Šťastná kniha

Šťastná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/bmid_stastna-kniha-174761.jpg 4 393 119

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy.... celý text

Pro ženy Literatura česká Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Motto

Štastná kniha , 2013

Adelaidee
16.10.2020 2 z 5

Knihu mu doporučila kamarádka, zdá se mi plná prázdných frází, klišé... Nic, s čím bych chtěla ztrácet svůj čas. Kniha sama o sobě nikoho šťastným neudělá.

Hema
05.10.2020 4 z 5

Myšlenka knihy mě bavila - dovolenkové čtení - ale jinak ti bylo takové moc přemoudřelé. Nikoliv ale špatné!

LenV
28.08.2020 3 z 5

Oddychovka na léto! Každý se v nějaké chvíli v knize najde! Několikrát jsem pokývala hlavou, usmála se i zamyslela - tak to měla autorka asi v plánu. 70%

Lily101
30.06.2020 5 z 5

Jsem knihou nadšená! Autorka si v ničem nerozporuje, čímž mi usnadnila práci a knížka je fajn (+místy vtipnou) jednohubkou. Ocení ji za mě především ti čtenáři, jež jsou zatím bezdětní (“Milá Lily101, mé budoucí já, pokud někdy začneš mít pocit, že bys chtěla potomka, tak si tuto knihu přečti ještě jednou a pak až se rozhodni :-).”).

Trošku mi přišly některé vědecké studie přidané na sílu(či ten text bezprostředně předcházející vědecké studii), leč mnohdy byly zajímavé(neverifikovala jsem, zda vědecké studie jsou pravdivé=mám za to, že ano), ale na konci už mi to přišlo moc a trošku to ve mně vyvolávalo efekt “protočení očí á la co to zase bude”, zatímco v průběhu četby to bylo spíš “Jůů, studie, co asi zajímavého vědci zjistili?”. Nicméně to je tak max. na odebrání čtvrt hvězdičky, což by na hodnocení po zaokrouhlení nic nezměnilo a současně je to trochu subjektivní(nevím, zda to tak vnímají i ostatní čtenáři). A moc ráda bych si přečetla knížky, na něž se v knize nacházel odkaz(str. 27 poslední odstavec a str. 146 poslední odstavec, leč ani databáze knih, ani elektronický katalog knih v knihovně, jej nezná).

Za mě tedy zasloužený plný počet hvězdiček!

P.S.-To, že má autorka blog, jsem od přečtení první knížky od autorky (název: “Jak jsem sebrala odvahu”) úspěšně zapomněla (prý by se mohly opakovat články na blogu s knihou a chtěla jsem mít “wow” efekt z knihy). Plánuji přečíst i další knihy autorky, takže blog číst nehodlám kvůli čtenářskému požitku.

Alena_S
15.04.2020 4 z 5

Shodou okolností jsem tuto autorčinu knihu přečetla jako poslední z aktuální čtveřice, ale buď to nebyla Štastná volba, nebo nálada. Každopádně na ostatní její knížky vzpomínám jako na milejší a sympatičtější; na tuhle spíš jako na prolog k tomu, co nás čeká dál, jak se zlepšuje autorčin styl a humor, a možná i jak roste časový odstup od prožitých příhod. Proto se na další tvorbu paní Štastné stále těším.

burbot
10.02.2020 2 z 5

Četla jsem až po Jak jsem sebrala odvahu, proto zklamání z opakujících se témat, někdy až doslova. Jinak vtipná a čtivá oddechová kniha.

hellena1523
05.01.2020 3 z 5

Vcelku milá oddechovka, v níž se ale autorka často opakuje, což je po chvíli už docela únavné.
Píše velmi civilně, čtivě, takže se čte snadno a rychle, ale větší dojem asi nezanechá.
Osobnost hlavní postavy/vypravěčky mi byla chvílemi docela protivná. Do dalších autorčiných knih se už pravděpodobně nepustím.
Obálka je moc pěkná.

Veríňák
17.11.2019 4 z 5

Bylo to fajn, prostě fajn. Mnohokrát jsem na tom byla stejně jako autorka (ale to se domnívám, že většina lidí) a byť samozřejmě na základě přečtení knihy asi těžko bude někdo instantně šťastnější, v některých chvílích jsem si cíleně řekla, že by nebylo špatné přehodnotit přístup :)

ladush
23.09.2019 3 z 5

Velké plus ode mě kniha získává především za to, že se nejedná o žádný vymazlený návod na šťastný život, ale že je čistě ze života autorky, která jde bez skrupulí s kůží na trh.
Přesto mi tam některé pasáže trochu neseděly a přišly mi psané na efekt a občasné výzkumy vědců a psychologů lezly krkem. Jinak se ale jedná o pohodové oddychové čtení, které neurazí ani nenadchne.

gitty
01.08.2019 3 z 5

Knihu jsem poslouchala formou audioknihy a líbilo se mi to. Jsou to nenáročné útržky a rady ze života a do života, téměř fejetony, které jsou úsměvné. Některé pasáže byly nudnější, ale celkově na mě kniha působila příjemně.

