Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280736/stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3.5630

Šťastní lidé (1.)

Vydáno:, Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café (2013)

Kniha Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Cammille
včera

Chtěla jsem oddych, tahle knizka to sice splnila, ale nijak mě nenadchla.

Natyna3

Kniha na mě působila velmi dobře. Hlavní hrdinka nebyla žádná naivní holčička, což mi většinou v romantických knihách nejvíc vadí. Příběh mě opravdu bavil a myslím, že to nebyl jen "plochý" příběh s happy endem.
Je to takový popis cesty silné ženy ke znovuobjevení krásy života.

ElizabethB

Mne sa to páčilo veľmi. Aj ked som zo začiatku bola skeptická. A možno som od toho očakávala trochu viac, ale v konečnom dôsledku mi na tom nezáleží.

Niu

Asi jsem nečetla popis knížky, prostě mě zaujal název, protože asi všichni, kteří jsou na Databázi knih, rádi čtou :o) a za sebe já určitě ráda i tu kávu :o) Proto mě překvapilo už jen pár stránek. Čekala jsem něco ve stylu hygge nebo něco sluníčkového a bezstarostného. Něco jako že si uvařím kávu a budu číst o motýlcích :o) Knížku jsem si rozdělila na dva dny, ale kdybych chtěla, zvládnu to za odpoledne. Ale tolik rozporuplných pocitů, co jsem u knihy měla, jsem snad nezažila. Štvali mě tam snad všichni, i když jsem byla schopná pochopit, proč se tak chovají. Jen na tak malou knihu je to tolik emocí. A jak mám tu blbou vlastnost se vcítit do knihy/postav, jako bych to sama prožívala, tak pro mne osobně to oddychovka moc nebyla. A možná trefnější název by byl "Šťastní lidé odjedou a vykouří jednu cigaretu za druhou". Mě osobně konec překvapil, ale tím, že se jednalo o francouzskou literaturu, tak se to očekávalo. Navíc to je první díl série, takže ... :o)

Sarajana

naprosto dokonalá kniha, jsem ta ráda, že jsem si jí přečetla, je to hezký příběh s mnoha moudry

zdenaR

Kniha mě zaujala svým názvem (miluji kávu v různé podobě a čase) a nelituji - příjemné čtení, nenáročné.
Přečetla jsem hned i další díl - a ten se mi líbil více.

helča5

dobře se četla,nikdy bych nechtěla zažít to,co hlavní hrdinka

IvoryP

Velice příjemné lehké a oddechové čtení. Překvapilo mě, jak moc se mi kniha líbila.