Šťastie je, keď človek aj tak miluje

Niektoré veci sú pre Isabelle absolútne sväté. Jej obľúbený televízny seriál, práca v kvetinárstve v príjemnej štvrti Hamburgu či každodenná rezancová polievka na obed v reštaurácii naproti cez ulicu. Neznáša prekvapenia, ktoré by narúšali jej zabehnutý rytmus života. Zrazu však "jej" reštauráciu prevezme ctižiadostivý kuchár Jens, ktorý jej nielenže odmietne uvariť obľúbené jedlo, ale čoskoro sa postará o chaos v jej prísne usporiadanom svete. Isabelle chce všetko vrátiť do starých koľají, ale tuší, že možno sú to práve tie prekvapenia, čo jej život tak krásne obohacujú....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366896/stastie-je-ked-clovek-aj-tak-miluje-hcL-366896.jpg 3.9119

Glück ist, wenn man trotzdem liebt (2016)

Vydáno:, Ikar (SK)

Kniha Šťastie je, keď človek aj tak miluje

Kikuse13

Líbilo se mi to a i jsem se zasmála. Super je i recept na čokoládý průšvih. Moje první knížka od této autorky, ale určitě si přečtu i jiné její knížky.

jana79

Moc pekna oddychovka. Zasmejete se a ikdyz tusite od zacatku konec,tak to neva. Je to naprosto skvele pro totalni relax,proste zahodite starosti a poradne si odpocinete nad hezkou knizkou .

knih.sasa

Milá oddechová romantika z květinářství v Německu. Hlavní hrdinka během příběhu zjistí, co doopravdy chce a co ne, potkává zajímavé lidi a dojde i na nějaký ten čoko dortík. Neurazí a místy je to i vtipné vyprávění. Kniha na pláž nebo jako oddech mezi dvěma velkými tématy ideální.

AndreaP.

Co ke knize napsat? Oddychovka, u které nemusíte myslet, protože už po pár stránkách víte, jak kniha skončí. Stylově je to napsané s lehkostí a děj hezky odsýpá. Co mi ale neskutečně lezlo na nervy, a chvílemi jsem fakt měla chuť knihu kvůli tomu odložit, tak to byla hlavní hrdinka. Její myšlení, chování malého dítěte, strkání nosu do všeho, bože. Vím jistě, že v reálu bych si s takovou osobou neměla co říct.

Maria95

Taková pěkná, lehká oddychovka. Jediný co mě rozčilovalo by výrazy cool, okey a jimi podobné

MakiMel

Příjemný příběh, typická oddechovka s romantikou. Líbí se mi její humor.

handulli

Přečetla jsem v rámci výzvy a určitě nelituji, naopak - odpočinková kniha, která se četla sama. Trošku mi to připomnělo tvorbu Lanczové :)

vermiceli

Příjemně odpočinková kniha a hlavně vtipná.

HaniSebi
21.11.2018

Milá knížečka. Ideální na dovolenou, člověk u ní nemusí přemýšlet ani se nijak soustředit. Samozřejmě že to není žádné veledílo, ale to u těchto letních oddechovek snad ani nikdo nemůže čekat. Je pravda, že mě sem tam Isa dost štvala, ale znám i mnohem horší hrdinky a Jens (i Alex) byli skvělí. Navíc jsem se u knihy sem tam i usmívala (a to se mi při čtení moc nestává). V knize mi trochu vadilo několik překlepů, ale za to samozřejmě autorka nemůže. Celkově hodnotím velmi pozitivně. Milé, oddechové, letní, nenáročné, romantické.

Romžiry
01.11.2018

Na letní čtení je kniha dobrá, ale žádné WOW nepřišlo. Je to kniha u které dokážete uhodnout konec. Zato recept na čokoládový průšvih je super.

marwinmh
31.10.2018

Mě se to líbilo :-) Jednoduchý, svižný, nijak překombinovaný příběh a sympatické postavy. Příjemná oddechovka spíše pro něžné pohlaví.

Malíček
21.10.2018

Strašně ráda bych se zařadila mezi příznivce Petry Hülsmannové, ale bohužel mě její tvorba nezaujala a po přečtení této knihy jsem si dost jistá, že v brzké době se na nic podobného nechystám.
Kniha je sice milá a vcelku čtivá, ale člověk od začátku ví, jak příběh dopadne. Mezitím se stane pár zajímavých zvratů, ale klidně bych se toho vzdala a knihu zkrátila tak na 10 stran. To by pak ta předvídatelnost alespoň rychle utekla.
Autorčin styl mi v něčem nevyhovoval, což mi čtení také moc neusnadnilo, a k hlavní hrdince Isabelle se snad ani nebudu vyjadřovat, jak moc mi nesedla a byla protivná.
Za mě Čokoládový průšvih bohužel ne. Kromě pěkně zpracované obálky a lákavého názvu.

vonMalik
15.10.2018

Ano, sice u téhle knížky od začátku víte, jak dopadne, ale i přesto je to skvělá oddechovka. Začala jsem ji číst v 8 ráno a je právě 1:10 v noci a já odcházím spát s knihou přečtenou. Tak moc jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě příjemné čtení, které pohladí na duši i pobaví.

