Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280736/stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3.5420

Šťastní lidé (1.)

Les gens heureux lisent et boivent du café (2013)

Vydáno:, Motto

emma_belle

Nejlepší kniha - román, který jsem za poslední dobu četla. Nevím, jestli je to příběhem, nebo mistrným umění překladatele, ale ten jazyk je fakt brilantní.
K hlavní hrdince bych si moc ráda skočila na kávu a užila si ten Pařížských ruch a svůj croissant..

whiolet

Kniha nebyla vůbec špatná,ale vadilo mi jak působila zrychleně. Neškodilo by jí více stránek a pomalejší tempo (např. jak rychle Edward z nepochopitelné nenávisti přešel k lásce?!). Každopádně kniha nemá klasický happyend,tak jsem zvědavá na pokračování :)

Lucie2

Nenáročné, ale příjemné oddychové čtení. Hrozně moc jsem si oblíbila postavy, hlavně Félixe, který mi připomínal mého kamaráda, že jsem se musela chvílemi při čtení smát. :) A Diane, i přes všechny cigarety fandím! Další plus je určitě i za skvělý název! :)

jankaander

Čtivé,krásné..................
Kniha se mi velmi líbila,nemohla jsem se odpoutat,styl psaní mi vyhovoval,doporučuji

Kameika

Je to taková rychlovka, přečteno za jeden den. Doufala jsem jen v příběh se šťastným koncem. Vadilo mi snad jen mnoho vykouřených cigaret, proto nedoporučuji lidem kteří se snaží přestat:-)

tatafa

Musím říci, že jsem se už hodně dlouho u odhadu knížky nespletla v takové míře, jak se mi to povedlo u Šťastných lidí. Podle obálky a tak trochu i anotace jsem se těšila na prosluněný román plný romantiky, knížek, kávy a optimistické Paříže. Že se z románu vyklube příběh plný bolesti, ztrát a pesimismu bylo v prvopočátku poměrně těžké překonat.
Nicméně jsem velice ráda, že jsem se ke knize dostala, protože je to velice netradiční příběh, který dokáže čtenáře okouzlit ani neví jak. Sice jsem velkou část knihy měla pocit, že musím hlavní hrdiny vystřelit někam hodně daleko, protože svým sklonem k cigaretám a negativitě mi byli velice nesympatičtí, ale přeci jen nikdy nevíme, jak bychom se v podobné situaci zachovali, že.

Ildi

Názov knihy je naozaj nádherný a tým to asi končí.... veľmi som sa na knihu tešila, ale za mňa sklamanie. Ešte uvidím aký bude druhý diel, ale veľkú šancu tomu nedávam. Som rada, že ju mám iba vypožičanú z knižnice...

knihovnička007

Nenáročná, pohodová kniha... stačilo tři hodiny a kniha byla přečtená. Nic světového, ale četlo se to docela dobře.
Bylo mi Diane hodně líto, hlavně začátek byl neskutečně smutný a příhoda s řetízkem a prstýnkem mne hodně rozesmutnila.
Pořád jsem doufala, že se to s Edwardem vyvine kapku jinak, byl mi hrozně nesympatický. Líbilo se mi, jak se všichni k Diane všichni v Irsku chovali. Na druhou stranu její vztah s rodiči strašný, bylo mi to líto :(
O Megan, či jak se jmenovala, psát nebudu, byla mi strašně nesympatická (stačila věta o psu...).
Ale jsem ráda, že jsem měla knihu půjčenou z knihovny. Zklamalo by mne, kdybych si ji koupila-takhle to stačilo. Hezký příběh, ale stačilo jedno přečtení.

Jonna

Knihu jsem přečetla za jediný den, a ne proto, že by mne tak nadchla, ale že byla tak jednoduchá. Od knihy jsem sice neočekávala žádné hluboké myšlenky, ale na tuhle je škoda papíru. A už vůbec nechápu, proč se takovéhle knihy překládají!? Takové práce, a pro co? - Pro knihu, která je podobná stovkám dalších, které byly napsány v češtině? Lituji, že jsem si ve slevě koupila oba díly.

Ninie

přečteno velmi rychle... Příběh se mi velmi líbil, taková jednoduchá oddychovka, určitě sáhnu i po jiných knihách autorky, skvělé počteníčko k vodě :)

Mr.Pajek

Taková nenáročná pohodovka, která neurazí.

Čihyna

Knihu jsem na dovolené přečetla za dva dny. Ráda se k ní někdy vrátím.

lidunka1

V posteli při lehkém nachlazení nebo na pláži dobré čtení.

Kecallka

Přečteno za pár dní. Ze začátku smutné i slza ukápla. Jinak skvělá oddychovka.

Safienka

Čekala jsem, že to bude trochu o něčem jiném, když už to má takový hezký název, ale i tak jsem to celkem zhltla. Postavy jsou zajímavé, ale taky bych jim měla co vytknout...děj čtivý, ale něco mi chybělo...možná větší reálnost, lepší popis..nevím...každopádně hodnotím kladně a těším se na další díl :-)

Anet9876

Tato kniha mě velmi bavila a přečetla jsem ji asi za 2 dny, což je u mě docela dost dobrý výkon, byla velmi čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jsem zvědavá na 2. díl, který se chystám v brzké době koupit.

nikol1774

Kniha mě strašně nadchla. Krasně se četla. Všechno bylo dokonale popsané, připadala jsem si jako bych koukala na film, umím si dokonale představit každý detail, který je v knize popsaný. Nutila mě číst dál a dál a nakonec to dopadlo tak, že byla během jednoho dne přečtená. Těším se na druhý díl i na autorčinu knihu ''Šťastní lidé mají snadný život''

Majulinek

Smutný osud Diane, který dokázal chytit za srdce. Ale celkově to působilo jako příjemná oddechovka

Terata

U této knihy budete mít pocit, jako byste vykouřili plnou krabičku cigaret, vypili litry kávy a to, co se stalo hlavní hrdince na začátku knihy, jako by se stalo Vám.

