Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1074 353

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

evik2710
26.09.2021 3 z 5

Pěkný příběh lehké čtení ale konec jsem si představovala jinak

Vendulik
15.09.2021 4 z 5

Krásná kniha ale od příběhu jsem očekávala více a ten konec nebyl moc dobrý. Bavila jsem se bojem mezi hlavními hrdiny. Je to taková odpočinková kniha na dovolenou. Neurazí ale člověk na ní hned zapomene.

Akléda_
13.09.2021 3 z 5

Od knížky jsem víceméně dostala to co jsem čekala. Chtěla jsem oddechový příběh, u kterého budu moct vypnout a bude se rychle číst. Moje čtecí tempo bylo díky skvělému stylu psaní dvojnásobné, což bylo super. Bohužel musím říct, že romantická linka byla nic moc, hlavním hrdinům jsem to nevěřila a nic mezi nimi nebylo. Stejně tak jsem se těšila na prostředí Paříže, které ale bylo jen na začátku a na konci, což mi bylo líto. Líbilo se mi zasazení těžkého tématu do knihy, ale i přes to, že jsem si odpočinula jsem nebyla tak na větvi. Každopádně se k autorce určitě vrátím, až budu chtít zase něco oddechového.

Ishir
27.08.2021 5 z 5

Pěkný romantický příběh.

JancaMia
08.08.2021 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla začíst a pak jsem se nemohla otrhnout ... krásná knížka o smutných věcech .

Chesterton
14.07.2021 3 z 5

[audiokniha]
Asi mě dostihl letní oddechový čas i v typu knih, ale nebyla to trefa do černého. Po úvodní tragédii jsem příběhu nedávala šanci na víc jak dvě hvězdy. Asi v polovině trochu šílela z interpretky audioknihy (M. Baladová), která zvolila cestu přehrávání, co se teprve před koncem stalo výstižným. Hlasové přechody mezi drsným Irčanem, opilou či afektovanou ženou byly místy dokonalé, místy jsem se lehce ztrácela nebo působily zkresleně.
Děj příběhu z nadhledu není až tak špatný, Diana mě střídavě bavila i lezla na nervy. Jízda na horské dráze se vším všudy, včetně zkaženého žaludku a cigarety v tom nehrály roli. Velký soucit s Edwardem.
3/2

iveta0549
07.07.2021 4 z 5

Příběh smutný, ale vlastně hezký. Četlo se to vyloženě samo, za jeden den přečteno. Ale těch cigaret tam teda vykouřili dost.

Janeyx21
19.04.2021 4 z 5

Vskutku, mám dojem,že umírám na rakovinu plic za všechny ty cigarety v knize. Každý holt máme svůj zlozvyk. Ačkoliv jsem to vůbec nečekala, kniha mě celkem bavila a pomohla mi na chvíli se dostat od mých starostí zabýváním se starostmi nešťastné Diane. Pro mě to byl oddech, i když téma příběhu samo o sobě až tak oddechové není.

Psané je to celkem čtivě, takže jsem zvládla celou knihu během jednoho odpoledne. Myslím, že to nebude poslední kniha, kterou si od autorky přečtu. Přesně takovéto osvěžování odborné literatury, kterou obvykle čtu, je důvodem, proč chodím na tyto stránky.

Kalima206
16.03.2021 5 z 5

Za mě moc fajn příběh, který sem četla jedním dechem :) možná trošku předvídatelný konec, možná ne :P ale sem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou a mohla sem s ní strávit příjemné, i dojemné chvíle..

akšuram37
03.03.2021 3 z 5

Knihu jsem si koupila v roce 2016, nevím jak vy, ale knihy, co si koupím, vždy odkládám a vím, že mi neutečou, takže tuto jsem odkládala 4 roky, a teď, když jsem začala hodně poslouchat audioknihy, tak jsem se vrhla i na tuto.
Jak název vypovídá, tak jsem si říkala, to bude kniha plná optimismu, a ono ejhle. Hned na první stránce se dozvíte, že hlavní hrdince zemře manžel a dcera. A ona se utápí jen v depresi a ve vzpomínkách na ty dva. Pak se rozhodne odjet do Irska a jejím sousedem je protivný Edward. Jojojo, jako ve všech jiných knížkách, víte, že spolu skončí, i když ne tak docela… ale, to se nechte překvapit.
Kniha byla pěkná, ale že bych si jí přečetla znovu, to asi nehrozí... možná ji někomu daruji i s druhým dílem, který mám ...

