Štědrý večer slečny Zuzanky

Štědrý večer slečny Zuzanky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57197/stedry-vecer-slecny--57197.jpg 4 6 2

Kniha povídek Marie von Ebner - Eschenbach je sestavena dle výběru překladatele Jana Scheinosta ze sebraných spisů autorky. Obsahuje sedm povídek. 1.) Krajský fyzik 2.) Mašláňova žena 3.) Nepolepšitelný 4.) Čubička 5.) Štědrý večer slečny Zuzanky 6.) Premiant 7.) Rukávník

Marie
24.04.2018 5 z 5

Další kniha, do které jsem se pustila jen kvůli výzvě. Čekala jsem čtení ve stylu Javořické nebo Pittnerové, ale byla jsem překvapena. Ano, v dnešní době to může někomu přijít trošku naivní, ale mě se kniha moc líbila. Autorka popíše ve zkratce osobnost člověka včetně předchozích životních okolností, které z něj udělaly člověka, kterým právě teď je, a pak zvrat, který ho zcela změní a obrátí jej buď ke zcela novému přístupu k životu a on najde východisko a cestu ke spokojenému žití nebo tím naopak jeho život skončí... Autorka zde přistupuje k lidem bez předsudků - pokud je někdo naprosto bezcitný, vidí všechny ty okolnosti, které z něj takového člověka udělaly a vždy vidí možnost zvratu. To je mi velmi blízké.

WEIL
21.12.2010 2 z 5

Povídky "Marie von Ebner-Eschembach" jsem četl jako dítě, a dneska mi připadají spíše svým laděním do žánru "Večery pod lampou".
Ale kdo si chce číst a nechat se unášet převelikou laskavostí a sentimentem, tak ten nebude litovat!

rakouská literatura

Marie von Ebner-Eschenbach