Šťastní a veselé

Šťastní a veselé https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267060/bmid_stastni-a-vesele-267060.jpg 4 152 61

O mužích, o kterých ve dvaceti sníte, a ve čtyřiceti se vedle nich probudíte. Nemusíte mít rádi Vánoce, aby se děly zázraky. Nemusíte napéct hory vánočního cukroví, aby vám Ježíšek přinesl, co si přejete. Některá přání si můžete splnit i sami. Román Šťastní & veselé vám nadělí pořádnou dávku romantiky. Helena vzbudí děti, nasnídá se a odjíždí do práce. Co o jejím manželství vypovídá, že nevzbudila manžela a nepřipravila mu snídani? Naštěstí nemá čas o tom přemýšlet. V práci to jde ráz na ráz a Helena se vrací s výpovědí v ruce nečekaně domů. Manžel sice tvrdí, že mu není dobře a musel zůstat doma, ale jeho asistentka nenechá Helenu na pochybách. Helenin život se hroutí jako domeček z karet... A za měsíc tu ještě ke všemu budou Vánoce. Je tedy ideální čas napsat dopis Ježíškovi. Co všechno si kdy přála? A co si přeje teď? Helena si prostě napíše seznam a pak bude jen odškrtávat jednotlivé položky, jak si svá přání bude plnit. Není přece nic jednoduššího než vyrazit do Paříže nebo zavolat Jardovi, své lásce z vysoké školy, na kterého se tehdy bála jen podívat...... celý text

sahha
09.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla to čtivá oddychovka. Ráda si od autorky ještě něco přečtu.

Ksyu
13.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha v období adventu.

klarinka9974
10.01.2020 5 z 5

Kniha se skvěle hodila k Vánocům. Příjemná oddechovka o životě nešťastné ženy, které se v jeden den rozpadne život na tisíc kousků. Pokračování jejího života vás bude bavit a rozhodně se nebudete nudit, čekají na vás velké zvraty ale i nečekané setkání. Určitě dám šanci i dalším knihám autorky.

Ouninka
09.01.2020 5 z 5

Moc krásná kniha...četla jsem ji po chvilkách asi 2 týdny a moc jsem si děj užila,bavila mě a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne....ikdyž děj byl trošku předvídatelný i tak byla knížka výborná :-). Velké přirovnání ke knihám od mých nej autorů...Radky Třeštíkové a Patrika Hartla :-)!

Matita310
31.12.2019 5 z 5

Další kniha přečtená jedním dechem. Netušila jsem, že máme tak skvělou spisovatelku. Už se moc těším až začnu číst další její knihu.

Nelička
03.12.2019 5 z 5

Rozhodně 5*/5*. Nemůžu hodnotit jinak. Knížku jsem si pořídila primárně kvůli dokonalé titulce. A kdy jindy jí číst než o adventu? :)
Co se příběhu týče, je velice čtivý, milý, nijak zdlouhavý. Troufám si ho přirovnat k příběhům od Patrika Hartla. Taknějak ze života. Jasně, někdo může říct, že z hodně ideálního a přerůžovělého života, ale proč ne?

Kristy.Seb
02.11.2019 5 z 5

Příjemná, nenáročná knížka na čtení se šťastným koncem.

LaCoccinelle
02.11.2019 5 z 5

Autorka vás svým stylem psaní donutí číst a číst, dokud nedočtete. Příběh byl sice trochu předvídatelný, což ale nemění nic na tom, že se mi knížka líbila. Určitě si od autorky přečtu další knihy a tuto doporučuji k přečtení. Příjemná předvánoční oddechovka.

glorie111
29.01.2019 5 z 5

super, přečtená v podstatě jedním dechem

andream
12.01.2019 5 z 5

Precteno jedním dechem, ačkoli se v prvni třetině zda ze je to předvídatelná červená knihovna , neni tomu tak a nutí vas to cist dal a dal... perfektní a urcite doporucuji ????

