Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1074 353

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

Ivet7
01.12.2016 3 z 5

...hezká oddechovka, ráda si přečtu i druhý díl.

argi111
30.11.2016 3 z 5

Jako oddechovka dobrý :-)

alnahu
22.11.2016 4 z 5

Jako oddechovou knihu ,bych tuto nehodnotila.Kniha je plná zvratů a v podstatě smutná.Diane se musí vyrovnat s tragickou smrtí dcerky a manžela, to že to řeší přemírou kouření a alkoholu ,to bych jí za za zlé neměla,nikdo nevíme,jak bychom řešily takovou situaci.Udělala dobře ,že se odstěhovala a našla si nového přítele.Mě se kniha četla dobře.

Pet007
19.11.2016 5 z 5

Dobrá kniha. Asi nikdy nebude patŕit do povinné četby, ale mne postavila na nohy. Lidem se dějí mnohem horší věci, než zjištění, že jste bez přátel. Díky.

VendyBW
18.11.2016

Příjemné čtení, oddychové. Na začátku mi to přišlo hodně podobné P.S.Miluji tě. Konec zajímavý.

ken-zo
11.11.2016 3 z 5

Oceňuji námět a to, že se knížka dobře četla, a velké plus za její název. Víc pozitivního mě bohužel nenapadá. Děj předvídatelný (pořád jsem čekala na nějaké překvapení, zvrat, leč nedočkala jsem se), plný klišé, nekonzistetní charaktery postav. Normálně čtu druhé a další díly už jen ze zvědavosti, jak to nakonec dopadne, ale v tomto případě ani tato motivace není, takže druhý díl nejspíš nedostane ani šanci.

cukrovka
09.11.2016 5 z 5

Ačkoliv podle názvu a obálky jsem očekávala lehkou odychovku, nebylo tomu tak. Příběh je o ženě, která se vyrovnává s tragickou smrtí svého manžela a dcery. Je o smíření se s osudem a hledání nových začátků a návratu zpět do života.
Rozhodně mi nevadilo, jak se hlavní postava chovala a že neustále kouřila. Nikdo přece nevíme, jak bychom se vyrovnávali se smrtí svých nejbližších, teda jestli už nás to nepotkalo.

angel009
09.11.2016

Dobrý den, než jsem si knihu koupila, přečetla jsem si zde recenze, které většinou nejsou moc pozitivní. Jsem však strašně ráda, že mě to neodradilo a knihu jsem si koupila a přečetla. Naprosto mě uchvátila. Podle mě je úžasná. Knihu doporučuji všem, komu zemřela blízká osoba. Protože Vám ta kniha zkrátka sedne, tečka. Ztotožníte se z pocity Diane i s pochmurným prostředím. Vůbec mi nevadilo, že se děj odehrával hlavně v Irsku. Líbilo se mi to. Takže nedejte na negativní recenze! Dokonce i nepříjemný Edward mi byl svým způsobem dost sympatický svou tajuplností a uzavřeností a chápu, proč takový byl. Myslím, že tahle kniha musí člověku zkrátka sednout na tělo/na život. Těším se, až si přečtu další díl.♥

sona9984
28.10.2016 odpad!

Nikdy víc! Přitom to téma se dalo uchopit mnohem lépe. Spisovatelka udělala z hlavní hrdinky krávu a z hlavního hrdiny podpantofláka. Za všechny postavy v knížce mi bylo téměř po celou dobu čtení trapně a konec tomu dal fakt tečku. Doteď jsem na knížku nemusela psát negativní recenzi, ale tohle fakt nešlo.

resyre
27.10.2016 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a dle popisu na přebalu, bych si ji sama zřejmě nekoupila. Obal celkem klame tělem. Láká na "pohodový" příběh, ale skutečnost je dost odlišná. Ačkoliv téma příběhu není vůbec pozitivní, čte se velmi rychle a má spád. Podle mého názoru je stěžejní téma popsané velmi autenticky. Ačkoliv na počátku knihy jsem měla pocit, že čtu knižní přepis PS: miluji Tě, dostala jsem se rychle do skoro humoristické povídky, abych skončila v dramatu. Díky tomu působí děj místy přeplácaně a prvoplánově. Po přečtení si nejspíš řeknete, že tohle nikdy víc nebo budete dumat nad tím, jak to bude dál. Ale úplně lhostejné Vám to nebude.

Anna 13
22.10.2016 odpad!

Úlet. Omyl.
Nic jiného se snad říci nedá. Možná jedna z nejhorších knih, co jsem četla. Nemá smysl nad ní ztrácet čas. Krásný název s krásnou obálkou, spoustu inzercí: to vše vás možná přesvědčilo si knihu přečíst. Mě také.
Cítím se až trapně, že tohle někdo vydal. Fakt strašná blbost.

Má recenze zde: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1610/stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-agnes-martin-lugand

Opravdu jsem si nemyslela, že by někdy mohlo dojít na to, že dám nějaké knížce odpad! Ale přeji si, aby se do knih dostávaly jen kvalitně napsané a procítěné příběhy. Takže promiňte, ale tohle fakt jinak nejde...

destak
21.10.2016 4 z 5

Knížka se mi četla úplně sama. Název sice trošku zavádí, ale to byl asi účel. Musím říct, že příběh je psán lidsky, jednoduše a bez zbytečností, což se mi na něm moc líbilo. Ačkoli jde o "jednoduchou" romantickou knížku, tak si z ní lze vzít i jisté ponaučení do vlastního života. Za mě milé oddechové čtení.

eva198
20.10.2016

super !!!! doporučuji :-)

miroslava3430
17.10.2016

Moja oblubena!

estwen
16.10.2016 2 z 5

Člověk by čekal, že když autorka bývala klinickou psycholožkou, tak napíše neotřelý příběh, kde použije části příběhů ze své praxe. Protože, co si budeme povídat, kolikrát se okolo nás dějí příběhy "to nevymyslíš". Namísto toho nám naservíruje psychopatickou Francouzku a spoustu předvídatelných, tisíckrát ohraných klišé. Čtení na jedno odpoledne. Dejte si k tomu kávu, ta vás udělá šťastnou, kniha ne.

princesse
11.10.2016 4 z 5

Naprosto souhlasím s perpe2a a pola. Přečetla jsem za jeden den, možná za dvě hodiny, když to sečtu a za mě perfektně čtivá knížečka. Oddechovka, která rozhodně neurazí a líbila se mi tím spíše, že nekončí klasickým "hepáčem". Příjemné čtení.

fayne
06.10.2016 3 z 5

Svým způsobem se mi knížka líbila, ale škoda nevyužitého potenciálu. Druhá část knihy mi příběhově přišla trochu nereálná a některé pasáže jsou hrozně odfláknuté, daly se více rozvést. Je to taková oddechovka na jedno odpoledne, ale kniha mohla být napsaná lépe. Nicméně dám šanci druhému dílu, protože jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Heyhey
05.10.2016 2 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného. Něco o knihách, o kavárně v Paříži, o hledání smyslu života... a ne růžovou slátaninu o úplně blbé holce a schizofrenikovi.

lenka7348
04.10.2016 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale mám z ní velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu se poměrně dobře četla, na druhou mi přišel příběh přitažený za vlasy a hlavní hrdinku bych s chutí proliskala. Nehledě na to, že Edward projevuje známky schizofrenie a neléčené agrese.

Anre3
03.10.2016 3 z 5

Hlavní hrdinka mně občas lezla na nervy, ale knížka se četla pěkně. Je to kniha na jedno odpoledne, večer, taková příjemná oddychovka.