Šťastná kniha

Šťastná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/bmid_stastna-kniha-174761.jpg 4 392 119

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy.... celý text

Pro ženy , Literatura česká , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Motto

Štastná kniha , 2013

Aghatte
Aghatte
11.02.2024 odpad!

Takové ty rádobyvtipné ohrané plky o ženách, matkách a dětech.
Nikdy v životě jsem nečetla žádný blog, a vím proč.

hanča34
hanča34
06.02.2024 5 z 5

Moc jsem se bavila. Lehký tón, ale přitom tolik životních pravd.

Mateo67
Mateo67
29.10.2023 3 z 5

Knihu jsem poslouchala a kroutila hlavou, kolik toho mám s autorkou společného. Hodně, ale ne, nejsem bordelářka. To fakt ne. A ještě v něčem jsme opravdu odlišné. Ale v čem že to bylo?
A o tom to je. Komentář jsem nenapsala hned, píšu ho asi s třítýdenním zpožděním a už si vůbec nemůžu vzpomenout. V podstatě nic ve mně z poslechu nezůstalo, jen to, že konec knihy jsem doposlouchala, jen aby se neřeklo. Ale Samotářky si určitě přečtu.

Radimka
Radimka
30.09.2023 4 z 5

Četla jsem články na autorčiným blogu a to mě ke knížce dovedlo. Při čtení knížky jsem byla i já šťastná a to za to, že se svými neřestmi, pochybami a špatnostmi v tom nejsem sama a ještě je navíc někdo dokáže vyblejt na veřejnosti a udělat z nich legraci. Vybavovala se mi i spousta pocitů a vůní z doby, kdy jsem byla malá, to bylo moc příjemné, to mám rada. Občas se autorka opakovala, trochu mě rozčiloval její divný vztah k manželovi, ale celkově příjemné, vtipné a milé.

Majka1979
Majka1979
23.09.2023 4 z 5

Opäť som siahla po knihe od tejto autorky a nesklamala. Príbeh, v ktorom sa dozvedáme život hlavnej postavy, ako si ho usporiadala. Spomína na to, čo bolo kedysi a čo ju robí a robilo šťastnou.
Niekedy som sa v nej našla aj ja, čo som niekedy robila zle, alebo čo som inokedy dokázala, hoci som si neverila.
Určite je to príbeh, ktorý si prečíta rada každá žena, aby možno o sebe zistila viac.
Možno takou menšou nevýhodou je to, že to je rozprávanie jednej osoby a nie viacerých, neboli tam dialógy. Osobne mi to nevadilo a opäť sa teším, že som si niečo takéto mohla prečítať

martinkaLLL
martinkaLLL
11.09.2023 1 z 5

Tak jsem se těšila, že se pobavím a třeba mi to i něco do toho života přinese a přitom se mi to nakonec nepodařilo ani dočíst. Je to jak číst někomu v hlavě jeho myšlenky, který mu tam jen tak lítají. Nebavilo mě to. A jako šťastná kniha mi to nepřijde.

cibulka 8
cibulka 8
19.08.2023 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Bára píše o běžných věcech s takovým nadhledem, až jí to závidím. Po přečtení prvních dvou kapitol jsem dostala trochu strach, jestli dokáže autorka tu vysokou laťku udržet, jestli se nebudou příhody opakovat nebo se nezačnu v druhé půlce nudit. Ale nestalo se a užila jsem si knížku až do konce.

Han-nah
Han-nah
20.06.2023 4 z 5

Druhá kniha a opět krásná obálka. Oddechová, ale hlavně otevřená zpověď autorky. Není to návod, jak má kdo žít, ale žít, jak to komu vyhovuje. Myslím, že každý se v této knize v něčem najde. Otázkou zůstává, jak se s tím vypořádá. Stačí , jak se v Tv dává Výměna manželek, jsou lidé, kteří dovedou žít ze dne na den, v nepořádku, ale jim to vyhovuje. Jim nevyhovuje sterilita .....
Barbora sama sebekriticky hodnotí v různých situacích a jde s kůží na trh. Na nás není ji hodnotit, ale pochopit ji, ale i naše nedostatky, které vyvážíme myšlenkami, jak být št´astnější.

