Stát osamělé hvězdy a mexicko-americká válka

Amerika 19. stol. a její politická doktrina ve vztahu k okolním státům. Válka proti Mexiku jako součást hospodářské a politické expanze USA. Americká a mexická společnost 19. stol. Dominantní postavení USA v regionu (Monroova doktrina). Pronikání amerických kolonistů na území Mexika (Texas, Nové Mexiko, Kalifornie) ve 20.- 30. letech 19. stol. Opatření mexické vlády proti přistěhovalectví. Konflikty mezi přistěhovalci a orgány státní správy. Vyhlášení samostatnosti Texasu a jeho snaha o připojení k Unii. Vítězství expanzionistických politických kruhů v USA a válka. Její průběh a důsledky. Obrovské územní ztráty poraženého Mexika....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36234/stat-osamele-hvezdy-a-mexicko-ameri-zOx-36234.jpg 4.84
Literatura faktu, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Libri

Kniha Stát osamělé hvězdy a mexicko-americká válka

Storm.b
07.04.2014

Zajímavá kniha, která velmi čtivým způsobem popisuje jak mexicko-americkou válku, tak události v Texasu, které jí předcházely. Kniha zachází do podrobností, které se mi jinde (v česky psané literatuře) ani nepodařilo zjistit, nejspíš také proto, že autor hodně čerpá z cizojazyčných zdrojů, které se českému čtenáři jen tak do rukou nedostanou.

Já osobně jsem vlastně chtěl knihu jen zběžně prolistovat a zjistit si pár údajů, ale nakonec jsem ji se zájmem přečetl od začátku až dokonce! :D Takže určitě mohu doporučit.

dějiny USA Texas 19. století Mexiko

Josef Opatrný
česká, 1945

všechny knihy autora

Kniha Stát osamělé hvězdy a mexicko-americká válka je: