Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280736/stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3.5483

Šťastní lidé (1.)

Les gens heureux lisent et boivent du café (2013)

Vydáno:, Motto

katst

Kniha, která přesně sedla mému momentálnímu rozpoložení. Čtivá, nenáročná oddechovka na jedno odpoledne.

Kerberos

Čekala jsem úsměvný příběh,ale nevadí,četlo se to dobře.

maizy

Kniha, kterou jsem si vybrala už jen kvůli jejímu názvu :-) Začátek drsný, smutný, depresivní. Kniha je o hledání sama sebe, hledání směru v životě. Hezký příběh. Doporučuji.

mane.n

Zajímavý začátek, očekávaný konec

renka

Velice zajímavá kniha, přečetla jsem ji za večer. Docela drsný začátek, ale jinak pěkný děj. Těším se na druhý díl....

mishka1976

Krásná kniha, která má docela těžký začátek. Pro mne to nebyla vůbec červená knihovna. Spíš vyrovnávání se s těžkostmi života, hledání směru a způsobu odražení se ode dna. Rozuzlení bylo nečekané, jsem zvědavá na pokračování.
Oceňuji svižné čtení, které plynulo přirozeně.

LenysekC

S takovým názvem mě asi nemohla minout, ale... Naštěstí mi zabrala jen asi dvě tři hoďky po o.

Rachel753

Velice pěkná knížka, která se četla úplně sama :) Člověk se dokáže vžít do děje a celý příběh prožít s hlavní hrdinkou. Ráda se k této knížce budu vracet.

Salinka

Další kniha na kterou jsem náhodou narazila v knihovně na stolku s právě vrácenými knihami :-)
Nádherná kniha, která mě opravdu doslova dostala! Nepamatuji si, že bych někdy knihu takto "hltala", nedávno jsem četla Ženu s červeným zápisníkem, ze které jsem byla nadšená a tato ji snad ještě překonala. Příběh se čte sám již od prvních slov a od první stránky se už nelze odtrhnout. Začátek je velmi dojemný, ač se mi to nestává tak při vyprávění o tom co bylo těsně po nehodě a vůbec celá první kapitola, bulela jsem jak želva, opravdu nádherně napsané, těžko hledám slova...
Mohla bych tady toho napsat spousty, ale jen bych opakovala již napsané, je to nádherný příběh, který má všechno, dokonale popsané prostředí, obyvatelé, místa... pláž a Postmana Pata jako bych viděla před sebou.
Není to žádný kýčovitý románek pro ženy (i když asi nemám moc srovnání, protože takové knihy nevyhledávám), silný, emocemi nabitý příběh ve kterém nic nechybí a možná právě proto, že končí tak jak končí je o to zajímavější :-)
Druhý díl jsem si okamžitě rezervovala v knihovně a nemohu se už dočkat. Uvažuji i o koupi knihy, tak se mi líbila a časem se k ní určitě vrátím.

Clodia

Občas bych si mohla přečíst anotaci....těšila jsem se na optimismem a pohodou nabytý román z prostředí Paříže a hned na prvních stránkách šok. Nakonec jsem se ale začetla a knihu si moc užila. Už se těším, co přinese pokračování.

adevis
18.12.2017

Tuto knihu mám v knihovně už dlouhou dobu a jsem moc ráda, že na mě počkala. Kniha totiž neuteče. Líbilo se mi každé slovo a věta už od začátku. Ještě mám před sebou další díl, tak jsem zvědavá, jaké bude pokračování :-) Rozhodně doporučuji. Byla to skvělá oddechovka od těch thrillerů, co pořád čtu...

denyjanostik
18.12.2017

Strašně dlouho jsem ji odkládala, protože mě odpuzovala kycovita obálka rovna obálkam knih pro malé holčičky. Ale! Jak se dej rozběhne je to perfektní, moc mě bavila, ale konec mi teda zlomil srdce, skončilo to úplně špatně!

SelenaDemi428
10.12.2017

Taková odpočinková kniha, měla jsme ji hned přečtenou. Nic zdlouhavého, prostě na krátké odreagování jako vyšité.

rene6927
09.12.2017

Asi jsem se zamiloval. A vůbec se za to nestydím.

Pechule
04.12.2017

Pro mě byla kniha milou, nenáročnou četbou pro chvíle pohody.

piney
01.12.2017

Skvělá oddechovka. Mě osobně se styl vyprávnění tohoto příběhu moc líbil. Nejsou tu ty klasické zdlouhavé texty, které zaplní strany a člověka moc nezaujmou, a tak mě tahle kniha bavila od začátku do konce. Seženu si i pokračování.

