Statečná Alena

Statečná Alena https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25957/statecna-alena-25957.jpg 4 6 3

Macecha, otec alkoholik a zhýčkaná vychytralá sestra - to je Alenina rodina. Tvoří domov plný nesnášenlivosti a utrpení, domov bez lásky. Alena z něho utíká za svým chlapcem, který ji však také zklame. Rány a překážky, jež mladou dívku potkávají, ji ale zocelují, pěstují její pevnou vůli, učí ji pokoře i lásce k dobrým lidem a víře v boží spravedlnost. Nakonec i ona pozná teplo skutečného domova, byť u cizích lidí. Najde i opravdovou, nezištnou a obětavou lásku, takovou, o jaké vždycky snila...... celý text

knihomolka1197
30.10.2020 5 z 5

Příběh ze života z počátku minulého století. Knihu jsem četla několikrát, je to druh literatury, který se mi moc líbí.

medlovice
01.04.2019 5 z 5

Opravdu statečná holka, tato Alena. Ještě studuje a už poznává, že život není peříčko. Smutný život s otcem, alkoholikem, ještě navíc agresivním opilcem, chladná macecha a rozmazlená mladší sestra a ona se postaví proti všem i proti otci, odejde z domu, za tak trochu neznámým vztahem, který měl být jejím zázemím. Pak ji ale čeká jen samé dobro, najde dobrou práci , lásku , přátele, řeší neštěstí druhých, pomáhá všem. Krásná cesta za štěstím.

alnahu
04.10.2018 4 z 5

Příběh Aleny, která to v životě neměla lehké, žila s macechou otcem alkoholikem a vychytralou sestrou-to byl její domov před , kterým se snažila utéct. Alena utíká za svým chlapcem s kterým se zasnoubí, ale i ten ji zklame. Nakonec pozná díky cizím lidem teplo domova a najde opravdovou lásku o které tolik snila. Knihu jsem zařadila do čtenářské výzvy pro název , ale jsem ráda ,že jsem si ji přečetla i když je to příběh ze začátku minulého století.

Václav Kašpar
česká, 1894 - 1941