Šťastný princ a jiné pohádky

Devět pohádkových příběhů, kde čtenář nenajdete černobílý svět dobra a zla... V příbězích se odráží Wildova posedlost krásou a touhou po světě, ve kterém se k sobě lidé chovají slušně a s respektem. Pohádky nemají vždy šťastný konec, ale ten někdy chybí i v příbězích našich životů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70597/stastny-princ-a-jine-pohadky-70597.jpg 4.6660
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Happy Prince and Other Stories

Kniha Šťastný princ a jiné pohádky

adel_pe
01.12.2021

Moc bych si přála, aby v tolika lidech (včetně mě) škola nevytvářela blok: klasiky = zlo, které se musí přetrpět. Až minulý rok jsem začala více objevovat tyhle strašidelný "klasiky" od autorů, jako právě třeba Oscar Wilde. A světe div se, ty knížky jsou všechny skvělý. Některé dají víc práce na čtení, některé mě nebaví tak moc, ale všechny mají co předat a to je prostě boží. A nikdy mě nenapadlo číst pohádky od autora z 19. století, ale tuhle sbírku příběhů mi doporučili nezávisle na sobě 2 lidi a musím říct, že hezčí čtení na podzimní/zimní dny jsem si vybrat nemohla. Moc doporučuji si přečíst aspoň jeden příběh a kdybych měla právě jeden doporučit, tak to bude "The Selfish Giant".

Luigi1
26.07.2021

Tak to jsem nečekal ikdyž o tomto spisovateli jsem už slyšel,ale doposud se mi žádná z jeho knih do ruky nedostala až na tuto nádhernou pohádkovou knihu.

MadlenkaM
16.05.2021

Kniha má obsah bohatý, leč vskutku těžký. Myslím, že má sloužit především k mravní výchově a tak se v ní setkáváme se skutky nehezkými a s osudy smutnými. Zároveň je ale krásné, jak barvitě a s něžností autor popisuje věci a prostředí, v němž se hlavní hrdinové ocitají. Dochází zde k nádhernému kontrastu.

martineden
14.04.2021

To je tak krásně napsané, ale vždycky brečím. Slavík a růže, Šťastný princ.. krása, krása, krása.

_Žanet_
31.03.2021

Moje první kniha od Wilda, o kterém mi několik lidí řeklo, že má náročnější styl psaní a nemuselo by mě to bavit. I přesto jsem se do čtení jedné z jeho knih dala a musím říct, že jsem ráda, že jsem poprvé sáhla právě po téhle knize. Každý příběh měl své poslání, což se mi vážně líbilo a hořkosladké konce dodávaly příběhům větší podstatu a více podnětů k zamyšlení. Jako celek mě tahle kniha donutila často přemýšlet nad závěry jednotlivých příběhů a i přesto, že se našly některé, které mě bavily míň, hodnocení je takové, jaké je.

boxas
01.01.2021

Pravda je, že ne všem pohádkám bych dala pět bodů, ale v souhrnu celé knihy si je Oscar Wilde zaslouží.

bílárůže
30.12.2020

Šťastný princ a jiné pohádky byly mým prvním setkáním s panem Wildem. Musím říci, že od dob svého útlého dětství jsem lepší pohádky nečetla. Velmi se mi líbilo, jak přirozeně a realisticky autor popisoval situace, prostředí a postavy. Každá pohádka ve mně zanechala nějaký pocit, ale nejvíce si pamatuji pohádku Sobecký obr, jež mne zasáhla nejvíce. Konce pohádek, které byly ze života, se mi k Wildovu stylu psaní hodily a dotvářely celou atmosféru. Nejedna pohádka mne dohnala k slzám svou tragičností a pravdivostí. Jistě bych tuto útlou knížečku doporučila všem, jež se nebojí upřímnosti a pravdy v literatuře.

Kamínekvoku
25.12.2020

U Šťastného prince vždy pláču, jako malé dítě. Nezařazovala bych knížku k pohádkám, v pohádkách jsme totiž zvyklí na šťastné konce, kterých zde mnoho nenajdete. Neschází ani překrásná volba slov a celková barvitost, jako u všech Wildeových knížek.