Šťastně až do smrti

Šťastně až do smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371960/bmid_stastne-az-do-smrti-3E3-371960.jpg 4 143 59

Dánský milostný thriller od autorského dua bestselleru Ztracená, píšící pod pseudonymem Anna Ekberg. Napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemstvích druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo. Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna, která je stála spoustu sil, je konečně na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření. Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Leonora přistihne manžela při sexu s kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá, je však rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu. Christian s ní musí zůstat. V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se jí musí zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam Leonora chodí běhat, a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Kærlighed for voksne , 2017

schvomis
20.03.2024 4 z 5

Po pár stránkách jsem zjistila, že jsem nedávno viděla film. Tím pro mě bohužel kniha ztratila na zajímavosti.
Ale začátek knihy i film mě dost bavil, třeba knihu někdy dočtu.

Devorah
08.10.2023 3 z 5

Příběh rozpadajícího se manželství aneb kam až je nešťastný člověk ochoten dojít.
Manželský pár ve středním věku, Christian a Leonora. Ona se vzdala své hudební kariéry, aby pečovala o vážně nemocného syna, on nachází útěchu v náruči jiné. A v té chvíli se v obou probudí netušená nenávist a děj se začne ubírat jiným tempem a směrem.
Z obyčejných lidí se stávají zločinci, kteří ztratí hlavu a následně i lidskost.
Plusové body dávám za vylíčení příběhu jak z pohledu Leonory, tak Christiana, díky tomu se tak lépe můžeme vcítit do myšlenkových pochodů manželského páru. Mínusové pak uděluji za pohled vyšetřujícího policisty, který příběh vypráví své dceři. Jenže jeho upovídanost, zmatečnost a neustálé skoky ve vypravěčské perspektivě děj jen brzdí a ke konci i nudí. Škoda, po slibném rozjezdu tak zbude jen pachuť.

Radimka
30.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Kdybych viděla obálku, tak si ji nikdy nekoupím, ale bylo to skvělý počtení, který mi zkazilo vyzrazení důležitý informace v anotaci. Tomu, kdo ji psal bych dala pěstí. Z manželky se vyklubal docela slušný psychopat.

micha-ella
01.08.2023 3 z 5

Hned na začátku jsem zjistila, že knížku znám z filmové podoby, ale protože jsem si nepamatovala, jak příběh dopadne, přečetla jsem jí s malým přeskakováním druhé dějové linky, která mi tam vadila. Líbily se mi psychologické úvahy postav i napínavá druhá polovina, i když to bylo celé dost nepravděpodobné.

TerezaaBaarova
28.12.2022 3 z 5

Myslela jsem, že knihu ani nedočtu. Opravdu mne to nebavilo… ale poté se něco zvrtlo a chytla mne.
Thriller to není, ale psycho dobré.

vladka321
16.12.2022 4 z 5

Zajímavé čtení s rychlým i strhujícím dějem. I když bylo již na začátku prozrazeno, jak a kam se bude příběh odvíjet, tak to nemělo chybu. Mohu jen doporučit.

Penicuik333
09.12.2022 2 z 5

Velmi příjemné překvapení. Čekala jsem předvídatelný tuctový thriller, ale tenhle byl velice překvapivý a dobře vystavěný.

Makůvka
23.11.2022 5 z 5

Mě se knížka hned od začátku moc líbila. Hlavně mě, ale zajímalo, jak to autoři celé pojmou, protože čtenář se z anotace a hned z první kapitoly dozvídá skoro celý příběh. Ale povedlo se. Děj byl napínavý, místy překvapivý, líbilo se mi jak autoři vykreslili a vystihli myšlenkové pochody hlavních postav. Jak vidí svůj život po 25 letech manželství muž a z druhé strany jeho manželka.
Jediné, co mě rušilo při čtení a trošku mě to tam nepasovalo bylo, vyprávění z pohledu detektiva.

Dajine
18.09.2022 3 z 5

Průměr, sem tam nějaké překvapení.

cori
22.07.2022 3 z 5

Policista na penzi vypráví své dceři, která má před svatbou, o jednom nevyřešeném případu, kde hlavní roli hrál manželský trojúhelník, manželské odcizení a msta za zradu důvěry. Celkem napínavé čtení a dokonalý zločin s odklizením mrtvoly.