Leniii
18.09.2018

Letní oddechovka, která nenadchne ani neurazí..u týhle knížky už na začátku víte, jak dopadne...

KaileyBlot
16.09.2018

Hmm tahle knížka mi moc nesedla. Z celkových skoro 400 stran mě bavilo možná jen těch posledních 100. Prostě mi přišlo, že je to napsané tak nezajímavě a nějak se mi ani do čtení nechtělo. Ale zvládla jsem to a konec byl pěkný. No ale teda Isa mě neskutečně štvala. Chovala se hrozně dětinsky, někdy i hůř jak Merle, která na to má ještě právo. Co se mi ale líbilo bylo prostředí kuchyně a floristiky - takové celkem nezvyklé. No a čokoládový průšvih určitě zkusím upéct takže děkuji za nový recept!

bara0452
02.09.2018

Knihu jsem právě dočetla a pro mě to bylo velké zklamání. Děj byl předvídatelný, hlavní postava Isa mi byla opravdu nesympatická, mnoho věcí se tam opakovalo (např.: Isa měla neustále potřebu hledat v jídle nesmysly a nakonec zjistila, že je to přece jen kulinářský zážitek). Po druhé bych se k ní nevrátila, ale jak píšou ostatní, jako letní oddychovka se to dá:)

Aires
16.08.2018

Milá a romantická kniha. Čtení ideální pro letní chvíle na koupališti nebo když vás honí mlsná. Dostanete naservírováno trochu lásky s čokoládou. Delikátní chuť však mírně kazí umíněná hlavní hrdinka a občas je to zdlouhavé.

red_marionette
11.08.2018

Moc fajná knížka :)

Eviku-miluna
02.08.2018

Isabella Wagnerová žije a pracuje v Hamburku. Je to snílek, jenž hledá pravou lásku a umí si užívat léto nejen na pikniku v parku. Tento román přináší možnost úniku od všedních povinností a i když od začátku víte, jak to dopadne, čtěte dál a dál, až se prokousáte na konec, kde najdete recept na tisíckrát zmiňovaný čokoládový průšvih. Vřele doporučuji.

Mermaida
01.08.2018

Letní oddechové čtení, které neurazí. Bavilo mě i četlo se to dobře. Možná to mohlo být o chlup kratší.

agatha2
29.07.2018

Nebylo to špatné, knihu jsem brala jako oddechovku v parném létě a to mi i přinesla. Není to kniha, ke které bych se někdy vrátila, ale na koupaliště ideální. Přiznám se, že mi Isa poněkud lezla na nervy místy, hlavně ze začátku knihy. Jens byl pro mě miláček od samého počátku, i jeho potrhlá sestra Merle, oba byli moc fajn. Naštěstí, jak kniha postupovala, se i Isa stávala snesitelnější, takže celkový dojem z knihy jsou zasloužené tři hvězdy.

Falda
28.07.2018

Velmi pohodová knížka, nic náročného, lehký příběh. Obálka upoutá hned a Jens je skvělý. Jen ty chyby v textu to občas kazí...

DominaCZ
26.07.2018

Jak tu už kdosi psal, ta ženská byla otravná. Hrotila nehrotitelné.
Začátek, kde se dospělí lidi hádaj o polivečce nebo jiným chodu, kterej ale ona nežere, takže jako ať jí kouká přinýst tu NUDLOVOU POLÍVKU !!!, byl fakt jak děcka na písečku, jenže právě při tomto se jedná o tu náhle vzplanuvší lásku a celou krásu dotvoří náhlá proměna pubošky v úžo mladou dámu.

Receptem byl obyčejný brownies, takže se dá pozitivně hodnotit leda tak obálka a květinky.

janasim
10.07.2018

Hezká letní oddechovka. Velmi osvěžující, určitě stojí za přečtení, potěší. Doporučuji jak nejvíc můžu...

astra3
03.07.2018

Krásná romantika plná humoru, ideální na letní dovolenou. Teď už víme, že atraktivní kuchaři žijou v Hamburku. A my se divíme, že chce v Německu žít půlka světa.

