Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280736/stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3.5442

Šťastní lidé (1.)

Les gens heureux lisent et boivent du café (2013)

Vydáno:, Motto

Karola050716
15. listopadu

Knížka se četla docela dobře, ale nesedl mi styl hlavních postav, hlavně vyjadřování, oslovování hajzle apod. bylo dost přes čáru, jinak by to byl pěkný příběh...no a z konce jsem taky nebyla úplně nadšená a hlavní hrdinku by patřilo zaškrtit.

vlcice326
07. listopadu

Zaujmula mě obálka knihy (no jo...Eiffelovka...).
Přečetla jsem knihu během jednoho odpoledne, četlo se to opravdu samo. Nevím, jestli francouzky jsou takové hysterky jako byla hlavní hrdinka, ale její chování se mi moc nelíbilo. Bylo mi jí ovšem líto, když jí rodiče říkali před odjezdem, že to v Irsku sama nezvládne a že nikdy ničeho sama nedosáhla.
Název knihy je stejný jako název kavárny hlavní hrdinky, ale kolek kavárny se děj moc netočí.
Závěrem... Knížka čtivá, z Edwarda se vyklubal celkem sympaťák. Konec by mohl být lepší.

yaja8823

příjemný a čtivý příběh - ale tak nějak jsem čekala jiný konec.... větší zápletku :)

veronika6051

Čtivá kniha, jen bohužel příběh "stejný" jako už mnoho jiných...

Ráchel93

Podle názvu jsem čekala něco jiného. Knihu jsem přečetla za den, avšak že by mě nějak uchvátila to zas ne. Alespoň že happy end se nekoná.

piliticek
08. říjnaodpad!

Takovou chujovinu už jsem dlouho nečetla. Zázrak, že jsem se prokousala až do konce. Opravdu stupidní příběh, který snad napsala nějaká nevyzrálá puberťačka. Ke všemu ten jazyk, kterým je to psáno tomu dává korunu. Zajímalo by mě, jestli to v originále zní taky tak uboze nebo dílo zkázy dokonal překlad.

creassy

Líbila se mi obálka i název, tak jsem po ní v knihovně sáhla.
Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že knížku napsala spíš nějaká 17letá holka, než 35letá psycholožka.
Nelíbilo se mi, jak často se tam objevovaly cigarety. Jasně, chápu, že hlavní hrdinka hodně kouří a vlastně všichni kolem ní hodně kouří, ale proč to psát na každé straně?
2 hvězdy za to, že jsem ji přečetla za jeden den, nebyla tam nudná místa a byla jsem zvědavá jak to dopadne.

luciefeix

Čekala jsem více příběhu o kavárně a knížkách než ženu která nic neumí ..

Restang

Knihu jsem přečetla, ale čekala jsem více emocí, snad i psychologie dle děje knihy. Je to spíše taková oddechovka na léto. Kniha navíc působila i na mě zrychleně. Jediné plus bylo, že nekončí, jak by se předpokládalo.

zvěřinec

Klasická červená knihovna. Čekala jsem víc něco duchaplnějšího, název mě celkem nalákal.

Eleanor-ka

Přečteno jedním dechem. Nenáročné i vzhledem k ponurému ději, plného pesimismu, nejspíše zapříčeněním příliš rychlým tempem jaký kniha představovala. Čekala jsem více scén z kavárny, po které je kniha pojmenována a idylii z prostředí Paříže, nikoli chladných pobřeží v Irsku. Plus za to, že se z toho nevyklubala další odfláklá happyendovka. Za mě dobrý, ale mohlo to být ještě lepší.

emma_belle

Nejlepší kniha - román, který jsem za poslední dobu četla. Nevím, jestli je to příběhem, nebo mistrným umění překladatele, ale ten jazyk je fakt brilantní.
K hlavní hrdince bych si moc ráda skočila na kávu a užila si ten Pařížských ruch a svůj croissant..

whiolet

Kniha nebyla vůbec špatná,ale vadilo mi jak působila zrychleně. Neškodilo by jí více stránek a pomalejší tempo (např. jak rychle Edward z nepochopitelné nenávisti přešel k lásce?!). Každopádně kniha nemá klasický happyend,tak jsem zvědavá na pokračování :)

Lucie2

Nenáročné, ale příjemné oddychové čtení. Hrozně moc jsem si oblíbila postavy, hlavně Félixe, který mi připomínal mého kamaráda, že jsem se musela chvílemi při čtení smát. :) A Diane, i přes všechny cigarety fandím! Další plus je určitě i za skvělý název! :)

jankaander

Čtivé,krásné..................
Kniha se mi velmi líbila,nemohla jsem se odpoutat,styl psaní mi vyhovoval,doporučuji

