Šťastní a mrtví

Šťastní a mrtví https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397211/bmid_stastni-a-mrtvi-dAO-397211.jpg 4 125 43

Ta žena ležela na zádech, ruce u boků, nohy natažené, jako by už spočívala v rakvi. Nevidoucí oči upírala vzhůru, koutky mrtvých úst se zvedaly, jako by se smála. Vyšetřovatelé měli okamžitě jasno: znovu zaútočil sériový vrah, kterého bulvár překřtil na Shropshirskou zmiji. Všechny jeho oběti vypadaly, jako by opustily svět v nejšťastnější chvíli svého života. Nedaleko odtamtud začal nový život Ben Hofland. V ospalé vesničce, kde se narodil a kam se teď po rozvodu vrátil s jedenáctiletým synem, konečně našel práci. Jako by se pro něj i pro Ollieho všechno začalo obracet k lepšímu. Poprvé za pár měsíců se Ben cítí doopravdy šťastný… Ale neví, že jeho a Ollieho někdo sleduje. Někdo, kdo pro Bena nechce nic než štěstí. Štěstí… a smrt.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Lucky Ones , 2017

barusak1
14.01.2024 5 z 5

Velmi povedená kniha

m2056
13.10.2023 5 z 5

Kniha je hodně čtivá nemá dlouhé kapitoly celkem 63 pokud se nepletu. Příběh má napětí překvapivé zvraty i lásku tak vás určitě nudit nebude dávám plný počet bodů.

TaLu
12.06.2023 3 z 5

Zajímavá zápletka a motivace vraha.
Příjemné čtení.
Trochu mi drhly rozhovory, když došlo na city.
A stále trvá moje nechuť k tomu, že detektivové nemohou nosit zbraň, je to natolik jiné a hlavně nebezpečné. Jiný kraj, jiný mrav.

Danago
06.11.2022 4 z 5

Velice neotřelý a originální nápad na motiv pachatele. Knížka je trochu psychologické krimi. Donutí vás se zamyslet. Podle mě skvělé vymyšlený příběh, sympatická vyšetřovatelka i hlavní hrdina se synem. Kniha je ovšem plná mrtvol až to hlava nebere. Závěr je uzavřený a chytře vymyšlený.

Evka27
14.06.2022 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, zase jiný nápad na motivy činu.

blacktea48
08.06.2022 1 z 5

Za mě teda od začátku velké zklamání ze sekce thrillerů :(. Dočetla jsem jen s donucením a názor zůstal po celou dobu stejný.

Zlatinka.Emilly
05.04.2022 4 z 5

Čtivě napsaná kniha s temným obsahem a nepředvídatelným koncem.

tessie_m
21.02.2022 4 z 5

Pomalý začátek, myslela jsem, ze knihu odložim, ale ještě ze jsem to neudělala…nakonec to bylo bozi

PetkaS.
17.11.2021 4 z 5

Tahle kniha se pro mě strašně pomalu rozjížděla, první polovina mě moc nebavila a nedokázala jsem se začíst. Ale vzhledem k hodnocení které tady má jsem vydržela a nelituji. Druhá polovina dostala spád, rozjela se a to už jsem jí nemohla odložit protože jsem byla zvědavá jak všechno dopadne.

katynka78
29.10.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem tady na Databázi zahlédla jen matně a v den, kdy jsem šla do knihovny, jsem o ní ani neuvažovala, že bych si ji půjčila.
Ale jak jsem tak procházela regály a koukala s láskou na ty řady knih, najednou ta kniha vyčnívala, upoutala moje oči a ten název mě doslova přilákal. A anotace mě úplně dostala a já to musela číst.