Iv8
Iv8
21.02.2023 5 z 5

...Ta podoba nesčetných životních situací byla až zarážející. No a když se ty situace děly někomu jinému, tak jsem se smála, až jsem slzela. Paráda:)

Hakl54
Hakl54
23.01.2023 4 z 5

Nejdřív mě kniha moc nebavila, čekala jsem nějaký příběh. Pak mě postřehy ze života začaly zajímat a nakonec jsem se bavila jak jsme si podobné.

martiline
martiline
16.08.2022 5 z 5

Tímto svým dílkem se mi Barbora Šťastná trefila do noty. Uchvátila mne hned od první kapitoly. Musela jsem se při čtení smát, spoustu poznatků autorky mám též za sebou. Kapitola o vychutnávání si jídla je "kapitola sama o sobě" :-). V dobrém jsem ji protrpěla, jak barvitě a krásně to autorka popsala.
Pod poslední část "100 věcí, které mi taky dělají radost" se mohu hrdě podepsat. Mám to úplně stejně :-).

Ála1968
Ála1968
22.05.2022 2 z 5

kniha mě moc neoslovila

majáček
majáček
03.01.2022 4 z 5

Příběh ženy, která se zamýšlí nad sebou samou a nad svým životem. Po konstatování, že chce od života něco víc či jinak, hledá nějaké východisko. Pro člověka, který má načteno podobných knížek a publikací o pozitivním přístupu k životu a člověku ,,hledajícímu" může na něj působit nudně.
Mně osobně to připomnělo, jak já jsem na tom kdysi byla. Prostě honba za větrem, i když bych měla být šťastná. Člověk je jinak sám o sobě šťastný, jen někdy nás zasáhnou v životě situace, kdy už to pro nás tzv. nejde. Žít v naději, že bude líp. A naděje umírá poslední. A v každé situaci najít ten dobrý - pozitivní bod, který nás odrazí z toho bahna, které na sobě máme, pak najdeme v sobě pocit štěstí.

PFP
PFP
26.12.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení na oddechovku. Možná by bylo lepší nečíst vše na jednou. A rozhodně jsou skvělé seznamy.

MagdaK971
MagdaK971
20.10.2021 4 z 5

Příjemné bezva čtení na dovolenou :)

DámaMáma
DámaMáma
04.08.2021 4 z 5

Příjemné čtení, ale ostatní knihy od této spisovatelky, se mi líbily víc.

Little.deer
Little.deer
19.05.2021

Přečetla jsem před lety a líbilo :-)

petrarka72
petrarka72
25.03.2021 4 z 5

Hvězda navíc za všechny ty výzkumy, průzkumy, statistiky a dobré rady, které autorka přečetla místo mne.

Jája92
Jája92
09.01.2021 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a nečetla jsem ostatní knihy autorky, tudíž nemám srovnání zdali jsou její ostatní díla lepší či horší. Tuto knihu bych nejspíš nebrala jako zaručeného rádce, jak být šťastná, ale líbilo se mi nepřikrášlené vyprávění příhod autorky z každodenního života.
V mnoha případech jsem se našla a souhlasně kývala hlavou. Knihu bych spíše doporučila čtenářkám, které mají děti, protože většina kapitol se točí kolem nich. V některých případech se autorka opakovala, jak si může pozorný čtenář všimnout. Občas mi překážely nejrůznější studie, které vždy navazovaly na texty Šťastné.

Jitush
Jitush
07.11.2020 3 z 5

Tato kniha mě příliš nenadchla, ale možná to bylo i tím, že jsem od ní čekala něco trochu jiného. Místy to pro mě byla příjemná oddychovka, kdy jsem se pousmála, místy mi přišla zdlouhavá a nezanechala ve mně nějaký hlubší dojem.

ze života štěstí

Barbora Šťastná