Star Wars, Epizoda I - Skrytá hrozba

Na motivy filmového scénáře Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba. Na začátku děje se musíme vrátit o celou jednu třetinu století před původní příběh. Skrytá hrozba má hned dva hrdiny, mladého rytíře řádu Jedi Obi-Wan Kenobiho a devítiletého chlapce Anakina Skywalkera. Setkávají se v hlubinách vesmíru na planetě Naboo: Obchodní federace, mocná organizace vlastnící dokonce vojsko a svou bitevní flotilu kosmických lodí, není spokojena s rozhodnutím galaktického Senátu o zvýšení daní. Na protest zahájí blokádu planety Naboo, kde vládne královna Amidala. Na pomoc ohroženým se vydávají dva rytíři Jedi, mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Oba jsou členy řádu, který má za účel konat pouze a jenom dobro, a to ve spojení s mystickou Sílou, která prostupuje celým vesmírem. Bojují však vyzbrojeni nejen dobrem, ale rovněž pověstnými světelnými meči. Na planetě Tatooine žije v městečku Mos Espa ležící na okraji vyprahlé pouště devítiletý Anakin Skywalker. Je pouhým otrokem, ale má své sny a tužby a především výjimečné nadání, jímž se nemůže pochlubit žádný jiný člověk na světě - dokáže pilotovat závodní kluzáky. Stává se nejen jedním z hrdinů příběhu, ale také učedníkem řádu Jedi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36351/star-wars-epizoda-i-skryta-hrozba-36351.jpg 3.928

Star Wars, Episode I - The Phantom Menace (1999)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

Kniha Star Wars, Epizoda I - Skrytá hrozba

honyczek
03.01.2017

Příběh inspirovaný scénářem filmu Hvězdné války, napsaným Georgem Lucasem.

Vypráví o nadaném chlapci Anakinovi Skywalkerovi, který má mimořádnou schopnost porozumění technologiím. Jeho dovednost přesahuje možnosti lidí, což patřičně využívá v závodech kluzáků. Ačkoliv jako otrok nemá moc vyhlídku na kariéru pilota vesmírných lodí, svého snu se nevzdává. Naději do jeho života přináší setkání s rytíři řádu Jedi. Díky nim se jeho život razantně mění a Anakinovy schopnosti pomáhají v nastalém válečném konfliktu k uklidnění situace. Touha po cestování napříč vesmírem se najednou zdá být uskutečnitelnou zvlášť poté, co je vznesen požadavek na přijetí Anakina do výcviku u některého z mistrů Jedi.

Kniha se mi líbila, ale neuchvátila mě natolik, abych honem chtěl číst další. Což mě v celku zklamalo.

Palorizek85
16.06.2016

Výborná kniha, která nabízí o něco více než film.

Terva
15.11.2015

Před dávnými časy v Galaxii, ležící daleko, daleko odsud......... Nesnáším Liama Neesona a tak jsem ocenil, že celá série byla vydána knižně. Pro mě je to lepší než film.

Misan1993
11.03.2015

Asi se to může zdát divný, ale já film ještě neviděl, tudíž pro mě byla kniha neuvěřitelným zážitkem ;)

Skye Isis
01.08.2013

Je to podle filmu, takže se od toho nedá čekat nic revolučního. Pokud máte rádi Star Wars a chcete si první epizodu užít jinak, než ve filmu, hurá do toho :)

Star Wars science fantasy (SF + F) novelizace

Terry Brooks