Staré pověsti české

Staré pověsti české https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255/stare-povesti-ceske-255.jpg 4 1803 176

Knížka od samotného prvního vydání v roce 1894 patří do zlatého fondu české literatury a její znalost patří k základnímu vzdělání. Jirásek tu sebral a beletristicky zpracoval nejznámější české pověsti. Je jich třicet pět a dočteme se mezi nimi např. o praotci Čechovi, Krokovi a jeho dcerách, Přemyslovi i Libušiných proroctvích nebo o staré Praze...... celý text

globetrotter
globetrotter
04.02.2017

Audiokniha zdarma dostupná online:

fvalek
fvalek
31.01.2017 5 z 5

Ač fiktivní, tak přesto úžasná "historie" naší vlasti, která mě bavila jako dítě a baví i teď. Kniha je prostě fantastická, každý si v ní najde svou oblíbenou pověst. Jirásek prostě věděl co dělá a já si nemám na co stěžovat. Nechápu nižší hodnocení, pro mě je to poklad :)

pegasek
pegasek
29.01.2017 5 z 5

taky souhlaím stím,že tato kniha by neměla chybět vv žádné knihovně

Welinie
Welinie
10.01.2017 3 z 5

Když se řekne Staré pověstí české, tak si hned vybavím tu o Libuši. Snad každý musel číst na základce. Ale že bych si je jen tak vzala a četla, to né.

medvedice3
medvedice3
08.01.2017 5 z 5

Dávná povinná četba. Ač v dospělosti nejsem příznivkyní mystifikátora Jiráska, "Staré pověsti" opravdu patří do základů všeobecné vzdělanosti.

Blancheerka
Blancheerka
11.09.2016 4 z 5

Dílo, které je právem zařazeno v povinné četbě a i pro mě patří do kolonky ,,vzdělávací´´. Ač sám Jirásek čerpal jen z fantasií jiných a ti z fantasie bůhvíčeho, jako soubor legend je to nádherné. Jsem ráda, že i češi mají vlastní mytologii.

Tynule
Tynule
04.09.2016 2 z 5

Snad povinná knížka každého

minolot
minolot
26.08.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, bylo zajímavé se dozvědět něco o pověstech naší vlasti a vlastně nahlédnout do naší nedávné historie, jak lidé v 19. století chápali České království.

Percabethka
Percabethka
24.08.2016 5 z 5

Krásná knížka ♥♥♥

RudýOnkel
RudýOnkel
15.07.2016 2 z 5

Šel jsem do toho s nadšením, ale pak jsem byl rád, když jsem to dočetl. Není to můj šálek kafe...

majík1
majík1
06.07.2016 3 z 5

No asi jsem barbar,ale mě kniha moc nenadchla

hana1984
hana1984
06.06.2016 5 z 5

Základ do knihovnické sbírky pro každého člověka.

Jane007
Jane007
15.05.2016 5 z 5

Kniha, kterou by měl mít každý ve své knihovničce. A to už od dětství. Člověk by měl mít aspoň malou úctu ke svému národu a díky téhle knížce můžeme být aspoň na něco pyšní.

Liliana2006
Liliana2006
03.05.2016 5 z 5

jak hezky to napsal

Natynababina
Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Úžasná kniha, která se neomrzí. Mohla bych je číst stále dokola. Jiráskovi bych věřila i kdyby psal, že tu byli ufoni, prostě naprosto dokonalé :)

satanlada
satanlada
20.04.2016

Cteni jak pro male tak i pro velke .Ceské Povesti nas musí provazet celym životem :)

ZRADO
ZRADO
06.04.2016

Přiznám se že knihu už bych nepřečetl, ale dostala se ke mě audiokniha s vypravěčem Rudolfem Hrušínským a to prostě nešlo nepustit. Doporučiji.

Lathien
Lathien
20.03.2016 5 z 5

Kniha je bezpochyby zajímavá jak pro děti, tak pro dospělé. Je zajímavé seznámit se s pověstmi, které dřív kolovali o naší zemi a je zde i kousek pravdivé historie. Určitě stojí za to si knihu přečíst.

iška
iška
17.03.2016 5 z 5

Přidala jsem si knihu do čtenářské výzvy jako přeloženou do angličtiny a raději podávám důkaz : vyšla pod názvem "Old Czech legends v Londýně : Forest Books, 1992.

Luccy78
Luccy78
06.03.2016 5 z 5

Toto dílo je jedno z nejpopulárnějších Jiráskových knih. Je to taková pomyslná vstupní brána, kterou vcházíme v Jiráskovo podání českých dějin. A i když se trochu hůře čte, je to skutečný literární klenot.