Stefanie: Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu

Stefanie: Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29529/bmid_stefanie-zivotni-osudy-vdovy-po-nas-rFf-29529.jpg 4 13 4

Nové zpracování životních osudů belgické princezny Stefanie od jejího neradostného dětství, přes nepříliš šťastné manželství s rakouským korunním princem Rudolfem, synem Františka Josefa I. a Alžběty, až po konec nadějím na císařskou korunu po tragické Rudolfově smrti. Kniha líčí Stefaniino postavení v císařské rodině a na vídeňském dvoře, vztah k dceři Alžbětě a novou lásku a nerovný sňatek s uherským hrabětem Lónyayem. Biografie dává autorce prostor přiblížit dějiny tohoto období, s nimiž jsou osudy princezny úzce spjaty. (obsahuje bibliografii)... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Brána

Stephanie: Kronprinzessin im Schatten von Mayerling , 1978

Ilona70
21.03.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila, všeobecně jsme, díky filmům a knihám, příznivě nakloněni chudáčku Rudolfovi a Marii, které Stefanie svým bytím dohnala k sebevraždě. Tato kniha je konečně jiným pohledem, na tuto bezesporu zajímavou, vzdělanou, kultivovanou a navzdory tvrzení Sisi i krásnou ženu.

JeKa
06.07.2017 4 z 5

Velmi zajímavý pohled na život ženy, kterou každý zná, ale málokdo ji chtěl a měl možnost poznat skutečně. Ačkoliv se autorka snaží Stephanii očistit od povrchních soudů jejích součastníků a prvních historiků jejího života, což je opravdu práce záslužná, sama se občas neubrání přebírat obdobné povrchní soudy o osobách, které okrajově v příběhu zmiňuje, což je trochu na škodu, ale hlavní vyprávění nenarušuje. Rozhodně zajímavý příběh, který otvírá zase nové stránky života nejvyšší společnosti habsburské monarchie na sklonku její existence.

barynka15
21.06.2015

Poznání života osoby, kterou historie soudí, i když ji málokdo zná. Právě proto je dobré si knihu přečíst, aby člověk pochopil, jak bylo těžké žít vedle korunního prince a následně po jeho smrti...Dcera belgického krále, manželka korunníhp prince a matka "rudé arcivévodkyně" (je dobré si přečíst i o ní, mnohé se tím vysvětlí).

maryzka
05.05.2012 2 z 5

je to pěkně napsaná kkniha osudu princezny Stephanie a její život po smrti svého manžela.

životopisy, biografie Habsburkové Rakousko Rudolf, korunní princ 1858-1889 Stefanie Belgická, korunní princezna 1864-1945

Autorovy knížky

2002  85%Stefanie: Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu

Kniha Stefanie: Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu je v