Stavitelé Arestonu

od:


KoupitKoupit eknihu

Prequel k populární trilogii o vesmírném vězení, kde přežijí jen ti nejsilnější a nejodhodlanější! Záhadná umělá planetka, která po desetiletí sloužila jako vězení, místo utrpení a bestiality, kam mocní posílali nejhorší zločince i nepohodlné snílky a buřiče. Dokud nepřišel Sršeň. Během svých vzestupů a pádů odhalil mnohá tajemství. Ale ani on nezískal odpověď na nejpalčivější otázku – kdo Areston postavil a za jakým účelem? Co když se nejedná o podivnou, byť zneužitou archu, jak by mnozí rádi věřili, ale dokonalou otrokářskou loď? Co by takové odhalení znamenalo pro lidstvo a jeho místo ve vesmíru? Je třeba se znovu vrátit na Areston, ba dál - do nitra vesmíru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358963/stavitele-arestonu-bnp-358963.jpg 3.717
Série:

Areston

Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (SR, před r. 1988)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Nymphetamine
08.07.2018

Co ke knize říci? Nic moc. Nedočetla jsem.
Těšila jsem se na pokračování a trochu jsem doufala, že autor napraví odfláknutí třetího dílu, ale ono nic. Také jsem se těšila na setkání s oblíbeným hrdinou Sršněm ... a zase nic.
A tak jsem po 30 stranách zjistila, že mě to vlastně vůbec nezajímá a že pro mě nemá smysl pokračovat ve čtení.

QEDS
16.06.2018

Opravdu jsem se třepal až něco podobného autor napíše. Moje dojmy jsou rozporuplné. Na jednu stranu, jsem rád, že jsem se dozvěděl více o Arestonu jako takovém a na druhou stranu jsem zklamán, že autor do knihy zapletl ještě jiný příběh, který by si zasloužil svou vlastní knihu. Takhle byl ten příběh hodně osekán tak jako vysvětlení kde se Areston vzal. Kniha působí jakoby autor měl v hlavě tisíc myšlenek a nápadů ke vzniku Arestonu a rychle je vysypal na papír a nebo chtěl autor velmi narychlo vyhovět všem fanouškům s vysvětlením vzniku Arestonu. Tak či tak kniha působí nedodělaným dosjmem.

Terva
22.04.2018

Někdy tomuto světu
taky říkáme
Planeta čtyř tisíc bohů.Tak tohle mě velmi zklamalo. Sice to má nějaký ten děj, ale je to rozkouskované, nedodělané a chvilkama i zmatené. Pan spisovatel potřeboval ze sebe vydat vše o Arestonu a tak vytvořil tuto malou a hubenou knížečku, která vám vlastně moc podstatných věcí neobjasní. Naopak po přečtení máte pocit, že jste to všechno vlastně ani nepotřebovali vědět. Možná to nakonec kazí tu spokojenost z té původní trilogie.
Kdyby tento příběh nebyl napsán, vůbec nic by se nedělo.

Malá ochutnávka:
Na otázku, kdo jsou bohové, dostal obvykle odpověď v podobě několika pohlavků, a pak se mu dostalo ponaučení, že by měl před bohy projevovat větší pokoru.....

Někdy mi připadalo, že pan Pecinovský zapomněl, že některé situace už psal, ale stejně je opakuje. Někdy i vícekrát.
Tento příběh má 176 stran, ale mám pocit, že by vystačil klidně poloviční příděl stránek.

Citát: Měla tolik výmluv, že pod jejím tlakem by člověk zahynul......

Ani se mi o tom nechce moc rozepisovat. Celkem chudý obsah příběhu dokazuje i to, že jsem vybral pouhopouhé dva citáty.

Nelíísek
08.04.2018

Opravdu dobře sepsaný dodatek k Arestonu.

Styl který je děj vyprávěn je opravdu zajímavý. Na první dojem to může působit jako 160 stránkový monolog ale je to tak bravurně napsané že vás děj opět naprosto uchvátí, taková jednohubka která odkryje dlouho pokládané otázky a mnohem více...

Dragell
11.02.2018

Čtenáři volali po doplnění informací o Arestonu a po trilogii Areston jim bylo vyhověno prequelem Stavitelé Arestonu. Ty nás tentokrát zavedou jinam a se známými postavami se setkáme jen okrajově v jedné části knihy. Je to spíše takové stručné převyprávění historie jedné civilizace z pohledu hlavního hrdiny. Pro čtení této knihy doporučuji přečíst celou trilogii Arestonu, neboť se opravdu spíše jedná o informace doplňující děj právě této trilogie.

kuruteku
27.12.2017

Na jednu stranu - aspoň že tak. Vše bylo dořečeno. ALE: skutečně je nutné tak do očí bijící aktuální odkazy u Quenthů, za které by se nemusel stydět ani nejmenovaný politik? Akčních scén poskrovnu - Demetrios v půlce a vypravěč na konci? Na druhou stranu zasloužíme si my, čtenáři, více? V každfém případě díky za doplnění. Už mohu zase klidně spát ;-)