Staré řecké báje a pověsti

Od Prométhea přes trojskou válku až k Odysseovi! Báje ze starověkého Řecka jsou plné odvážných hrdinů, mocných bohů a hrozných netvorů. Odehrává se v nich řada bojů i slavných dobrodružství. Celkem 26 pověstí a bájí je citlivě převyprávěno tak, aby jim porozuměly i malé děti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48515/stare-recke-baje-a-povesti-pro-deti-48515.jpg 3.919
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Staré řecké báje a pověsti

Klamm
13.10.2015

Naprosto pohodový a srozumitelný úvod do Řeckých bájí. S lehkou osobní úpravičkou vhodné klidně i pro předškoláky. Takový předstupeň k Eduardovi Petiškovi.

JanaDor
04.03.2014

Čtivou formou jsou zde převyprávěny řecké báje a pověsti pro děti. Nejvíc mě bavilo, jak vznikly některé přísloví, třeba pýcha předchází pád....Moc hezké a já ji vřele doopučuji, ani jsem netušila, že jsem toho tolik zapomněla....

bibi.r
25.12.2013

Antika mě nikdy moc nebrala. Říkala jsem si, že konečně bych měla tak trochu píchnout do svého vosího hnízda a něco se o těch řeckých bozích dozvědět. Neoslovilo mě to. Prostě ne :D. Snad zas za pár let.

terkas2001
11.03.2013

Tato edice je přizpůsobena dětem. Dá se lépe pochopit, je mile psaná a moc hezká. A tato kniha se mi moc líbila.

Makoves

Velice dobré zpracování pověstí.