Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280736/stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3.5528

Šťastní lidé (1.)

Les gens heureux lisent et boivent du café (2013)

Vydáno:, Motto

Alpasstyle

Představovala jsem si odvozením z názvu, že bude dílo o čtení a kávě. Káva tam byla, to ano. Ale jinak příběh byl úplně o něčem jiném. Což mě trochu vyvádí z míry, a nevím ,jak přesně ji ohodnotit. Podle mého názoru by se měl název odvíjet od dění v knize..

Děj je spíše oddechový, takže nemůžeme očekávat nějaké jeho přílišné rozvětvování a rozbor osob. Nic moc extra se nedovídáme.

Každopádně jako odreagování to bylo super čtení a určitě si přečtu i další díl :-)

Verunka289

Knížka měla skvělý námět, ale připadalo mi, že byla psaná velmi plytce a povrchně, nešla do hloubky, mohla zde být mnohem lépe propracovaná psychologie jednotlivých postav.... Měla jsem pocit, že se něco začíná dít a pak se to hned utnulo a šlo se k něčemu jinému.
Nicméně konec zůstal hodně otevřený, takže si zřejmě přečtu i další díl. Postavu Edwarda jsem si velmi oblíbila a byla bych ráda, kdyby se i v druhém díle ukázal.

attila1

Výborná oddechová knížka.

kiwizak

Překřtila bych to na Šťastní lidé čtou, pijou kávu a kouří. Opravdu hodně kouření, když se tak nad tím zamyslím. Jinak je to krátké, zabavilo to, ale děj byl prostě šíleně předvídatelný, slovní obraty klišé a ničím originální. Ani co se emocí týče, autorka mě příliš nepřesvědčila, některým výrazům jsem se dokonce musela i smát, což rozhodně nebyl záměr. Jako celek to ale není nejhorší.

e.len

Děj knihy je předvídatelný, dobré jako oddechovka na dovolenou. Přečetla jsem to za den.

Nočnípták

Kniha mě zklamala. Nevím co přesně jsem čekala. Zaujal mě zvláštní název, krásná obálka a komentáře zde byly většinou pochvalné. Začátek dobrý, pak jsem drobet přeskakovala/a to nedělám ráda/. Konec taky dobrý. Kdyby to skončilo jinak, byla bych naštvaná, že jsem ztrácela čas.

Martasek5

Za mě velké ne! Velice mě zaujal název knížky, ale děj samotný byl špatný...Diane potká příšerného souseda, a jak už to tak bývá, zamiluje se do něj. Aby to nebylo tak jednoduché, objeví se jeho překrásná bývalka a chce ho zpět. Klišé omývané stále dokola. Prvotní plán byl odjet z Francie aby se vzpamatovala ze smrti manžela a dcery, když se jí to daří tak zas jak malá holka utíká zpátky! Jednu hvězdu dávám za krásnou obálku, a za obřího psa který mě bavil :)

Rosana

Krásná knížka, dobře se čte. Jen jsem si myslela, že Diane zůstane s Edwardem!

Andie022

Oddechová, relaxační kniha :) Perfektní na období mezi zkouškami, kdy potřebujete pročistit hlavu :).

Sallka

Jsem ráda, že můžu plynule přejít ke druhému dílu, protože osudový příběh Diane mě zaujal. Chudák holka ztrápená hledá sama sebe a mezitím se jí do cesty připlete netýkavka a hrubián Edward. V některých situacích to byl vážně pako. Prostředí venkovského Irska je skvělá volba. Jsem zvědavá, jakou cestou se příběh bude dál ubírat.

alva1

Tato kniha pro mě byla velmi milé pohlazení na nedělní večer.

Majdusak

S vědomím toho, jak tragické události vedou hlavní hrdinku k otevření literární kavárny, jsem se trochu odhodlávala. Nakonec jsem ale ráda, že jsem to udělala, je to o nových začátcích a vypořádání se v těžkou situací, tedy v případě Diane opravdu hodně těžkou. Moc pěkné prostředí Irska i Francie vám jakoby "profoukne" hlavu, škoda jen, že kniha nebyla trochu delší, klidně bych si některé věci začetla více do hloubky.

hopen

Tuto knihu asi spisovatelka dle mého napsala nejlépe. Moc se mi líbila.

xindl007

Pěkná knížka. Je o hledání sama sebe a vyrovnávání se s obrovskou životní ztrátou. Zpočátku fakt hodně smutná,postupně však hlavní hrdince svítá na lepší zítřek

katst

Kniha, která přesně sedla mému momentálnímu rozpoložení. Čtivá, nenáročná oddechovka na jedno odpoledne.

