Šťastnej jako blecha

Příběh muže, který spustil sametovou revoluci.
Jako dvanáctiletý se Vojta Blecha při pádu z kola praštil do hlavy. Něco se mu tam změnilo a on se začal usmívat, nebo dokonce smát v situacích, které vůbec k smíchu nejsou. Lékaři si s ním nevěděli rady. Psal se rok 1982. Blechovi se kvůli němu museli přestěhovat na chatu, ale Vojtův úsměv byl spouštěčem událostí dál. Nevědomky si vykoledoval nálepku disidenta. A na vojně ho úsměv dokonce málem zničil. Přesto právě díky svému úsměvu nakonec najde štěstí i lásku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367539/stastnej-jako-blecha-uZZ-367539.jpg 4.214
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, XYZ
1. vydání originálu:2018
Počet stran:184
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7505-966-6

Fazulajda

Jedna z fajn oddychovek bez složitého příběhu a sáhodlouhých popisů. Až do konce jsem si lámala hlavu s tím, proč je to psané tak, jak je a proč se sem tam vyskytuje slovní spojení "tvoje máma", ale nakonci se všechno pěkně vysvětlilo a já mohla jít dál se svým životem. Nápad se mi líbí, je to opět něco nového. Kdybych tvrdila, že tam nebyly zbytečné odbočky, tak bych lhala, ale asi lepší než slepá místa.

Martina1805

fajn oddychovka

PetrKral

Moc hezká a milá prázdninová kniha.

Iki1

Dobrá oddechovka bez přílišných ambicí. Prostě po ní sáhneme třeba před spaním a občas nás popsané situace i pobaví.

freejazz

fajn relax, najmä keď má človek kopu roboty, ktorú už nemôže odkladať.

čef

Příjemné počteníčko na pár hodin, plné absurdních vtipů a historického exkurzu do zajímavých let konce starých pořádků. Něco na způsob Zabijáka Anderse, ovšem zasazené do našich zaprděných, ale o to radostnějších kulis. Nápad s patologickým úsměvem skvělý, vše radostné a optimistické - co více si na prosluněné odpoledne přát, že. Ne a ne, nejsou to vůbec žádné falešné větičky...

roni24

Tohle je přesně ta kniha, která by s Vámi měla jet k vodě. Přečtená je jedním dechem a opravdu pobaví. Pan Růžička má moc milý humor, který se čte snadno a rychle. Úsměv z tváře mě neopustil po celou dobu čtení.
Na druhou stranu mi přišlo, že konec knihy byl trošku předvídatelný což by u takovýchto oddechovek nevadilo, ale po přečtení ve mě kniha nezanechala nic hlubšího. Takový ten pocit "jo to je ta knížka, kterou si určitě přečtu znovu". Ale i tak tuto knížku všem doporučím, protože je lehká a pohladí po duši :-)

EvaEma

Kniha je plná milého humoru, citlivá. Místy mi připomínala humor Hartla, jen zde snad s větším dílem empatie.

sarka8202

Mám ráda Růžičkův humor. Je jemný, barvitý a plný přirovnání. Tato knížka mě nadchla svou melancholií, kterou se autor snaží nenápadně skrýt za clonu smíchu. Opravdu jsem si čtení užila a knížka zaujala čestné místo v mojí knihovně. Pokud hlavní hrdina tvrdí, že smích je nakažlivý jako žloutenka, má zatraceně pravdu. Jsem celá žlutá :-D

Ruza123

Je to krásná a dojemná kniha napsaná s humorem a láskou.

humor Čechy letadla totalitní režim první láska

Jiří Růžička

Jiří Růžička