Kameika

Je to taková rychlovka, přečteno za jeden den. Doufala jsem jen v příběh se šťastným koncem. Vadilo mi snad jen mnoho vykouřených cigaret, proto nedoporučuji lidem kteří se snaží přestat:-)

tatafa

Musím říci, že jsem se už hodně dlouho u odhadu knížky nespletla v takové míře, jak se mi to povedlo u Šťastných lidí. Podle obálky a tak trochu i anotace jsem se těšila na prosluněný román plný romantiky, knížek, kávy a optimistické Paříže. Že se z románu vyklube příběh plný bolesti, ztrát a pesimismu bylo v prvopočátku poměrně těžké překonat.
Nicméně jsem velice ráda, že jsem se ke knize dostala, protože je to velice netradiční příběh, který dokáže čtenáře okouzlit ani neví jak. Sice jsem velkou část knihy měla pocit, že musím hlavní hrdiny vystřelit někam hodně daleko, protože svým sklonem k cigaretám a negativitě mi byli velice nesympatičtí, ale přeci jen nikdy nevíme, jak bychom se v podobné situaci zachovali, že.

Ildi

Názov knihy je naozaj nádherný a tým to asi končí.... veľmi som sa na knihu tešila, ale za mňa sklamanie. Ešte uvidím aký bude druhý diel, ale veľkú šancu tomu nedávam. Som rada, že ju mám iba vypožičanú z knižnice...

knihovnička007

Nenáročná, pohodová kniha... stačilo tři hodiny a kniha byla přečtená. Nic světového, ale četlo se to docela dobře.
Bylo mi Diane hodně líto, hlavně začátek byl neskutečně smutný a příhoda s řetízkem a prstýnkem mne hodně rozesmutnila.
Pořád jsem doufala, že se to s Edwardem vyvine kapku jinak, byl mi hrozně nesympatický. Líbilo se mi, jak se všichni k Diane všichni v Irsku chovali. Na druhou stranu její vztah s rodiči strašný, bylo mi to líto :(
O Megan, či jak se jmenovala, psát nebudu, byla mi strašně nesympatická (stačila věta o psu...).
Ale jsem ráda, že jsem měla knihu půjčenou z knihovny. Zklamalo by mne, kdybych si ji koupila-takhle to stačilo. Hezký příběh, ale stačilo jedno přečtení.

Jonna

Knihu jsem přečetla za jediný den, a ne proto, že by mne tak nadchla, ale že byla tak jednoduchá. Od knihy jsem sice neočekávala žádné hluboké myšlenky, ale na tuhle je škoda papíru. A už vůbec nechápu, proč se takovéhle knihy překládají!? Takové práce, a pro co? - Pro knihu, která je podobná stovkám dalších, které byly napsány v češtině? Lituji, že jsem si ve slevě koupila oba díly.

Ninie

přečteno velmi rychle... Příběh se mi velmi líbil, taková jednoduchá oddychovka, určitě sáhnu i po jiných knihách autorky, skvělé počteníčko k vodě :)

Mr.Pajek

Taková nenáročná pohodovka, která neurazí.

Čihyna

Knihu jsem na dovolené přečetla za dva dny. Ráda se k ní někdy vrátím.

lidunka1

V posteli při lehkém nachlazení nebo na pláži dobré čtení.

Kecallka

Přečteno za pár dní. Ze začátku smutné i slza ukápla. Jinak skvělá oddychovka.

Safienka

Čekala jsem, že to bude trochu o něčem jiném, když už to má takový hezký název, ale i tak jsem to celkem zhltla. Postavy jsou zajímavé, ale taky bych jim měla co vytknout...děj čtivý, ale něco mi chybělo...možná větší reálnost, lepší popis..nevím...každopádně hodnotím kladně a těším se na další díl :-)

Anet9876

Tato kniha mě velmi bavila a přečetla jsem ji asi za 2 dny, což je u mě docela dost dobrý výkon, byla velmi čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jsem zvědavá na 2. díl, který se chystám v brzké době koupit.

nikol1774

Kniha mě strašně nadchla. Krasně se četla. Všechno bylo dokonale popsané, připadala jsem si jako bych koukala na film, umím si dokonale představit každý detail, který je v knize popsaný. Nutila mě číst dál a dál a nakonec to dopadlo tak, že byla během jednoho dne přečtená. Těším se na druhý díl i na autorčinu knihu ''Šťastní lidé mají snadný život''

Majulinek

Smutný osud Diane, který dokázal chytit za srdce. Ale celkově to působilo jako příjemná oddechovka

Terata

U této knihy budete mít pocit, jako byste vykouřili plnou krabičku cigaret, vypili litry kávy a to, co se stalo hlavní hrdince na začátku knihy, jako by se stalo Vám.