Mojepočteníčko
04.06.2018

Po knihách Malý život a Hana jsem do rukou vzala zase jednu ‟odeonku“, což nakonec nebyla úplně šťastná volba. Ukázalo se, že nejde o román v pravém slova smyslu a způsob zpracování zajímavého tématu je jiný, než jsem předpokládala. To všechno mě tak trochu zklamalo, a proto jsem se rozhodla knihu na nějakou dobu odložit. Shodou okolností jsem navštívila naši knihovnu, kde probíhala akce výpůjček naslepo. Knihy zařazené v tomto projektu, vybízely k přečtení pomocí krátkých, zajímavých indicií. A tak jsem po jedné z nich sáhla. Podvědomě jsem tušila, o co půjde a potěšilo mě, že moje intuice nezklamala…

Román Čokoládový průšvih vypráví o Isabelle, její velké lásce k nudlové polévce a vcelku stereotypnímu, neměnnému způsobu života. Každý den v týdnu má přesně naplánovaný a to až do doby, kdy oblíbené polévka a zamilovaný seriál z jejího života nadobro zmizí.
Isabelle je rozčarovaná a odmítá se s takovou změnou smířit. Tím spíš, že kuchař, který se usídlil se svou restaurací na jejím oblíbeném místě, se jí neustále plete do cesty a dohání ji k šílenství, o jeho šestnáctileté sestře nemluvě.
Jak plyne čas, Isabelle dochází různými oklikami k přesvědčení, že možná není úplně špatné vyzkoušet něco nového. Ať už jde o jídlo, práci nebo nová přátelství.
Protože právě přátelství a láska jsou záchranným lanem ve chvílích, kdy to mnohdy nejvíc potřebujeme…

Úvodem musím přiznat, že mi tato kniha skutečně ‟kápla“ do noty. Byla čtivě napsaná a člověk u ní nemusel vůbec, ale vůbec přemýšlet. Tím spíš, pokud sám sebe nazývá ‟knihomolem“. Stačilo mi totiž přečíst několik úvodních řádků z první strany a bylo mi jasné, jakým způsobem se příběh bude rozvíjet dál, protože za ta léta aktivního čtení už jsem se s obdobnými rámci příběhů setkala mnohokrát.
Také mi lichotilo propojení s gastronomií, dobrým pitím, zábavou a létem. V knize x krát zmíněný a opěvovaný dezert jsem měla možnost ochutnat, a pokud je dobře připravený, je vážně výtečný.
ALE hlavní hrdinka mi lezla neskutečně na nervy. Fakt moc! A to jsem maximálně slušná! Absolutně mi nesedl způsob jejího myšlení, vyjadřování, reagování na různé situace, předvídatelnost v chování. Ne, ne, ne!
Také jsem, dle mého mínění víc než je zdrávo, vídala výrazy jako okej a totálně, které mi s přibývajícími stránkami vadily čím dál víc.

Za mě tedy hodnocení půl na půl. Už jsem četla vícero takovýchto oddechových knih
a určitě bych mezi nimi našla takovou, která v sobě pro mě měla kapku něčeho navíc, a po jejím přečtení ve mně zůstal velmi příjemný pocit. Čokoládový průšvih však mezi ně nezařadím.
Pokud jste milovníky romantických, nenáročných knih a chcete si odpočinout od náročné četby nebo přemýšlíte o něčem odlehčeném na letní dovolenou, pak vám ho určitě ráda doporučím, protože věřím, že si své fanoušky zajisté najde.

ikul
01.06.2018

Milý a vtipný příběh o hledání lásky i sebe sama. Navíc je protkaný kulinářskými vjemy a byly chvíle při čtení kdy bych hrozně ráda ochutnala ten čokoládový průšvih. Chyby v textu bohužel byly.

Aknel26
31.05.2018

Přestože název knížky Čokoládový průšvih mi neodbytně připomínal onen pověstný "hnědý kód" z Přátel, obsah naštěstí s hnědým kódem neměl nic společného. Byla to hezky napsaná, vtipná knížka, pravá letní oddechovka. Isa mi přišla trochu naivní a hlavně zpočátku hoooodně zarputilá, ale ostatní postavy byly moc fajn. Jen mi připadalo, že především druhá půlka knihy prošla jen velmi povrchní korekturou.

Leninkka
29.05.2018

Oddechová kniha, kterou jsem přelouskala na jeden zátah. V některých částech příběhu jsem se smála jak puberťák. Závěr je asi všem jasný, ale nic to nemění na tom, že je kniha dobře napsána. Takové letní čtení, nejlépe na lehátku u vody :)

leny.wood
24.05.2018

Okej, tohle bylo velice příjemné čtení, které pozvedlo mou thrillery zkaženou duši. Nebýt těch častých chyb v textu, bylo by to na plný počet.

láska humor

Petra Hülsmann