Staré pověsti české

Staré pověsti české https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307200/mid_stare-povesti-ceske-fds-307200.png 4 1807 177

Staré pověsti české jsou nejznámějším převyprávěním naší dávné historie. Při psaní této knihy čerpal její autor jak z lidové slovesnosti, tak z historických pramenů. Kniha je rozdělena na čtyři části: Staré pověsti české, Pověsti doby křesťanské, O staré Praze a Ze starobylých proroctví. Dočtete se o praotci Čechovi, o Krokovi a jeho dcerách, o Libuši a Přemyslovi, o Dívčí válce, o králi Svatoplukovi, o knížeti Daliborovi a mnoha dalších známých pověstí. Poprvé vyšla roku 1894 a od té doby se dočkala velkého množství reedic Svazek nemá obálku, je to jen blok knihy. Kupuje se na váhu, každý exemplář má tedy jiný počet stran. Celé pověsti mají 249 stran včetně "titulní stránky".... celý text

martas006
06.02.2017 4 z 5

Klasika, kterou by měl každý správný Čech znát.

globetrotter
04.02.2017

Audiokniha zdarma dostupná online:

fvalek
31.01.2017 5 z 5

Ač fiktivní, tak přesto úžasná "historie" naší vlasti, která mě bavila jako dítě a baví i teď. Kniha je prostě fantastická, každý si v ní najde svou oblíbenou pověst. Jirásek prostě věděl co dělá a já si nemám na co stěžovat. Nechápu nižší hodnocení, pro mě je to poklad :)

pegasek
29.01.2017 5 z 5

taky souhlaím stím,že tato kniha by neměla chybět vv žádné knihovně

Welinie
10.01.2017 3 z 5

Když se řekne Staré pověstí české, tak si hned vybavím tu o Libuši. Snad každý musel číst na základce. Ale že bych si je jen tak vzala a četla, to né.

medvedice3
08.01.2017 5 z 5

Dávná povinná četba. Ač v dospělosti nejsem příznivkyní mystifikátora Jiráska, "Staré pověsti" opravdu patří do základů všeobecné vzdělanosti.

Blancheerka
11.09.2016 4 z 5

Dílo, které je právem zařazeno v povinné četbě a i pro mě patří do kolonky ,,vzdělávací´´. Ač sám Jirásek čerpal jen z fantasií jiných a ti z fantasie bůhvíčeho, jako soubor legend je to nádherné. Jsem ráda, že i češi mají vlastní mytologii.

Tynule
04.09.2016 2 z 5

Snad povinná knížka každého

minolot
26.08.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, bylo zajímavé se dozvědět něco o pověstech naší vlasti a vlastně nahlédnout do naší nedávné historie, jak lidé v 19. století chápali České království.

Percabethka
24.08.2016 5 z 5

Krásná knížka ♥♥♥

RudýOnkel
15.07.2016 2 z 5

Šel jsem do toho s nadšením, ale pak jsem byl rád, když jsem to dočetl. Není to můj šálek kafe...

majík1
06.07.2016 3 z 5

No asi jsem barbar,ale mě kniha moc nenadchla

hana1984
06.06.2016 5 z 5

Základ do knihovnické sbírky pro každého člověka.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Kniha, kterou by měl mít každý ve své knihovničce. A to už od dětství. Člověk by měl mít aspoň malou úctu ke svému národu a díky téhle knížce můžeme být aspoň na něco pyšní.

Liliana2006
03.05.2016 5 z 5

jak hezky to napsal

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Úžasná kniha, která se neomrzí. Mohla bych je číst stále dokola. Jiráskovi bych věřila i kdyby psal, že tu byli ufoni, prostě naprosto dokonalé :)

satanlada
20.04.2016

Cteni jak pro male tak i pro velke .Ceské Povesti nas musí provazet celym životem :)

ZRADO
06.04.2016

Přiznám se že knihu už bych nepřečetl, ale dostala se ke mě audiokniha s vypravěčem Rudolfem Hrušínským a to prostě nešlo nepustit. Doporučiji.

Lathien
20.03.2016 5 z 5

Kniha je bezpochyby zajímavá jak pro děti, tak pro dospělé. Je zajímavé seznámit se s pověstmi, které dřív kolovali o naší zemi a je zde i kousek pravdivé historie. Určitě stojí za to si knihu přečíst.

iška
17.03.2016 5 z 5

Přidala jsem si knihu do čtenářské výzvy jako přeloženou do angličtiny a raději podávám důkaz : vyšla pod názvem "Old Czech legends v Londýně : Forest Books, 1992.