Starověké dějiny Židů

Starověké dějiny Židů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139761/bmid_staroveke-dejiny-zidu-h2n-139761.jpg 5 8 2

Práce předního odborníka na biblické a židovské dějiny popisuje historii, kulturu a náboženství Židů ve starověku, nejen na území bývalé Palestiny.

Bakana
Bakana
19.01.2023 5 z 5

Perfektní!
Knížka je plná informací, pokud se někdo chce zabývat dějinami židovského národa, tak tohle je přesně to pravé!
Skvělá studijní literatura na kurz judaismu na VŠ.

lord-artoo
lord-artoo
31.12.2012 4 z 5

Velmi čtivě napsaná základní příručka k danému tématu. Segert se snaží zůstat objektivním vědcem a nestraní židům, křesťanům ani mohamedánům; jeho sympatie a solidarita patří osudům všech lidí bez rozdílu. Trochu mi chybělo zpřehlednění toku textu, vícero opěrných bodů v letopočtech a snad i poznámky pod čarou s odkazy na zdroje, ale kdo ví, proč kniha tyto náležitosti nemá (vzhledem k tomu, jak dlouho trvalo než spatřila světlo světa). Rovněž je třeba připomenout, že vědecké poznání starověkých židů je dnes o nějaký ten kousek opět dál (osobně jsem si povšiml jen překonaných teorií o nabytí Kanaánu vojenským tažením či sociální revolucí - to proto, že se tomuto tématu věnuji; kdo ví, co dalšího by se zde dalo nalézt). Přesto přese všechno knihu nelze než doporučit.