Nechci spoilerovat, ale tuto knížku doporučuji všem, kdo nemají rádi potoky krve, ne časté drsné scény, ale přitom si rádi přečtou dobrou krimi.
Toto je ten případ. Byla jsem velmi spokojená s motivy, co vedly k těm otřesným činům, protože byly zajímavé, neotřelé a skoro jedinečné. Mě osobně to nutilo nad tím přemýšlet.
Každý vrah má nějakou šablonu, něco, co pořád opakuje a co mu samotnému dává řád. Vždy to tak je, jinak by ti kriminalisté nemohli padouchy dopadnout. A i tady tomu tak je, pro pachatele je důležité, aby jeho oběti byly šťastné a umíraly s usměvem na rtech.

Není to ale po celou dobu strhující čtení, spíše je to - chvíli zvolna, chvíli svižně. Mě to ale zase vyhovovalo, mohla jsem si vydechnout a přemýšlet.

Patří to pro mě k těm lepším krimi. A přiznám se, že je to opravdu dáno tou hlavní myšlenkou, která se celou dobu knihou táhne. Je to totiž o tom, že zle je nám ze všech vrahů, ale nejhorší jsou ti, co jsou opravdu důslední a inteligentní.

berila
12.10.2021 5 z 5

Opravdu velice dobře napsaný thriller. Všem doporučuji.

Sammy.Boy
24.08.2021 4 z 5

V první řadě musím pochválit melancholicky laděný přebal knihy. Stejně jako u předchozího autorova titulu oceňuji čtivost příběhu, četlo se to vážne samo. Určitě bych chtěl vyzdvihnout i originální námět ohledně vrahova počínání. Ale i tentokrát tomu něco málo chybělo. Ve finále mi bylo vlastně úplně jedno, kdo je pachatelem a proč kvůli němu vyvolení odcházejí ze světa ŠŤASTNÍ A MRTVÍ.

vera4669
08.08.2021 4 z 5

Skvělá detektivka, od začátku nutí číst až do konce.. Spousta překvapení, sympatické postavy, určitě stojí za přečtení :)

Beky
24.02.2021 5 z 5

Strhující a napínavé od samotného začátku!
Líbí se mi děj prokládaný vyprávěním "vraha" a jeho myšlenek :).
Peckovně nepředvídatelné rozuzlení a do poslední stránky napětí a gradace! :)
Líbila se mi i hra lidské psychologie, kterou praktikovat "vrah" na svých obětech :)

Leena
11.01.2021 4 z 5

Bylo to pěkně zamotané, napínavé až do konce.
Většinou pachatele odhadnu, dřív nebo později, ale tady se mi to nepodařilo.
Thriller podle mého gusta, jen mi tam něco maličko chybělo k plnému počtu.
Ale jinak doporučuji:-)

Parwana
25.12.2020 4 z 5

Super detektivka, přečtená jedním dechem. Sice trochu kulhal překlad a korektury, jinak to ale byla velká paráda.

Acquenta
21.12.2020 5 z 5

Musím dát všechny hvězdy, protože kniha byla naprosto skvělá. Přečtená téměř na jeden zátah :-) Napínavé, čtivé , lákavé. Chci další knihy od autora ! :-)

SimonaP
22.11.2020 4 z 5

Knížka mě bavila moc, čtivý způsob vyprávění, napínavý děj.

Heli20
28.05.2020 5 z 5

Kniha se moc dobře četla, dobře propracované osoby, vyšetřovatelka Imogen i Ben mi byli moc sympatičtí.Závěr jsem opravdu netušila.

martousek
08.05.2020 3 z 5

Chvílemi jsem se do knihy opravdu začetla, bohužel však převažovali momenty, že jsem četla jen ze setrvačnosti. Mám ráda důmyslnost vraha, ale příběh musí být trochu reálný. S počtem mrtvol kvalita knihy bohužel nestoupá.

anglická literatura thrillery sérioví vrazi thrillery pro ženy

Mark Edwards
britská, 1970
2018  77%Pronásledovaní
2019  84%Šťastní a mrtví
2012  74%Jak zabít Kupida
2023  80%Hrôza v Hollow Falls

Kniha Šťastní a mrtví je v