Clariel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Clariel je dcera jedné z nejvýznačnějších rodin ve Starém království, pokrevně spjaté s Abhorseny a, což je ještě důležitější, s králem. Sní o tom, že bude vést prostý život v ústraní. Zjišťuje však, že takového cíle lze jen obtížně dosáhnout, když se v hlavním městě volně pohybuje nebezpečná volnomagická bytost, rodiče ji chtějí provdat za zabijáka a proti starému a uzavřenému králi Orrikanovi se plánuje revoluční spiknutí. Když se Clariel nechá vtáhnout do pokusu najít a ujařmit nepřátelskou bytost, objeví v sobě utajené magické schopnosti, s nimiž se však zároveň pojí velká nebezpečí. Odolá svodům moci, unikne před nechtěným manželstvím a zachrání krále? Dlouho očekávaný prequel k trilogii Staré království: Sabriel, Lírael a Abhorsenka. Garth Nix v Clariel spřádá příběh stejně neotřelý a podmanivý. Podžánr: Unisex...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284136/clariel-My3-284136.jpg 3.762
Série

Staré království 4.

Žánr
Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Triton
Orig. název

Clariel, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Clariel

Přidat komentář
DomenicaRisa
17.09.2016

Po dlouhých letech opět příběh ze Starého království. Touha po moci, touha po svobodě tady splývají v jedno. Po dočtení poslední kapitoly jsem uvažovala, co se s Clariel stane dále. Jisté náznaky byly, ale komentář Nixe na poslední stránce mi vyrazil dech.
Jinak souhlasím s ostatními, první část knihy byla sice o poznání nudnější, ale zato vykreslovala Clarieliny touhy, které ji byly odepřeny. Tato polovina také podle mě vysvětluje onen citát na přebalu "Nevyslyšená vášeň často zbloudí..."
Clariel byla sice občas na facku, ale podstatně více mi na nervy lezly postavy, které se knihou jen mihly - král a princezna. Primárně kdybych měla někoho vinit z všech průserů, co se tam odehrály, byla by to nejspíš ona. A Tyriela, coby Abhorsena.

moira2912
12.09.2016

4.9.2016 - 3,5*
Taková nostalgie.
Nix je úžasný, brilantní spisovatel. Jelikož moje čtení se soustředí na postavy. A když jsem měla chuť hlavní hrdinku zaškrtit - jelikož - YA - a stejně si ten příběh tak užila díky všem ostatním aspektům - světu, ději, malým detailům, asi to něco vypovídá o tom, jak dobře byla kniha napsaná.
Macek. :))
Skvělý příběh.

Džajna1
11.09.2016

Pro me velke zklamani. Jestli bylo autorovym zamerem napsat knihu, kde vsechny hlavni postavy tvari v tvar poradnymu prusvihu kaslou na sve povinosti, tak se mu to asi povedlo. Clariel byla navic celou dobu priserne nesympaticka. Kdyby to nebyl pribeh ze Stareho kralivsrvi, tak to ani nedoctu. A ten konec? Byvaly Abhorsen, soucasny Abhorsen a desne hustej vysadni mag a TAK to podelaj? Logika hadra.

Sephyrka
25.05.2016

Na knihu jsem se velmi těšila. Odpočítávala jsem měsíce od jejího vydání, až jednoho dne tam byla. S dobrou náladou jsem ji vybalila z papíru a pustila se do čtení. Po asi 30 stránkách přišlo zklamání. První polovina knihy nudná, vleklá, táhlo se to a neměla jsem chutˇ už to ani číst dál. Po čase jsem se dostala do poloviny knihy, kde se konečne něco začalo dít. Knihu jsem ještě nedočetla a chvilku mi to jistě potrvá, ale tato kniha ve mne zanechává velice smíšené pocity. Předchozí trilogie byla výborná, čtivá a ráda se k ní opakovaně vracím. Tohle můj favorit bohužel nebude. Za dva roky by měla vyjít další kniha od něho. Tak snad to nebude další zklamání. Ráda bych dala 5*, ale nemohu. Dávam tři a ještě s odřenýma ušima. Co musím pochválit je konec...komentář Nixe. Vyrazilo mi to doslova dech.

Delicius
24.04.2016

První půlka knihy výrazně horší, než druhá. Jeden moc překvapivý moment, který ale nevyužil. Výborné jsou pasáže, ve kterých je Macek. Samozřejmě jsem o mnoho starší, než když jsem četl předchozí trilogii, takže mě bohužel nic tak snadno něco nenadchne...
Za to je příjemné, že nám autor osvětluje něco více z Volné magie...

2

Doporučujeme

Plamen v temnotě
Plamen v temnotě
Halt v nebezpečí
Halt v nebezpečí
Dračí proroctví
Dračí proroctví
Utajené Orákulum
Utajené Orákulum

Autor a jeho další knihy

Garth Nix
australská, 1963

všech 23 knih autora

Kniha Clariel je v

Právě čtených5x
Přečtených103x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených4x
Knihotéce70x
Chystám se číst62x
Chci si koupit29x
dalších seznamech3x