HaničkaVodička
22.11.2017

Pohodové nenáročné čtení (určitě si přečtěte i druhý, pokračující díl, neboť se dozvite jak to všechno dopadlo :-) ). Autorka má dobrý vypravěčský talent a současně nezahlcuje nadbytkem slov a informací. K nedělní klidovce jako stvořená.
Lehce bych vytkla zbytečně vkládána nehodící se slova (hazle, debile...), která se objevují i v druhém dílu.

Karola050716
15.11.2017

Knížka se četla docela dobře, ale nesedl mi styl hlavních postav, hlavně vyjadřování, oslovování hajzle apod. bylo dost přes čáru, jinak by to byl pěkný příběh...no a z konce jsem taky nebyla úplně nadšená a hlavní hrdinku by patřilo zaškrtit.

vlcice326
07.11.2017

Zaujmula mě obálka knihy (no jo...Eiffelovka...).
Přečetla jsem knihu během jednoho odpoledne, četlo se to opravdu samo. Nevím, jestli francouzky jsou takové hysterky jako byla hlavní hrdinka, ale její chování se mi moc nelíbilo. Bylo mi jí ovšem líto, když jí rodiče říkali před odjezdem, že to v Irsku sama nezvládne a že nikdy ničeho sama nedosáhla.
Název knihy je stejný jako název kavárny hlavní hrdinky, ale kolek kavárny se děj moc netočí.
Závěrem... Knížka čtivá, z Edwarda se vyklubal celkem sympaťák. Konec by mohl být lepší.

yaja8823
31.10.2017

příjemný a čtivý příběh - ale tak nějak jsem čekala jiný konec.... větší zápletku :)

veronika6051
25.10.2017

Čtivá kniha, jen bohužel příběh "stejný" jako už mnoho jiných...

Ráchel93
18.10.2017

Podle názvu jsem čekala něco jiného. Knihu jsem přečetla za den, avšak že by mě nějak uchvátila to zas ne. Alespoň že happy end se nekoná.

piliticek
08.10.2017odpad!

Takovou chujovinu už jsem dlouho nečetla. Zázrak, že jsem se prokousala až do konce. Opravdu stupidní příběh, který snad napsala nějaká nevyzrálá puberťačka. Ke všemu ten jazyk, kterým je to psáno tomu dává korunu. Zajímalo by mě, jestli to v originále zní taky tak uboze nebo dílo zkázy dokonal překlad.

creassy
08.10.2017

Líbila se mi obálka i název, tak jsem po ní v knihovně sáhla.
Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že knížku napsala spíš nějaká 17letá holka, než 35letá psycholožka.
Nelíbilo se mi, jak často se tam objevovaly cigarety. Jasně, chápu, že hlavní hrdinka hodně kouří a vlastně všichni kolem ní hodně kouří, ale proč to psát na každé straně?
2 hvězdy za to, že jsem ji přečetla za jeden den, nebyla tam nudná místa a byla jsem zvědavá jak to dopadne.

luciefeix
07.10.2017

Čekala jsem více příběhu o kavárně a knížkách než ženu která nic neumí ..

Restang
03.10.2017

Knihu jsem přečetla, ale čekala jsem více emocí, snad i psychologie dle děje knihy. Je to spíše taková oddechovka na léto. Kniha navíc působila i na mě zrychleně. Jediné plus bylo, že nekončí, jak by se předpokládalo.

zvěřinec
27.09.2017

Klasická červená knihovna. Čekala jsem víc něco duchaplnějšího, název mě celkem nalákal.

Eleanor-ka
24.09.2017

Přečteno jedním dechem. Nenáročné i vzhledem k ponurému ději, plného pesimismu, nejspíše zapříčeněním příliš rychlým tempem jaký kniha představovala. Čekala jsem více scén z kavárny, po které je kniha pojmenována a idylii z prostředí Paříže, nikoli chladných pobřeží v Irsku. Plus za to, že se z toho nevyklubala další odfláklá happyendovka. Za mě dobrý, ale mohlo to být ještě lepší.

emma_belle
13.09.2017

Nejlepší kniha - román, který jsem za poslední dobu četla. Nevím, jestli je to příběhem, nebo mistrným umění překladatele, ale ten jazyk je fakt brilantní.
K hlavní hrdince bych si moc ráda skočila na kávu a užila si ten Pařížských ruch a svůj croissant..

whiolet
10.09.2017

Kniha nebyla vůbec špatná,ale vadilo mi jak působila zrychleně. Neškodilo by jí více stránek a pomalejší tempo (např. jak rychle Edward z nepochopitelné nenávisti přešel k lásce?!). Každopádně kniha nemá klasický happyend,tak jsem zvědavá na pokračování :)