Stát pod taktovkou vůdce

Stát pod taktovkou vůdce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230820/bmid_stat-pod-taktovkou-vudce-230820.jpg 3 7 1

V politickém, sociálním, hospodářském a kulturním vývoji třetí říše lze od „uchopení moci“ až po její zánik rozlišit tři fáze: formování režimu, krvavě završené „Röhmovým pučem“, konsolidaci ve znamení rozvoje „vůdcova mýtu“, kdy se dočasně stává realitou „národní pospolitost“, a konečně výraznou radikalizaci po vypuknutí druhé světové války. Přepracované a rozšířené vydání osvědčeného, do mnoha jazyků přeloženého komplexního historického obrazu německé společnosti za nacionálního socialismu.... celý text

Literatura naučná , Historie , Vojenství

Vydáno: , Knižní klub

Der Führerstaat , 2013

Joker208
20.11.2023 3 z 5

Autor se snažil pojmout vzhledem k okolnostem dlouhý dějinný úsek Německa. Od konce výmarského systému po pád Třetí říše. Ale nahustit něco takového do 200 stran prostě není možné. I když jsem se nějaké nové věci dozvěděl, nedostal se autor u žádného z témat příliš do hloubky.

totalitní stát nacismus společnost a politika Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945 diktatura

Autorovy knížky

Norbert Frei
německá, 1955
2015  63%Stát pod taktovkou vůdce

Kniha Stát pod taktovkou vůdce je v