Kerberos

Čekala jsem úsměvný příběh,ale nevadí,četlo se to dobře.

maizy

Kniha, kterou jsem si vybrala už jen kvůli jejímu názvu :-) Začátek drsný, smutný, depresivní. Kniha je o hledání sama sebe, hledání směru v životě. Hezký příběh. Doporučuji.

mane.n

Zajímavý začátek, očekávaný konec

renka

Velice zajímavá kniha, přečetla jsem ji za večer. Docela drsný začátek, ale jinak pěkný děj. Těším se na druhý díl....

mishka1976

Krásná kniha, která má docela těžký začátek. Pro mne to nebyla vůbec červená knihovna. Spíš vyrovnávání se s těžkostmi života, hledání směru a způsobu odražení se ode dna. Rozuzlení bylo nečekané, jsem zvědavá na pokračování.
Oceňuji svižné čtení, které plynulo přirozeně.

LenysekC

S takovým názvem mě asi nemohla minout, ale... Naštěstí mi zabrala jen asi dvě tři hoďky po o.

Rachel753

Velice pěkná knížka, která se četla úplně sama :) Člověk se dokáže vžít do děje a celý příběh prožít s hlavní hrdinkou. Ráda se k této knížce budu vracet.

Salinka

Další kniha na kterou jsem náhodou narazila v knihovně na stolku s právě vrácenými knihami :-)
Nádherná kniha, která mě opravdu doslova dostala! Nepamatuji si, že bych někdy knihu takto "hltala", nedávno jsem četla Ženu s červeným zápisníkem, ze které jsem byla nadšená a tato ji snad ještě překonala. Příběh se čte sám již od prvních slov a od první stránky se už nelze odtrhnout. Začátek je velmi dojemný, ač se mi to nestává tak při vyprávění o tom co bylo těsně po nehodě a vůbec celá první kapitola, bulela jsem jak želva, opravdu nádherně napsané, těžko hledám slova...
Mohla bych tady toho napsat spousty, ale jen bych opakovala již napsané, je to nádherný příběh, který má všechno, dokonale popsané prostředí, obyvatelé, místa... pláž a Postmana Pata jako bych viděla před sebou.
Není to žádný kýčovitý románek pro ženy (i když asi nemám moc srovnání, protože takové knihy nevyhledávám), silný, emocemi nabitý příběh ve kterém nic nechybí a možná právě proto, že končí tak jak končí je o to zajímavější :-)
Druhý díl jsem si okamžitě rezervovala v knihovně a nemohu se už dočkat. Uvažuji i o koupi knihy, tak se mi líbila a časem se k ní určitě vrátím.

Clodia

Občas bych si mohla přečíst anotaci....těšila jsem se na optimismem a pohodou nabytý román z prostředí Paříže a hned na prvních stránkách šok. Nakonec jsem se ale začetla a knihu si moc užila. Už se těším, co přinese pokračování.

adevis
18.12.2017

Tuto knihu mám v knihovně už dlouhou dobu a jsem moc ráda, že na mě počkala. Kniha totiž neuteče. Líbilo se mi každé slovo a věta už od začátku. Ještě mám před sebou další díl, tak jsem zvědavá, jaké bude pokračování :-) Rozhodně doporučuji. Byla to skvělá oddechovka od těch thrillerů, co pořád čtu...

denyjanostik
18.12.2017

Strašně dlouho jsem ji odkládala, protože mě odpuzovala kycovita obálka rovna obálkam knih pro malé holčičky. Ale! Jak se dej rozběhne je to perfektní, moc mě bavila, ale konec mi teda zlomil srdce, skončilo to úplně špatně!

SelenaDemi428
10.12.2017

Taková odpočinková kniha, měla jsme ji hned přečtenou. Nic zdlouhavého, prostě na krátké odreagování jako vyšité.

rene6927
09.12.2017

Asi jsem se zamiloval. A vůbec se za to nestydím.

Pechule
04.12.2017

Pro mě byla kniha milou, nenáročnou četbou pro chvíle pohody.

piney
01.12.2017

Skvělá oddechovka. Mě osobně se styl vyprávnění tohoto příběhu moc líbil. Nejsou tu ty klasické zdlouhavé texty, které zaplní strany a člověka moc nezaujmou, a tak mě tahle kniha bavila od začátku do konce. Seženu si i pokračování.