cérka
25.07.2019 3 z 5

Přidávám se k zástupu čtenářů, kteří si knihu vybrali hlavně k vůli čtenářské výzvě. Už z principu totiž nemám ráda knihy, které se snaží být návodem k životu krásnému, šťastnému, úžasnému a záviděníhodnému (podobně se stavím k návodům jak správně uklidit nejen byt, ale i osobní život). Stejně si udělám vše po svém! Tady by se hodil mrkající smajlík.
Vyšla už celá řada knih popisujících více či méně úsměvné historky ze života autorů, které se mi dostaly do rukou. Jejich hrdinové se z železnou pravidelností snaží žít zdravěji a smysluplněji. Zakládají kozí farmy či začínají žít bez internetu, televize a výdobytků civilizace. V tomto je tato kniha odlišná, autorka je stále spokojená ve svém žižkovském bytě, ale to je asi jediný rozdíl.
Sebekriticky přiznávám, v některých pasážích jsem se našla a sem tam se i zasmála. Jsem šťastná, úkol splněn (usmívající se smajlík).

sabca
25.07.2019 3 z 5

Kniha jsem si vybrala do plnění Čtenářské výzvy, ale čekala jsem, že se víc pobavím. Pro mě celkem zklamání.

Miretti
23.06.2019 5 z 5

Kniha opravdu do puntíku splnila to, co jsem od ní očekávala. Že ten kousek štěstí z jejího názvu přeskočí ke mně. A ano, četlo se to samo, často jsem měla dojem, že některé situace jsou o mně. A je fajn vědět, že nejsem sama s těmi každodenními patáliemi:). A i na mě působila lehce motivačně. Povedlo se, paní autorce děkuji.

miša63
22.06.2019 1 z 5

Očekávala jsem něco jiného, dočetla jsem jen kvůli Čtenářské výzvě.

Cleo De Nile
18.06.2019 4 z 5

Čekala jsem, že mi toho dá kniha víc, ale nebylo to špatné čtení. V některých věcech jsem se i poznala. Nahlas jsem se u knihy nesmála, ale pár úsměvů se jí ve mně vyvolat povedlo. Barbora na mě působí jako sympatická ženská, se kterou bych klidně ráda zašla na skleničku. A závěrem mi dovolte dvě otázky: 1) Jak může s takovým manželem vydržet? Pořád si jen stěžuje, popovídat se s ním nedá... Brr. 2) Proč Betynka? To je hrozný jméno, jako pro psa.

Analady
09.06.2019 4 z 5

Pokud máte pocit, že vám ke štěstí něco chybí, pak při čtení této knihy zjistíte, že v tom nejste sami. Autorka až s obdivuhodnou otevřeností v knize odkrývá své mnohé nedokonalosti a každodenní boj s nimi. Je to takové pohodové čtení o rozličných nástrahách života, ve kterém se s největší pravděpodobností taky najdete :-) Hvězdičku navíc dávám za opravdu krásnou obálku.

annettka1098
04.06.2019 3 z 5

Kniha pro mne měla bohužel sestupující tendenci. Ze začátku jsem byla nadšená, přišla mi super. Postupem jsem si na ni asi zvykla a přišla mi stále stejná. Kniha ale není špatná. Rozhodně vím komu bych ji doporučila a své čtenáře najde. Recept na šťastný život v ní nehledejte, ale jestli vám občas přijde, že všichni jsou šťastnější než vy, tak ji rozhodně doporučuji. Maminky na mateřské by si ji měly přečíst povinně - pro menší trauma samy ze sebe. ;)

Dida86
22.05.2019 5 z 5

Knížka plná pravdy aspoň pro mne :)

JointlieKat94
16.05.2019 5 z 5

Tak tohle bych mohla brát jako motivační knihu. Ona asi je. A Bára je prostě skvělá, skvělá spisovatelka, skvělá žena a skvělá matka.

Bára v této knize píše, že neumí psát jiné knihy, a tak píše o sobě. Já si nemyslím, že píše o sobě, ale o nás, o ženách. Každá se v jejích knihách shlédneme.

Každá kapitola mě pobavila, rozesmála, připomněla mi mě samotnou, je to hodně zvláštní, ale strašně mě to namotivovalo. Zjistila jsem, že ztrácím čas činostmi, které vlastně nechci dělat, nebo je dělám z donucení, a vím, že o všem mohu sama rozhodnout, ale nikdy jsem to nedělala. Bára mi prostě otevřela oči a taky mysl. Nikdy jsem neřekla ne. Z mluvení s lidmi jsem ve stresu, protože se s nimi neumím bavit. Skladuju věci. Schovávám si vše na potom, až na to bude správná chvíle, která ale prostě nikdy nepřijde. Je to pravda. Vše, co píše v této knize, je pravda. A já jsem si jí prostě nepřipouštěla. Takže začnu nanovo. Teď hned. Díky Báře. :)

Co se týče statistik, o kterých často píše, tak ty do téhle knihy patří. Mě osobně to zajímalo a dozvěděla jsem se zase další spoustu věcí, nebo aspoň víc věcí se mi ujasnilo. :)

Díky za tuto knihu. Až se zase budu jednou cítit jako méněcenná, přecitlivělá a úplně na nic, určitě se vrátím k této knize.

Určitě doporučuji a čekám na balíček zbylých dvou knih. :)

kusma
14.05.2019 5 z 5

Svého času jsem ráda četla autorčin blog. Pak jsem na něj nějak zapomněla či co... Prostě, když jsem náhodou narazila na tuto knihu, měla jsem opravdovou radost, a pocítila pocit štěstí :) Autorka mi často píše z duše, člověk se při čtení usmívá a říká si, to je úplně přesný! Za mne jasných pět hvězdiček a ráda se ke knize vrátím. A těším se na další autorčinu knihu.

ze života štěstí

Barbora Šťastná