Zrádce

Zrádce https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76993/bmid_zradce-YBx-76993.jpg 4 48 10

Star Wars - Nový řád Jedi série

Po dobytí Coruscantu, majestátního srdce Nové republiky, se celá ochromená galaxie obává, že neexistuje nic, co by mohlo Yuuzhan Vongy zastavit. Přesto lze na této zdrcující porážce nalézt něco pozitivního: Jacen Solo žije. I když se mohl jen těžko ocitnout v podivnější situaci. Mladý rytíř Jedi je v péči Vergere, mocné a záhadné bytosti, jejíž záměry se dají jen stěží odhadnout a která nijak neskrývá svoji krutost. Avšak tato mistryně tajemných umění toho může mladého Jediho mnohému naučit… protože zná klíč k novému způsobu vnímání Síly, který ji posunuje na vyšší úroveň – nebezpečnou, úchvatnou, možná smrtící. Ve špatných rukou může být ona nesmírná zásobárna Síly zničující. Jacenův pokrok navíc z povzdálí netrpělivě sledují i další postavy, které jen trpělivě čekají na chvíli, až bude připravený, aby ho mohly využít ve svých zrůdných plánech. Vše teď zůstává ukryto ve stínech. Ať se však stane cokoliv, ať už Jacenovo nově objevené mistrovství poslouží světlu nebo temnotě, on už nikdy nebude tím samým Jediem jako dřív…... celý text

Romány , Sci-fi

Vydáno: , Egem

Traitor

Zak66
12.03.2023 5 z 5

Třináctá kniha ze série Nový řád Jedi, Zrádce, je dechberoucí. Takováto kniha tu ještě nebyla. Hltal jsem každičkou scénu s Jacenem a Vergere. Jejich úvahy a neuvěřitelné filozofické myšlenky. Opravdu mi to hodně dalo. Obecně si myslím, že jsem nalezl rovnováhu, co se týče konceptu Síly, hlavně co se týče její "světlé a temné straně". Všechno mi to zapadlo, zacvaklo a jsem šťastný, že tomu již plně rozumím. Jinak samotná postava Jacena Sola je zde skvělá, neuvěřitelně mě baví a jsem zvědav na její budoucnost. Vergere tu byla sama o sobě skvělá, ale pořád si nejsem tak nějak jistý, o co jí jde, při kom stojí, co chce. Vyloženě mi nahání strach, čeho je schopná. Opět jsme se také dozvěděli mnoho nového o Yuuzhan Vongzích. A jako třešničku na dortu zmíním Gannera Rhysode, který byl fenomenální. Hurá na Cestu osudu!!!

TheSompeque
09.07.2021 5 z 5

Zrádce je perfektní kniha. Zaobírá se Silou na filosofické rovině, což po těch všech knihách o bitvách je docela osvěžení. Jacen dostává bídů u Yuzhan Vongů a jeho utrpení doplňují otázky o životě a Síle, které mu dává tajemná Vergere. Nedočkáte se tady epických soubojů, humoru či velkého množství postav, o to víc si ale užijete dialogy mezi mladým Jacenem a Vergere, které tvoří skvělou dvojici.

Luigi1
31.05.2021 5 z 5

Nevím co více psát o tom co se čte samo.Moc pěkné.

Rilian
06.09.2020 4 z 5

Tento díl je zatím asi největším překvapením celé ságy. Upřímně jsem od Jacena neměl přílišná očekávání, jelikož mi jeho jednání v minulých dílech přišlo uňukané a přehnaně filosofické. Nicméně tato kniha jej velice názorně postavila do kontrastu s Anakinem, který se spíše vrhal s pevnou vírou ve svůj instinkt. Jacen je spíše hloubavý a každý krok pečlivě zvažující člověk. Kniha se četla velice rychle a čtenář se dozví spoustu zajímavostí o samotných Vonzích tak i o Síle jako takové. Jednu hvězdičku nicméně strhnu, protože Jacenovo navazování kontaktu s planetárním mozkem bylo na můj vkus poněkud uspěchané. Určitě by 30 nebo 40 stránek navíc neuškodilo.

KubaHanzelin
03.03.2019 3 z 5

Ok, Jacena nemám rád a asi moc rád mít ani nebudu, opět jsme se na něj koukli pěkně zblízka a to tak moc, že to zabralo celou jednu knihu (když nepočítám třetí část), v podstatě jsme se dozvěděli, jakými útrapami se Jacen prošel po zajetí Vongy, žádná procházka růžovou zahradou to nebyla, spíš pořádný a drsný přechod s dítěte na dospělou osobu.
Abych to shrnul, kniha není úplně vyloženě špatná, ale Jacenovo fňukání mě fakt deptá ikdyž bylo zajímavé se podívat na jeho postupnou ztrátu rozumu, v pozadí tu máme Vergere, která je pořád stejně záhadná asi jako Snokův origin v Disney SW.
Bohužel nemůžu dát víc jak 3 (silné) hvězdy kvůli prvním dvoum částem, kde jsme sledovali jen Jacenův vývoj osobnosti. Ta třetí část, už za to stála, ale celou knihu nezachránila

DarthSoren
01.04.2018 5 z 5

Fuh, tak tohle byl nářez. Celá kniha se točí kolem jediné osoby, a sice Jacena Sola. I Bod rovnováhy byl jakousi psychologickou sondou do Jacenova nitra, ale tam to byla jenom jedna z hlavních příběhových linií. Zrádce je úplně celej jenom o Jacenovi (okej, kromě Vongů a v závěru se objeví další starý známý Jedi). Zajímavá knížka, velice psychologická, místy připomíná spíš halucinogénní drogový trip, než literaturu s příběhem. Ale bylo to osvěžující - až tak, že to bylo skvělé. Jacen nejenom dospívá, ale stává se někým jiným, než byl dosud. A dovolím si tvrdit, že právě zde se stává někým, kdo bude určovat osud a události v knižné sérii Legacy of the Force. Navíc, "poslední odpor" Gannera Rhysode považuji za jeden z nejepičtějších momentů celého univerza Star Wars. Báječná kniha. 5 hvězdiček.

Palorizek85
22.06.2017 5 z 5

Perfektní, výborné, atd. nenalézám dost superlativ abych ocenil tuto knihu. Nadchne a nepustí až do konce.

Pravda.Shin
01.08.2015 5 z 5

Jediná ze SW knížek, od které jsem se nemohl odtrhnout a přímo jsem ji zhltnul. Konečně se nám vysvětlí pravda o temné a světlé straně síly. Dostaneme pár věcí k zamyšlení a nakonec nám Jacen dospěje :)

Thrawn89
04.01.2015 5 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, že jde o zřejmě nejzvláštnější díl celé série. Autor ukázal mimořádnou schopnost popisu psychologie člověka, vystavenému mimořádnému utrpení. Dobře také rozvinul celý koncept Yuuzhan Vongů.

mozek11
28.02.2013 5 z 5

Tato knížka je zvláštní, člověk vlastně neví, o co v ní jde, ale mě přišla velice zajímavá. Pro ty, co mají rádi úvahy nad životem vřele doporučuji.

2005  79%Štěpný bod
2009  76%Luke Skywalker a stíny Mindoru