jak se může člověk najednou tak změnit?

ladaol
20.06.2017 3 z 5

Jako jeden z mála případů musím říct, že film se mi líbil víc.

Palorizek85
31.05.2017 4 z 5

Taková chuťkova na jedno odpoledne.

Pinkol
15.05.2017 3 z 5

Je to dobrá knížka, máme ji v seznamu maturitní četby, ale něco mi tam prostě chybělo :D

Eorin
04.04.2017 5 z 5

Četla jsem to někdy v patnácti letech a doposud si pamatuji naprosto přesně, co se tam odehrávalo a i to, jak jsem po dočtení seděla na posteli a zírala s otevřenou pusou na zeď v zoufalé snaze se vyrovnat s koncem, který má do happy-endu hooodně daleko.
Geniální dílo, které se rozhodně vtiskne do mysli a bude se tam různě převalovat ještě hodně dlouho.

JamesF29
15.02.2017 5 z 5

Úžasné. Jiného slova použít nelze. Pokládám se za fandu hororů, rád se bojím, ale při četbě Stepfordských paniček mi běhal mráz po zádech víc než u průměrného Kinga. Ta kniha ukazuje, jak nejisté vlastně může být, co člověk považuje za naprosto samozřejmé. Pod škraboškou normálnosti se skrývá horor.

Marbo
25.01.2017 3 z 5

SP se čtou dobře, nic proti ničemu i ten námět je relativně neotřelý. Co mi ovšem chybělo byl náznak motivu...

ArwenAragorn
02.01.2017 5 z 5

Nemá chybu.

hana.hanigerova
19.12.2016 5 z 5

Výborná kniha a skvěle vymyšlený příběh. Ale ten konec!!! No zůstala jsem zírat s otevřenou pusou a budu to muset rozdýchávat velmi dlouho. Brzy si musím spravit chuť filmem. I přesto má kniha ode mne 5*, protože tak zajímavý a poutavý příběh jsem dlouho nečetla.

Putnas
10.09.2016 5 z 5

Ještě lepší než Rosemary má děťátko. Celé je to velmi mrazivé a ta pointa...

lapagerie
19.05.2016 4 z 5

Útlá knížečka, která se dobře čte. Konec nepřekvapí (tedy asi jen toho, kdo viděl nejdříve film s Nicole Kidmann :) )

kalinkacz
22.03.2016 2 z 5

No co říct, typický Ira Levin... Je pravda, že po mém posledním zážitku s knihou Rosemary má děťátko, kdy jsem si po jejím přečtení byla jistá, že na knihy Ira Levina už nesáhnu byly paničky spíše milým překvapením... Děj měj spád (možná také protože kniha byla kratšího rozsahu) a je rozhodně více záživný, než tomu bylo u Rosemary má děťátko... Oceňuji také námět a samotnou zápletku... I přes tohle všechno jsem ale nucena říct, že Ira Levin zkrátka není "můj" autor.... Ale kdo tyto motivy vyhledává, zklamaný nebude....

M1ra
20.03.2016 5 z 5

Kniha je opravdu zajimava, lituji ze ji nemame v povinne cetbe je mnohem lepsi nez ty ktere mame.
Mensim minusem je hodne zbytecnych pojmu v knize.