Starověký Egypt

V roce 1922 ohromil svět velkolepý objev. Lidé ze všech koutů planety napjatě sledovali, jak Howard Carter pomalu odhaloval bohatství nově nalezené Tutanchamonovy hrobky. Svět zasáhla egyptománie. Rituály a víra této vysoce rozvinuté společnosti se znovu dostaly do centra dění. Byl to ten nejzásadnější zlom v egyptologii od nalezení Rosettské desky Napoleonovými muži a jejího rozluštění na začátku 19. století.

Ve Velké knize starověkého Egypta se přesuneme v čase a projdeme se po břehu Nilu, abychom zjistili, proč se z této společnosti stala jedna z nejmocnějších starověkých civilizací. Představíme ty nejslavnější i nechvalně proslulé faraony, podíváme se na úžas budící pomníky, které byly vztyčeny na jejich počest, a přiblížíme náboženské principy, které v Egyptě řídily každodenní život. Odhalíme hrůzu nahánějící pohřební rituály, jež zajišťovaly bezpečnou cestu do posmrtného života, a rozkódujeme hieroglyfy, které zdobí dochované chrámy i papyry – a to vše díky dechberoucím a zasvěceným textům, ilustracím a fotografiím.

Přeneste se s námi do starověkého Egypta!

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354383/staroveky-egypt-8JW-354383.jpg 4.54
Historie
Vydáno:, Extra Publishing

Book of Ancient Egypt (2016)

Počet stran:164
ISBN:978-80-7525-115-2

Kniha Starověký Egypt

DarkLady
19.08.2018

Umím si představit osvícené kantory, jak tuto publikaci používají místo učebnice.

Sabča92
04.08.2018

Kniha se mi velmi líbí, ať už po vizuální stránce, tak svým obsahem. Jednoduše a přehledně čtenáře seznamuje s Egyptem a jeho představiteli. Miluji satrověký Egypt a tato publikace mi nesměla chybět ve sbírce :-)