sporran
27.02.2021 3 z 5

Čtivý slaďák s chytlavým titulem. Nevyužité téma kavárny, nevyužitý titul knihy. Jak píší čtenáři pode mnou, v některých částech smutné.

Onceuponthetime
26.02.2021 4 z 5

Pro milovníky Irska (jako jsem já) to pravé ořechové. Četlo se dobře, někdy trochu rozesmutnilo.

Ronnie68
24.02.2021 4 z 5

Kniha se četla prakticky sama ... jen děj byl dost smutný ... tedy více ta první polovina ...

Kristy.Seb
23.02.2021 4 z 5

Líbil se mi název knihy. Škoda, že tam v knize o kavárně toho bylo tak málo.
Velmi smutný příběh.

Peyka
19.02.2021 3 z 5

Autorka touto knihou odstartovala svou literární kariéru. Díky jejímu blogu vznikla její prvotina a svět tak získal velmi sympatickou autorku s ještě sympatičtějšími postavami a krásnými příběhy. V Česku je autorka velmi populární, proto máme skoro všechny její knihy hned přeložené.

Francie a káva?! To jde přeci dohromady. Jakožto milovník obou zmíněných mám její knihy moc ráda a vždycky, když potřebuju pozitivně naladit nebo vypnout, sáhnu po paní Agnes. :-)

janasim
12.02.2021 3 z 5

Stále přemýšlím nad tím, jak knihu ohodnit. Textově mě bavila. Téma je bezpochyby zajímavé, ale podle mého se vše odehrálo strašně moc rychle, což je dáno určitě i rozsahem. Klidně by mohla být delší.
A pak je tu ta věc s obálkou. Naladí vás na idylický příběh uprostřed Paříže, ale o tom to ani trochu není. Z textu jsem pochopila, že Diane je blondýnka, ale na přebálce je tmavovláska. Tak nevím... Tři a půl hvězdičky?

dom.ini
31.01.2021 2 z 5

Za mě tedy žádné velké nadšení. Knížka se sice poměrně dobře četla, ale nebyla vůůůbec ničím nová, čekala jsem rozhodně něco trochu více. Děj je předvídatelný, všechny postavy dost zvláštní a za mě naprosto nevěrohodné, takže jsem se do nikoho z nich nedokázala vcítit. Mi kniha nepřinesla nic nového a rozhodně se do dalšího dílu nepustím.

Monya.grch
31.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě bavila, dobře se četla, ale nechápala jsem chování hlavní hrdinky.

SPOILER
Konec knížky mě zklamal, myslela jsem, že to skončí jako Happyend, když o Edwarda tolik bojovala. Měla jsem z ní pocit, jakoby nevěděla, co chce. Nejdřív si není jistá, pak si uvědomí, že ho hrozně moc chce a nakonec se na něj vykašle. Za mě průměr.

Margaritta1987
30.12.2020 2 z 5

Knihu jsem poslouchala. Dost průměrná

LaBobule
24.10.2020 5 z 5

Precteno behem jednoho dne, tak me to dostalo. Krasna i kdyz desne smutna. Hlavni hrdinka bojuje jak muze. To vecne koureni bych klidne vynechala... kdyz je ji tezko - kouri, kdyz je ji dobre - kouri. Edward... no, nevim. Chvili bych rekla ze byl nezny, mily, ale vetsinou pusobi jak kalabus. Moc sympaticky mi teda nebyl. Takovy nerozhodny neknuba. Rada si prectu i druhy dil. Tahle kniha se cetla sama.