Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/bmid_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4 1612 285

Selekce série

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

Zruza
12.05.2021 5 z 5

Velmi milé doplnění k selekci. Myslím, že tam Kiera mohla dát více příběhů, ale i tohle stačilo. Není to nutnost, ale ani neublíží.

_Bára_
21.03.2021 4 z 5

Pro mě to bylo poměrně hezké doplnění děje, a byla jsem ráda, že nějaké okamžiky jsem mohla vidět z více pohledů. Hrozně mě bavily kapitoly Marlee, Maxona. Naopak Aspen mě nějak nenadchl. Asi patřím do týmu Maxon, ale já prostě Aspenovi nevěřím. Hrozně by se mi líbilo, kdyby autorka vytvořila novou trilogii z doby kdy v selekci byla Amberly, jejich příběh si podle mě zaslouží víc než jen 8 kapitol, a taky by mě zajímalo co se stalo, že se z krále Clarksona stalo takové monstrum. Jinak autorka opět nezklamala.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Byl to krásný návrat do tohoto světa. Vážně mi to některé části doplnilo. Líbila se mi část z pohledu Maxona a Marlee. Zajímavý byl pohled Celesty a hrozně dojemné bylo to Druhé výročí. Zkrátka to bylo zase celé dokonalé!

Hmmmkniha
05.02.2021 5 z 5

Krásné dokončení série Selekce

Audrey122
29.12.2020 3 z 5

Krásná obálka, ilustrace i vyprávění.
Selekci mám ráda a tahle knížka mi sedla, za mě krásný dodatek

Ilofka
25.11.2020 4 z 5

Tahle kniha se mi dostala do ruky víceméně náhodou, a i když jsem nečetla sérii Selekce a nejsem ani cílová skupina, musím říct, že to bylo opravdu příjemné čtení. Ocenila jsem i ilustrace, které příběhy krásně doplňovaly. Knihu jsem přečetla za jeden den a teď přemýšlím, že sáhnu po celé sérii (i když už vím, jak to celé dopadne).

lokonla
30.10.2020 5 z 5

Kniha je naprosto fantastický bonus k trilogii Selekce.
Krásně tam porozumíte dalším postavám série.
Je to nutný doplněk k této sérii a musíte ji prostě mít vedle trilogie v knihovně :D

Murasaki
28.10.2020 4 z 5

Trilogii Selekce jsem četla dva roky zpět. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v ději a v postavách. Ale bylo hezké se ke všem postavám opět vrátit. Každopádně je tato kniha skvělým doplněním trilogie, kterou rozhodně nesmíte minout. Líbilo se mi ohlédnutí za Selekcí z pohledu Maxona. Jeho pocity a možnost ho více poznat. Člověk potom i docela chápe jeho chování.
I když jsme nakoukli do Aspenova života, pořád ho nemám moc v lásce. :D
Nejvíce mě okouzlil příběh Marlee. Nejsilnější povídka ze všech, u které jsem potřebovala balík kapesníčků. Láska mezi ní a strážným byla tak silná. Ustáli spolu všechny překážky, které si pro ně láska připravila. Každý by si přál zažít takovou lásku (bez toho výprasku samozřejmě).
A nakonec Celesta.. Když jsem ji lépe poznala a dozvěděla jsem se její opravdovou povahu a osobnost.. moc mě mrzelo, jak její dějová linka skončila.

jitkapeldova
27.10.2020 4 z 5

Hezké doplnění trilogie Selekce :)
Avšak na ní to nemá :)

Lokina
25.10.2020 5 z 5

Pro ty, kteří milují Selekci, je tato kniha nezbytností. A abych měla i já celou sérii pohromadě, nechybí jí čestné místo v mojí knihovně. Jelikož už jsem trochu jiná věková kategorie, tak se ze mě nestal velký fanoušek Selekce. Kdybych to četla v mých patnácti letech, ohromilo by mě to. Přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst a v dobrém na ni budu vzpomínat.
Povídky k Selekci mě jenom utvrdily v tom, že Selekce je romantická moderní pohádka, někdy i naivní. Velice mě bavily povídky z pohledu Marlee, Celesty a Druhé výročí. Součástí knihy jsou milé ilustrace, které povídky doprovází. Potěšily mě i kapitoly věnované dívkám ze Selekce, bylo zajímavé dovědět se, jaký život vedly po Selekci.

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Jedine slovo a to nádherné. Ty ilustrace mě dostaly, krása

SknihouVrukách
09.10.2020 4 z 5

Ak máte radi sériu Selekcia táto kniha je pre vás to pravé orechové. V knihe sa nachádzajú štyri poviedky, epilóg k prvej a celú knihu dopĺňajú krásne ilustrácie. Na knihe sa mi veľmi páčilo, že sme mali Selekciu z pohľadov iných, vedľajších postáv. Poviedky neboli nejak extra obsiahle a ich dej bol prakticky rovnaký ako v pôvodnej trilógii, len z iných pohľadov. Pokiaľ ste sériu čítali tak viete ako sa rýchlo čítala a táto kniha nebola výnimkou. Knihu je pomerne ťažké hodnotiť, kvôli tomu, že je to doplnková kniha plná poviedok. Ja vám ju môžem odporučiť. Bolo to pekné doplnenie pôvodnej trilógie. Pokiaľ sa chcete dozvedieť niečo nové o postavách tak vrelo odporúčam. 4/5✨

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

super zakončení série, pro milovníky selekce jako stvořené ♥

speciale88
02.10.2020 3 z 5

Doplňková kniha. Dozvíte se nějaké novinky a jiný úhel pohledu na příběh co se odehrává. Za mě sice už slabší ale přečetla sem.

