Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288665/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-s5A-288665.jpg 3 1074 353

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zoufalá mladá žena se zcela uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

kululinka
31.05.2022 3 z 5

Nevím úplně co říct. Přijde mi to, jako by někdo vzal vcelku pěkný příběh se slibným potenciálem a celý ho proškrtal. Takže ve výsledku máte pocit, že chybí pár vět či řádků, protože najednou nechápete, co postavy dělají, cítí nebo říkají, protože to vůbec nenavazuje na předchozí řádek. A i když po přečtení pár stránek člověk tuší, že to nebude dílo aspirující na Pullitzera, čeká alespoň, že to bude taková příjemná nenáročná, romantická, i když předvídatelná, chuťovka…bohužel ani to ne. Konec mě vyloženě naštval, absolutně jsem nepochopila myšlenkové pochody hlavní postavy. Kdybych to měla shrnout, tak jedna hvězda…druhou přidávám za to, že kniha alespoň byla krátká a neprodlužovala mé utrpení. Třetí hvězda za obálku a krásný název

Kory98
23.04.2022 3 z 5

Musím přiznat, že jsem od knížky čekala trochu víc. Příběh byl hezky rozehraný, ale něco mi prostě chybělo i když to nedovedu popsat. Trochu mě mrzelo, že ta krásná kavárna, kde šťastní lidé čtou a pijou kávu, byla jenom jako okrajové téma a nebylo jí dáno více prostoru. Ale zase chápu, že v daném životním období se Diane chtěla oprostit od všeho, co ji spojovalo s minulostí. Už se těším na druhý díl, třeba se mi přání splní.

haannyys
18.04.2022 1 z 5

Takový potenciál by to mělo. Název by byl skvělý, i s tou (pro mě kýčovou) obálkou, když bych to vnímala ironicky. Ale já prostě nemůžu jinak, než že je to brak. Ale věřím, že své kupce si to najde, protože si to dovedu představit na nějakém televizním kanálu pro ženy

Simi
10.04.2022 2 z 5

AUDIOKNIHA. Očekáváte-li kapku pařižského šarmu nebo stejnou kapku irskosti, tak nevím, jestli nebudete zklamaní. Tenhle příběh se mohl odehrávat kdekoliv. Je dost praštěný. Lituji, že jsem radši nesáhla po knize, protože hysterické projevy přímých řeči pí Baladové byly rušivé a přehrávané.

qydko
07.04.2022 1 z 5

Nějak jsem podle názvu čekala od knihy víc. Tuhle s klidným svědomím mrsknu do knihobudky. Hrdinka nesympatická, děj předvídatelný, nuda.

LiLinka
31.03.2022 1 z 5

Tuto knihu jsem dostala darem a je dost možné, že kdybych knihomolovi, který miluje kávu vybírala dárek, taky bych po ní sáhla. Má krásnou obálku a ten název... Bohužel opak je pravdou a v příběhu se nenachází nic pozitivního, kniha je nejen ponořena do deprese, ale místo kávy hlavní hrdinka popíjí víno a kouří jednu cigaretu za druhou. Jedno velké špatné, tuhle ne.

lauris
12.03.2022 1 z 5

Knihu jsem přečetla během letu, oslovila mě její obálka. Začátek byl pro mě dost silný, bylo mi líto, co se stalo s rodinou hlavní hrdinky. I přesto mi však byla nesympatická, v celé knize jen pije a kouří jednu cigaretu za druhou a je opravdu extrémně hysterická. Líbilo se mi prostředí Irska, samotní Irové v knize a Edwarduv pes.

BaliBa
11.03.2022 2 z 5

Kniha mě moc neoslovila.

Kamaela
05.03.2022 2 z 5

Kniha má úžasný název - knihy a káva? Kdo by to nemiloval. To byl také důvod, proč jsem po ní sáhla. Bohužel jsem v ní neobjevila ani šťastné lidi, kávu nebo knihy. Jde o dost průměrný příběh, románek pro ženy. Přečteno za jedno dopoledne, valný dojem nezanechává.

Misanhanelojc
18.02.2022 5 z 5

Vždy ráda sáhnu po této francouzské autorce, její knihy se mi líbí. Krásně popisuje myšlenky a pocity daných postav, což bude asi také dáno její profesí. Příběh je příjemný a pohodový.
Kniha se mi líbila stejně tak, jako ostatní knihy této autorky. Některou jsem přečetla rychleji, některou pomaleji, ale naprostá spokojenost a většinou vždy s dobrým koncem

Bája89
15.02.2022 2 z 5

Po audioknize jsem sáhla jen kvůli letošní čtenářské výzvě. Upřímně? V rámci svého žánru se jedná o podprůměrné dílo. Hlavní hrdinka je dost nesnesitelná, i když má občas světlé okamžiky. A její rádoby zachránce s foťákem? Protivnej strup, kterej najednou pookřeje. Možná, že by ten Koperníkovský obrat prošel, kdyby se odehrával na větší ploše. Obávám se, že nejlepší byly vedlejší postavy, a to kamarád Félix a pes Postman Pat. Kapitolou samotnou je i nepříjemný přednes naratorky, která ještě víc přikrmila nesympatičnost hlavních postav. Druhá hvězda je jen za ty procházky po pláži.

babystar
13.02.2022 3 z 5

Tuto knihu prodává obálka, která vůbec neodpovídá obsahu, a proto má asi kniha tak nízké ohodnocení. V podstatě to je celkem smutný příběh o tom, jak se hlavní hrdinka snaží vyrovnat se ztrátou manžela a dcerky. Na špatném ohodnocení má svůj podíl i interpretka audioknihy, která z ženských postav udělala skřehotající hysterky (a ty políbené skráně mne fakt dorazily). Škoda, tak špatný příběh to zase není. Zaujal dokonce i mého manžela. Další díl si musím přečíst, snad na mne zapůsobí lepším dojmem. Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy kvůli kávě, ale pijí ji tam tak málo, že příběh zařadím raději pod nešťastnou lásku.

tereza1198
06.02.2022 1 z 5

Nuda, otravné. Hlavní hrdinka je nesympatická nána. Nejsem schopná s ní soucítit i přes její tragédii.

