Šťastnej jako blecha

Šťastnej jako blecha

Příběh muže, který spustil sametovou revoluci. Jako dvanáctiletý se Vojta Blecha při pádu z kola praštil do hlavy. Něco se mu tam změnilo a on se začal usmívat, nebo dokonce smát v situacích, které vůbec k smíchu nejsou. Lékaři si s ním nevěděli rady. Psal se rok 1982. Blechovi se kvůli němu museli přestěhovat na chatu, ale Vojtův úsměv byl spouštěčem událostí dál. Nevědomky si vykoledoval nálepku disidenta. A na vojně ho úsměv dokonce málem zničil. Přesto právě díky svému úsměvu nakonec najde štěstí i lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367539/stastnej-jako-blecha-uZZ-367539.jpg 4.313
Humor, Romány, Literatura česká
ISBN:978-80-7505-966-6

Martina1805

fajn oddychovka

PetrKral

Moc hezká a milá prázdninová kniha.

Iki1

Dobrá oddechovka bez přílišných ambicí. Prostě po ní sáhneme třeba před spaním a občas nás popsané situace i pobaví.

freejazz

fajn relax, najmä keď má človek kopu roboty, ktorú už nemôže odkladať.

čef

Příjemné počteníčko na pár hodin, plné absurdních vtipů a historického exkurzu do zajímavých let konce starých pořádků. Něco na způsob Zabijáka Anderse, ovšem zasazené do našich zaprděných, ale o to radostnějších kulis. Nápad s patologickým úsměvem skvělý, vše radostné a optimistické - co více si na prosluněné odpoledne přát, že. Ne a ne, nejsou to vůbec žádné falešné větičky...

roni24

Tohle je přesně ta kniha, která by s Vámi měla jet k vodě. Přečtená je jedním dechem a opravdu pobaví. Pan Růžička má moc milý humor, který se čte snadno a rychle. Úsměv z tváře mě neopustil po celou dobu čtení.
Na druhou stranu mi přišlo, že konec knihy byl trošku předvídatelný což by u takovýchto oddechovek nevadilo, ale po přečtení ve mě kniha nezanechala nic hlubšího. Takový ten pocit "jo to je ta knížka, kterou si určitě přečtu znovu". Ale i tak tuto knížku všem doporučím, protože je lehká a pohladí po duši :-)

EvaEma

Kniha je plná milého humoru, citlivá. Místy mi připomínala humor Hartla, jen zde snad s větším dílem empatie.

sarka8202

Mám ráda Růžičkův humor. Je jemný, barvitý a plný přirovnání. Tato knížka mě nadchla svou melancholií, kterou se autor snaží nenápadně skrýt za clonu smíchu. Opravdu jsem si čtení užila a knížka zaujala čestné místo v mojí knihovně. Pokud hlavní hrdina tvrdí, že smích je nakažlivý jako žloutenka, má zatraceně pravdu. Jsem celá žlutá :-D

Ruza123

Je to krásná a dojemná kniha napsaná s humorem a láskou.

humor Čechy letadla totalitní režim první láska

Jiří Růžička

Jiří Růžička