Stepfordské manželky. Chlapci z Brazílie

Joanna s deťmi a mužom sa presťahujú. Zisťuje, že manželky v meste sú neuveriteľne dokonalé a príde na hrôzostrašnú vec. Muži ich menia za vyrobenú náhradu. V druhom ústrednú dejovú os tvoria strhujúce osudy Leibermanna, ktorý sa na základe prerušeného telefonátu so zavraždeným priateľom usiluje vypátrať pozadie záhadných úmrtí mužov, súvisiacich s adopciou detí rovnakého výzoru s doktorom Mengelem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92922/stepfordske-manzelky-chlapci-z-brazilie-92922.jpg 4.313
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Slovenský spisovateľ

The Stepford Wives. The Boys from Brazil, 1972

Kniha Stepfordské manželky. Chlapci z Brazílie

Marquis
17.05.2020

Stepfordské manželky sú už taký autorov evergreen a zlatý stred. V dobe vydania to musel byť šok, dnes však pôsobia nutne zastaralo a pár rokov od prvého prečítania už ani neviem, o čom vlastne boli a prečo sú také dobré.

Zato Chlapci z Brazílie, to je iné kafe. Ono je to vlastne totálna blbosť, ale tak dobre a čtivo napísaná, že sa tomu nedá nič vytknúť. Špionážne dobrodružstvo, zaujímavé lokality, skvelo vystavané charaktery, nehovoriac o postupne odkryvaných plánoch samotného Todesengela. V závere to trochu zaškrípe, vzhľadom ku gradujúcej atmosfére je vlastne výsledok v ostrom kontraste s predošlými udalosťami, ale skutočne posledné scény Liebermannovho rozhodnutia sa a NAJMÄ mrazivá scéna ambiciózneho chlapca niekde na opačnom konci sveta, vracajú všetko diskutabilné na predošlú úroveň. Určite jedna z najlepších historických fikcii, ktoré som kedy čítal.

horory Židé Josef Mengele

Ira Levin