Ivuska.09
21.12.2018 5 z 5

Šťastní a veselé - skvělý román pro ženy, který má hlavu a patu. Některé dějové okamžiky jsou možná trochu absurdní, jiné jsou však jako vystřižené ze života. Pobavíte se, soucítíte s postavami a budete napnutí, jak to celé vlastně dopadne. Rozhodně si přečtu i další knihy od této autorky.

marwinmh
08.05.2018 4 z 5

Od začátku čtení jsem byla nadšená, bylo to vtipné, mělo to spád, Helena mi byla sympatická, i ve chvíli, kdy se propletenec vztahů začínal utahovat. Myslím, že se kniha povedla, i přesto, že děj byl předvídatelný.

kudrdlinka
07.01.2018 4 z 5

Mně se knížka četla moc hezky, je to sice nenáročný, možná sladký, možná tam ty náhody byly až moc, ale nic z toho mi nevadilo. Ráda si u knížky odpočinu a tady jsem se na chvíle strávené s Helenou a ostatními vždycky těšila.

pestas
01.01.2018 4 z 5

Libi se mi styl psani autorky. Pribeh je pro nekohi mozna az moc plny nepravdepodobnych nahod, ale kolikrat nam skutecny zivot poskytuje daleko mene pochopitelne okamziky. Spojeni momentu, kdz se Helene dosavadni zivot sesype, jak domecek s karet a nasledne procita a objevuje nove moznosti s obdobim Vanoc je zde az pohadkove, misty vhani slzy do oci.... Pribeh je ctivy a je to takove mile odpocinkove cteni

Aleh
01.01.2018 4 z 5

Styl psaní autorky se mi líbí (četla jsem už O fous líp) a zdá se mi, že více současných autorů volí tento styl psaní. Na malém prostoru nám autorka podává obrovské množství informací a popisuje různé situace týkající se hlavní postavy v er formě, takže máte pocit, že ji velmi dobře znáte a že jejím rozhodnutím a následnému konání věříte a chápete to. Autorka rozděluje čtenáře do dvou skupin. Jedněm se takový styl líbí, druhým ne. Tak už to v životě bývá. Blíží se Vánoce a v jeden jediný den se Heleně sesypal celý její svět. Helena už nemyslí a nemůže myslet jen na své dospívající děti a manžela a začíná myslet i na sebe a plnit si své dávné sny...

26Mirka
25.11.2017 5 z 5

Velmi čtivá a pohodová knížka.

amysa
22.06.2017 2 z 5

Dočteno, ale vracet se nebudu... pro mě hodně přeslazené, předvídatelné a zároveň docela absurdní... Sice moc ráda věřím na náhody, ale tady jich fungovalo nějak moc najednou... Ke konci mě to celé už ani moc nebavilo a těšila jsem, až dočtu... O fous líp se mi líbila o fous víc:-) Přišla mi kapku propracovanější, nicméně i tak se mnohem raději vrhnu na mé oblíbené kriminální příběhy, tam si konečně přijdu na své a spravím si chuť...

sabca
05.06.2017 5 z 5

Příběh Heleny se mi moc dobře četl. Myslím si, že zase tam toho nebylo moc co by se nemohlo stát. Jako oddechovka dobré. Doporučuji

Dimas
02.05.2017 4 z 5

Knížka se moc dobře čte. Nádherné scény s osmělováním chrtů. Chtěla bych mít odvahu je taky zachraňovat.

alnahu
10.04.2017 4 z 5

Příběh Heleny a jejího trápení, kdy v jednom dni přijde o práci a zjistí, že má manžel milenku. Navštíví kavárnu s usměvavým milým číšníkem a ten ji přinese tužku a papír s logem kavárny Na Rozcestí-kam má napsat svá vánoční přání. Helena si napíše seznam a pak si začne svá vánoční přání plnit. Kniha z adventního času nebyla špatná ,ale kniha O fous líp-se mě líbila víc.