Prokletí

Prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213854/prokleti-Cea-213854.jpg 4 217 23

Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány,...

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Craving , 2011

Sammy.Boy
03.09.2023 4 z 5

I třetí díl série si drží svůj čtivý standard. Ani tady nechybí napětí, tajemno a romantika. Vztah obou bratrů dostává další thrliny a šrámy. Celkově se jedná o velmi atraktivní sondu do upírského života. Je ovšem otázkou, zda je tohle celé dar anebo PROKLETÍ.

drakamena
05.04.2023 2 z 5

Přestože je tato série lepší než ta původní od L.J. Smith, trpí stejným nešvarem: ukňouraným svatouškovským Stefanem. Příběh s Luciem byl vcelku zajímavý - i když první půlka se neuvěřitelně táhla - ale byl by mnohem lepší, kdyby se Stefan pochlapil a přestal. se. tak. zatraceně. litovat. Radši bude v lese ocucávat veverky nebo se honit za holuby, než aby se napil lidské krve - nepochopitelné zvlášť vzhledem k tomu, že u toho nemusí lidi zabíjet - což mi v situaci, kdy se pokoušel zachránit svoji přítelkyni a postavit se neporazitelnému upírovi, připadalo jako totální pitomost. Jak vlastně plánoval Lucia zastavit, je ve hvězdách, poněvadž to jsem se z textu nedozvěděla. Že by šlechetné sebeobětování? Mučedník Stefan? Kristova noho!

petrzel
01.10.2020 5 z 5

Pěkně napsané.

Hoshi
23.02.2018 5 z 5

Třetí díl historie bratrů Salvatorů byl ne tak oddechový jako předchozí dva díly, ale stejně čtivý a zajímavý. Rodinu Sutherlandů jsem si oblíbila, ale nic netrvá věčně. Doufám, že další díly budou stejně zajímavé, jako doposud.

marta14
19.11.2017 5 z 5

Zase se mi to líbilo. Čte se to opravdu rychle a není to nudné. Tento díl byl celkem zajímavý. Nečekala jsem, že se stane to, co se stalo. Doufám, že Damon už dá konečně pokoj. Objevila se tam i Lexi, za což jsem ráda. Doporučuji.

twerkit
11.10.2017 3 z 5

Nenadchlo ani neurazilo.

trynitrix
11.07.2015 4 z 5

Nebyla jsem tak nadšená jako u předchozích ten masakr byl moc jako :-/ ale opět zajímavé pokračování mam ráda Lexi :-) Jen by mě zajímalo kdo a co to bylo ten Lucius :-D Mno necháme se překvapit a jde se na další.

barbora5507
01.04.2015 3 z 5

3.díl mě jako ty dva předešlé už moc nenadchl. Přijde mi až přehnaně brutální. Četla jsem ho docela dlouho a ne a ne ho dočíst...

SelenaDemi428
20.11.2014 5 z 5

Opět dokonalý díl :3. Sutherlandovi jsem si celkem zamilovala, ale bylo mi jasné, že je nemine smart hned na začátku.

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Kdo miluje upíří deníky, musí si přečíst i Stefanovi deníky, zde je vyobrazená minulost bratrů Salvatorů... vždy se těším na další díl
Četla jsem všechny její knihy, mám je moc ráda.

hradilovi.mk
08.12.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila

TessDragon
12.10.2013 5 z 5

Po menší odmlce jsem se pustila do 3. dílu Stefanových deníků....Až mě mrzí, že jsem to tak dlouho odkládala! Prokletí bylo neuvěřitelně čtivé a ty menší krvavé scény tomu dodalo patřičnou atmosféru. Oblíbila jsem si celou rodinu Sutherlandových a jsem ráda i za návrat jedné staré-známé postavy. I když je to napsané podle seriálu, začíná se příběh stejně i tak odvíjet úplně jiným směrem, což samozřejmě není špatně, jen ti co sledují seriál, čtou Upíří deníky + Stefanovy deníky budou mít možná v hlavě menší guláš, ale snažím se v tom orientovat. ;D Takže rozhodně doporučuju a vrhám se na další díl.

andulka1406
13.05.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila. Byla zatím asi nejnapínavější z těch tří. Stefan už se tu neživí lidskou krví, ale zvířecí. Objeví se i Damon a má pro ně velké plány.

Esko*
06.05.2013 4 z 5

Souhlasím, že Stefanovy deníky jsou lepší než původní série Upíří deníky. Tenhle díl byl fajn, ale nebyl zdaleka nejlepší. Spíš patří k těm slabším.

Lira
10.03.2013 5 z 5

O něco chudší než jednička, která mi připadala nejlepší, ale stále dobré čtivo. Oproti Upířím deníkům je toto lepší série, kde jsou postavy více zajímavější. Stefana lituji, že ztratil svou lásku.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

mně tato knížka líbila, je stejně úžasná jako předchozí díly :)

Kate.S
04.02.2013 3 z 5

První díl byl bomba. Tento? Jisté zklamání. Ale stále je to lepší než UD. Stejně raději zůstanu u seriálu.

Ami457
16.09.2012 5 z 5

Skvělá knížka, mám ji dokonce doma. Líbí se mi více jak Upíří deníky. Kniha JE podle seriálu, a některé postavy sice v seriálu nebyly, ale staly se jen nám je v seriálu NEUKÁZALI. Stefan sice není moje oblíbená postava, ale po 2 přečtení 1. knihy jsem si ho celkem oblíbila. :)

Vendulik
24.07.2012 3 z 5

Docela nudná kniha. Více krát ji čist nebudu.

Lucik.823
17.07.2012 1 z 5

První dva díly se mi docela líbily. Oproti původním Upířím deníkům docela ujdou. Ale teda tenhle díl mě zklamal. Nuda, nuda a zase nuda. Má to být podle seriálu, ale nesrovnalostí je tam docela dost. Škoda, mohlo to mít docela dobrý potenciál. Aspoň, že je to tak krátké, že nemusím oplakávat ztracený čas.

Lisa Jane Smith
americká, 1965