Stará Praha Jindřicha Eckerta

Stará Praha Jindřicha Eckerta https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238771/mid_stara-praha-jindricha-eckerta-238771.jpg 5 3 2

Kniha obsahuje na 160 fotografií Prahy z let 1863-1903 od Jindřicha Eckerta, který je pokládán za nejvýznamnější osobnost fotografie v českých zemích 19. století.

Literatura naučná , Pragensia

Vydáno: , Forma

ondra2
23.09.2022 5 z 5

Jako další knihy tohoto typu (Pražská asanace, Zmizelá Praha) spíše prohlížení než čtení, nicméně i text je zajímavý, když přibližuje osobu Jindřicha Eckerta. Sice tak činí relativně stručným způsobem, ale pro mě byly hlavním motivem vzetí knihy do ruky právě fotografie. Kromě pro mě hůře identifikovatelných míst doporučuji celkové pohledy na Prahu, oblast Vyšehradu a Podskalí, Národního divadla i muzea a hlavního nádraží. Stejnou kvalitu očekávám i u dalších dvou titulů Starém Prahy (F. Langhanse a F. Fridricha).

Daydreamer
09.09.2015 5 z 5

Celá tahle Scheuflerova "trilogie" (Stará Praha Jana Langhanse, Jindřicha Eckerta a Františka Fridricha) je opravdu skvělá. Najdou se zde jak známé, tak i dosud neznámé snímky našich nejpřednějších fotografů 19. a počátku 20. století. A často ve větším, než pohlednicovém formátu, což je velmi příjemné. Nechybí ani úvod, ve kterém najdete malou monografii konkrétního fotografa.

Kniha Stará Praha Jindřicha Eckerta je v