Galadwen
11.01.2022 1 z 5

Nevím, je-li to tím, že ženské romány moc nečtu, nebo tím, že jsem podle názvu a obálky čekala něco jiného, ale přišlo mi to jako dost velká slátanina. Hlavní hrdinka nesnesitelná a hysterická blbka, zezačátku zralá na blázinec, pak už jen na protialkoholní léčebnu a odvykačku od nikotinu. Její kámoš promiskuitní parodie na gaye. Její objev nevěrohodná kombinace nevychovance, macha a podpantofláka a nechápu, proč by někdo takového pitomce vůbec chtěl. Zamilování jsem ani jedné straně nevěřila. Všichni hulí jak tovární komíny. Snad jenom ten pes byl OK. Příběh podle mě ani nestojí za čtení, moc ho v knize ani není. Ale na druhou stranu je to tak jednoduše psané, že lze přeletět celkem rychle.

Nuttelka
08.01.2022 1 z 5

Jedno hodně velké špatné :-( Čekala jsem něco úplně jiného. U této knihy je obálka s názvem to nejkrásnější, co tu můžete najít... Diane na svůj věk ukňouraná, Edward nevychovaný a nerozhodný, jedna velká katastrofa a o interpretaci už vůbec nemluvím. Jsem ráda, že je to za mnou a nejspíš se této autorce budu vyhýbat, i když teda obálky knih má krásné... škoda :-(
(Audiokniha)

Han-nah
07.01.2022 3 z 5

Kniha mě nějak výrazně neoslovila, ale podstata průběhu života hlavní hrdinky stojí za zamyšlení. Diane ztratí při tragické nehodě manžela a dceru, vyčítá si to, uzavře se ve své ulitě. Straní se rodině, komunikuje hlavně se svým kamarádem Félixem.
Když někomu zemře blízký člověk, hodně lidí okolo neví, jak se chovat a co říkat. Někdy to nedovedou ani ti nejbližší. Slyšíte jenom "Chce to čas". Ano, to je pravda, to ale slyšet nechcete.
Byla jsem ráda, když nastal ten čas a Diane se rozhodla odejít do Irska. Tam se její život mění. Stojí před závažným rozhodnutím. Důležité je, že se navrátila do života.

Helen_
06.01.2022 1 z 5

Větší bezduchou slátaninu jsem snad nikdy nečetla. Všechny postavy (kromě psa) byly na facku, Diane byla ufňukaná, drzá a naivní nána, která se chovala jako kdyby ji bylo 16, nějak si ji nedokážu spojit s dospělou ženskou, která měla manžela a dítě. Edward byl nevychovanej, ale o něco snesitelnější než Diane. Název knížky je dost zavádějící, v knížce je sotva někdo šťastný, ani jednou tam nikdo nečetl žádnou knížku a kávu tam pili tak třikrát. Místo toho tam neustále někdo pil alkohol a bánil jednu cigaretu za druhou. Četla jsem tuhle blbost jenom kvůli výzvě, druhý díl určitě číst nehodlám a spisovatelce se do konce života budu vyhýbat obloukem. Jednu hvězdičku dávám za svižnost příběhu, alespoň jsem to rychle přečetla a měla to rychle z krku.

Kaja1
04.01.2022 4 z 5

Byl to zajímavý pohled na to, jak se člověk vyrovnává se ztrátou svých nejbližších. Můžete mít kolem sebe kamaráda, práci, kterou jste si vysnila, ale svůj žal si musíte odžít sama. Jen jsem to nějak nevychytala, první se jsem četla pokračování tohoto příběhu, mi, co už ...

SSTknihy
02.01.2022 3 z 5

Nenechte se zmýlit, v téhle knize nikdo nečte a kávy se tu také moc nevypije. Asi proto, že tu nejsou šťastní lidé. Hlavní hrdince bych její nelogické chování ještě odpustila, prošla si peklem a má na to právo, ale proč se tak chovají i ostatní, to mi nějak unikalo. Možná to bylo tou cigaretovou mlhou z nepřetržitě zapalovaných cigaret, kterou by nepronikl ani Rákosníček. Nic proti červené knihovně, občas se chce člověk prostě jen pobavit, ale z téhle francouzsko-irské romance mi byl nakonec nejsympatičtější ten pes... P. S. ... a prosím, už nikdy líbání na skráň!

9476
03.11.2021 4 z 5

Tato kniha me napoprve nenadchla. Ale po precteni cca 10ti stranek jsem ji nejak nedokazala zavrit a cetla jsem pouhe dva dny. Tak strasne me zaujala, ze jsem viděla i v predstavach cely pribeh a prala si ten nejkrasnejsi konec. Ten me bohužel zklamal. Prisel mi otevreny a ocekavala jsem neco jineho. Jinak nadherne pocteni.