Ivet_V
01.10.2020 5 z 5

ComposeAdela
24.09.2020 4 z 5

Tahle knížka je skvělým doplněním série Selekce, je zajímavé pohlížet na tento svět očima i někoho jiného než Ameriky. Nejvíce mě bavily příběhy Marlee a Maxona, naopak nejméně mě zaujalo vyprávění Aspena, připadalo mi dost zdlouhavé, a ani z Lucyina jsem nebyla dvakrát nadšená.
Knížka se čte lehce, a i když působí svou velikostí na první pohled jako účinná zbraň proti nepřátelům formátu mladších sourozenců, měla jsem ji během tří dnů přečtenou.

bookworm_girl
11.09.2020 4 z 5

Tahle knížka je rozhodně skvělý doplněk a zakončení série Selekce. Nejsou to jen zybtečné povídky, které by nedávaly smysl, to právě naopak. Díky této knížce se mi na některé postavy změnil názor, některé jsem si ještě víc oblíbila.
Nejvíce se mi líbilo vyprávění z pohledu Marlee, nejen proto že byla jedna z mých nejoblíbenějších postav, ale protože její povídka byla zajímavá a byla jsem ráda že danou událost a část příběhu můžu prožít i z jejího pohledu.
Nejméně mě zaujaly asi povídky z pohledu Celesty a Lucy, Celesta mi prostě moc smypatická není, a Lucy, ačkoliv je jedna z mých hodně oblíbených postav, tak její vyprávění mě prostě moc nebavilo. Spíš než její vztah Aspenem bych radši viděla něco z doby kdy sloužila Americe v průběhu Selekce.
Aspenova povídka mě docela bavila, dokonce jsem si ho po přečtení víc oblíbila. Rozhodně ho nemám za tak strašnou postavu jako většina lidí.
Celkově se mi tahle kniha, stejně jako všechny ostatní díly Selekce četla skvěle, svižně, bavila mě a moc se mi líbila, pokud se chcete o postavách ze Selekce něco víc dozvědět, tak vám ji rozhodně doporučuji a myslím, že nebudete zklamaní.
Celkově tuhle knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami a 94% :)

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Povídky obvykle nemám příliš v lásce, ale povídky k Selekci jsem si naprosto zamilovala! Možná jsem z knížky nadšená o to víc, že jsem očekávala spíš naprosto zbytečný doplněk k původní trilogii, který vznikl jen za účelem toho, aby autorka ze Selekce vytřískala co nejvíc. Místo toho jsem ale dostala zajímavý náhled do života mých oblíbených hrdinů. Byla jsem překvapená, jak krásně a hlavně zajímavě dokázala autorka popsat některé události z pohledu vedlejších postav, a jak skvěle tyto povídky dotvořily jejich charakter. Když tak nad tím přemýšlím, tak Šťastně až navěky se mi líbilo možná dokonce víc než celá trilogie Selekce.

Knížka je obohacená o nádherné ilustrace a obsahuje celkem osm povídek. Nepřišlo mi, že by některá povídka byla v knížce jen do počtu, užila jsem si úplně každou z nich. Kdybych však měla zvolit tu, která se mi líbila nejvíc, tak by to byla určitě povídka Princ vyprávěná z pohledu Maxona. Bylo úžasné prožít společné chvíle Americy a Maxona také z druhého úhlu pohledu a pozorovat, jak se Maxonova náklonost k Americe postupně zvětšovala. Jejich vztahu to dodalo úplně nový rozměr a bylo mi jen líto, že tahle povídka není delší. Jako nejslabší bych označila povídku Strážce. Autorka se sice snažila vykreslit Aspena tak, aby si ho čtenáři konečně oblíbili, ale u mě se jí podařilo jen to, že jsem ho přestala tolik nenávidět. Co je ovšem zvláštní, i přesto mě jeho povídka bavila a je naprosto opodstatněné, že má v téhle knížce své místo.

Verys58
15.07.2020 5 z 5

Krásná kniha, jako celá trilogie Selekce. Moc se mi nelíbila povídka o Aspenovi a o Komorné.
Z pohledu Celesty- dala bych zde jiné části příběhu, ale docela mě zasáhla, když si vzpomenu, co se jí stalo na konci První.

CiaKawlone
14.07.2020 5 z 5

Prostě páni. Bylo tam spoustu věcí, které jsem čekala. Taky hodně věcí, které jsem rozhodně nečekala. Strašně se mi líbila Maxonova povídka. Bylo příjemné to vidět z jeho pohledu. Aspena jsem moc neměla ráda, ale po jeho povídce jsem si ho zamilovala. Tenhle příběh je skutečně skvělý.