Nixa
04.02.2022 3 z 5

Do knihy se mi moc nechtělo a začátek také nic moc, ale nakonec se mi to líbilo. Říkala jsem si co v knize vlastně bude, když je vše řečeno hned na začátku, ale ne! Zamotané a napínavé až do konce. Konec už byl úplné psycho a musím říct, že jsem z příběhu měla trochu depku. V knize je hodně myšlenkových pochodů hlavních postav a i nějaké odbíhání od tématu, to bylo občas otravné a určitě zbytečné.
Kniha je taková sonda do manželství. Navenek vše působí dokonale, ale opak je pravdou. Příběh o majetnickém vztahu, o manželství bez lásky a o tajemství druhých. Jen teda doporučuji nečíst anotaci, protože podle mě řekne úplně vše, co se v knize stane...

Emil259
24.01.2022 4 z 5

Mně se to líbilo. Jiné než detektivky, kterých je přetlak a jsou tak nějak stejné. Za den, dva nevíte o čem to bylo. Tady dost překvapivých zvratů a když se nad tím člověk zamyslí, fakt psycho. Asi bychom nechtěli být v pozici Christiana ani Leonory. Povedené!!

orinka3
26.09.2021 3 z 5

Hodně mi tu vadí vsazené kapitoly, ve kterých starý táta detektiv vypráví své dceři o zamotaném případu, který nedořešil. Dokážu si představit, že by ději vůbec neublížilo, kdyby tam jeho úvahy nebyly. Psychologický thriller je napsaný rutinně. Christian a Eleonora jsou smutné postavy knihy, z nichž ani jedna nevzbudí sympatie. Ji pronásledují patologické duševní pochody, kterými v podstatě vžene svého muže do krajních řešení. Abych pravdu řekla, dost jsem přeskakovala, protože nebylo nutné číst všechno, abych neztratila nit. Konec je odpudivý, avšak nepřekvapující. Uf, a teď si přečtu nějakou dobrou historii, dost bylo Ekbergů.

Zuzulinka
19.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zpočátku jsem myslela, že knihu číst nebudu, protože jsem vlastně již v první kapitole věděla, jak vše dopadne. Ovšem opak byl pravdou. Napínavý příběh, krásně popsáno. Doporučuji přečíst.

birgitte
18.08.2021 5 z 5

Skvělý román, doporučuji všem....

milena9798
15.08.2021 5 z 5

Jak jsem v první části knihy soucitila s Leonorou (budu opuštěná padesátka ve dvougarsonce s vyhlídkou popíjení levného vína se stejně opuštěnými kamarádkami...? ), tak jsem rozuměla i Christianovi (nemám žádnou povinnost milovat ji až do konce života...! ), ale potom, jak se příběh zaplétal a tušila jsem jak dopadne, bála jsem se otočit každou stránku. Za mě výborné čtení.

veronika9700
04.07.2021 2 z 5

Moc mě mrzí ze tuhle knížku hodnotím tak málo body. Opravdu jsem se těšila na zajímavý příběh, ale na mě to proste bylo moc překombinované. Místy zdlouhavé, o kousek dal už mi to přišlo zase přitažené za vlasy. Ta myšlenka byla dobra, ale možná to chtělo ubrat zdlouhavých popisných scén a potom by tam nemuselo být na sílu vloženo tolik ‘’zvratů’’.

Leena
17.06.2021 2 z 5

Moc mě to neoslovilo, takové bez šťávy.
A nepochopila jsem, proč tam autoři zakomponovali vyprávění policisty.
Asi, aby si každý napsal to svoje:-)
To spíš tomu příběhu uškodilo, bylo to nudné.

Allla9
30.04.2021 4 z 5

Příběh se mi zpočátku vlekl, ale s postupem děje jsem byla stále více spokojená. Určitě si nenechám ujít další knihu.

Mandlevest
15.02.2021 2 z 5

Od autorů jsem četla Ztracenou a líbila se mi, ale tahle kniha nebyla nic pro mě. Nebavil mě ani hlavní příběh, zbytečně natahovaný, hlavně střední část knihy byla hrozně zdlouhavá a v podstatě o ničem. A už vůbec jsem nepochopila proč vše bylo vyprávěno policistou, který dávný případ kdysi vyšetřoval, své dceři, která se vdávala. Čekala jsem nějakou pointu, ale já ji opravdu nenašla. Konec byl trošku svižnější, ale zase s ním mám etický problém, to jako opravdu takto skončilo? Chtěla jsem dát 3 *, ale potom jsem si uvědomila, že skvělé Vážce od paní Meacham jsem dala 4* a tak hodnotím jak hodnotím, a to ještě s přihlédnutím, že minulá kniha byla celkem fajn. Další počin této autorské dvojice si již nechám ujít.

zfilmováno erotika thrillery pro ženy

Anna Ekberg
dánská
2018  77%Šťastně až do smrti
2016  78%Ztracená
2019  88%Ocejchovaná

Kniha Šťastně až do smrti je v