Chika

Za mě pěkná kniha. Strašně dobře se četla. Četla se vlastně úplně sama. Těšila jsem se na ni. Těšila jsem se, až se k ní znovu dostanu, až budu dál číst příběh.
Nevěděla jsem, co od knihy čekat. Nevěděla jsem, o čem je. Sáhla jsem po ní kvůli jejímu názvu. Proto mě vlastně hned na prvních stránkách zaskočilo to, o čem je. To, jak příběh začíná. Ale neodradilo. Je to kniha, u které nemusíte zas tak moc přemýšlet. Kterou si prostě právě u té kávy přečtete.

ritz

Mě teda knížka moc nezaujala, není to úplně můj "šálek kávy".

Evik84

Knížka se četla dobře, i když jsem od ní čekala trochu víc, ale je to příjemná oddechovka.

durinka

Osobně mě zaujal její název o něco víc, než samotný obsah. Každopádně se jedná o příjemnou, čtivou, velice milou a oddechovou knihu, která má zajímavý příběh.

Pettinka

Moc pěkná knížka. Moc pěkně se to četlo, styl autorky se mi opravdu zalíbil, takže stránky utíkaly jako voda. To že jsem čekala trochu jiný konec je spíš moje chyba a ne autorky. Každopádně jdu pořizovat druhý díl, abych věděla jak to dopadne :)

JIVaJaH

Tato knížka mě okouzlila jak obalem knihy, tak dějem uvnitř. Celá atmosféra knihy byla něčím pro mě zvláštní(v dobrém slova smyslu), poutavá. Osoby rozličné a zajímavé, silný příběh a prožívání hlavní hrdinky.

lalikpepa

"Spoilery" Oddychová kniha s hlavní hrdinkou, která se vyrovnává s tragickým osudem a pořád u něčeho brečí - doma, v Irsku, na pláži, v kavárně. Až je to místy otravné. Nebyla mi příliš sympatická a závěrem se mi znechutila úplně, zato Edward se mi s blížícím se koncem líbili čím dál víc. Škoda, snad bude druhá kniha zdařilejší, holt mám prostě ráda happy endy:)

jessamine-rose

... čítala som túto knižku samozrejme v slovenčine. Ale i tak. Bola to krásna kniha s veľmi bolestivým príbehom, osudom mladej ženy. V podstate ten kto danú knižku čítal si automaticky ťukne na čelo a povie "v čom môže tkvieť šťastie tejto knihy?! Fajčiť desiatky cigariet a piť kávu namiesto jedla?!" Názov knihy je len metaforický, no obsahuje dlhý a náročný boj k tomu, aby sa k danému názvu čo i len priblížil. Plakala som pri tejto knihe tak veľmi ako sa mi už dávno nestalo. Z knihy na mňa sálala obrovská depresia, chlad a udierajúce vlny o útesy zo zeleného Írska, pach cigariet a vôňa kávy... ale malo to tak byť. Život nie je len o tých pekných a úsmevných situácií v živote, bohužiaľ je aj o úmornej a ťažkej ceste k dosiahnutiu čo i len jeden krásny moment... za mňa osobne je to cenná a nádherná kniha.

IrennCasman

Přemýšlím, co bych vlastně měla napsat o této knize a o svém názoru na ni. Snad jen to, že jsem velice dobře chápala, co si Diane prožívá. Už od zažátku mi byla sympatická a stejně tak i Félix, který mi neskutečně přípomínal mého nejlepšího přítele. Hodně jsem u té knihy přemýšlela a představovala si. Byl to pro mě opravdový zážitek. Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

KnihomolkaYulča

Moc moc se povedla. Dekuji spisovatelce z celeho srdce ze tuto knihu napsala. Je v ni vse bolest, smutek, laska, nenavist, vášeň, prvni zamilovani atd. Vsechny pocity ktery clovek dokaze zazit. Bylo to smutny brecela jsem, mozna i dyl jak u nekterych filmu. Usmivala jsem se jak pošuk. Hrali ve me všechny emoce. Chci si poridit druhy dil protože to dopasala tim zpusobem že toužím znát pokračování. Vyjadrovala pocity slovy tak že i nektery lidi nevedi jak to slovy vyjadrit. Hltala jsem kazde slovo teto knihy. Zamilovala jsem se. A dala mi tato kniha to ze se chci nekdy podivat do Irska a zjistit jestli jsou lide opravdu tak skveli jak je popsala autorka. Klobou dolu. Nejlepsi kniha kterou jsem zatim četla... Davam ji 1000 hvězdiček.

kudrdlinka

Tahle knížka mě svou pěknou obálkou a názvem lákala už dlouho, ale různá hodnocení tady mě docela zrazovala. Jsem ale ráda, že jsem se do ní pustila, četla se mi hezky. Diane mě sice někdy štvala, ale někdy mi ji bylo líto. Když člověk něco takového neprožije asi může těžko soudit. Docela se těším na pokračování.