Do temnoty

DLOUHO PŘED PRVNÍM ŘÁDEM, PŘED IMPÉRIEM, PŘED KLONOVÝMI VÁLKAMI OSVĚTLOVALI JEDIOVÉ VE VRCHOLNÉ REPUBLICE CESTU PRO CELOU GALAXII. Jediský padawan Reath Silas miluje dobrodružství. Raději by si však o něm četl, než aby ho prožíval. Tráví celé hodiny pročítáním Archivů Jediů na Coruscantu a sní o tom, že se stane jedním z největších učenců řádu Jedi. Ale Reathova mistryně, vysoce respektovaná Jora Malli, má jiné plány: přijala místo na Majáku Hvězdosvit, nové úchvatné republikové základně na okraji známého vesmíru. Reath jako její padawan ji musí následovat, ať se mu to líbí, nebo ne. A tak Reath neochotně nastoupí na loď, která má jeho a další Jedie dopravit na Maják Hvězdosvit, kde na něj čeká mistryně Jora, aby v pohraničí začali nový život plný dobrodružství. Ale potíže v hyperprostoru loď i posádku vyvrhnou uprostřed prázdného vesmíru, kde jedinou připomínkou civilizace je děsuplná opuštěná vesmírná stanice. A tajemství, která jsou v ní ukrytá, nejenže přivedou Reatha na rozcestí, ale kdyby nebyla zkrocena, mohla by uvrhnout celou galaxii do temnoty…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477576/big_star-wars-vrcholna-republika-do-tem-cH2-477576.jpg 21

Star Wars – Vrcholná Republika 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars: The High Republic: Into the Dark, 2021

Kniha Do temnoty

KubaHanzelin

Věk Vrcholné Republiky mě zatím moc neoslnil, po poměrně dobrém prvním příběhu tu máme na pultech knihkupectví hned druhý a nerad to říkám, ale kvalitně je to horší..
Miluju SW, opravdu ano, ale v tomto případě i Claudia Gray, která v tomto universu taky několikrát úspěšně působila, šlápla vedle - nezajímavé postavy, jednoduchý příběh, který vás neurazí, ale ani neoslní spíš po většinu času máte pocit, jak kdyby šlo o nějakou rychlokvašku u které byl opravdu nepříjemný šibeniční termín..
Budu doufat, že další kniha z této nové canon éry přece jen bude akčnější a méňě young adult, protože takto se mi zatím (prozatimní) oba svazky jeví.
Zároveň je také možné, že sérii nepomáhá to, že každou knihu píše jiný autor, no co, počkáme a uvidíme:)