Hvězda po hvězdě

Hvězda po hvězdě https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35025/bmid_hvezda-po-hvezde-vJ4-35025.jpg 4 50 7

Nemilosrdní Yuuzhan Vongové pokračují ve svém ničivém tažení a Nová republika se otřásá v základech. Brutální neúřátelé stvořili zuřivého netvora, který dokáže vypátrat – a zabíjet – rytíře Jedi. Republika navíc dostává děsivé ultimátum: pokud do týdne neoznámí polohu tajné základny Jediů, Yuuzhan Vongové zničí miliony lodí s uprchlíky. Zatímco se ochromení, avšak dosud neporažení Jediové snaží vypořádat s nejnovějším útokem, Leiin syn Anakin vymyslí riskantní plán. Spolu s údernou jednotkou Jediů pronikne do srdce nepřátelského území, aby zneškodnil nejnebezpečnější yuuzhanvongskou zbraň. Po boku svého bratra a sestry stane tváří v tvář svému osudu – a s nimi celá Nová republika…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Star by Star , 2001

Zak66
10.02.2023 5 z 5

Devátá kniha ze série Nový řád Jedi, Hvězda po hvězdě, je naprosto ultimátní. Dochází tu k bitvě, která je veledůležitá v této válce a musím říct, že větší bitvu jsem jaktěživ neviděl. Obecně tu proběhlo několik opravdu skvělých bitev. A pak je tu jedna speciální mise, která byla napínavá až do samotného konce. Co se postav týče nemám co vytknout. Ať už je to Luke, Mara, Han, Leia, Lando, Wedge, Corran, Kyp, Jacen, Jaina, Nom Anor..., dokonce i Fey'lya. No prostě bomba. Ale především musím vyzdvihnout Anakina Sola, který se stal právoplatně jedním z mých nejoblíbenějších Jediů vůbec. Je tu toho tolik, co bych rád zmínil (hlavně jednu konkrétní událost, která mi opětovně vehnala slzy do očí), ale nechci spoilerovat, takže jenom říkám, úžasné, velkolepé, strhující, ale v jednom bodě bolestné a smutné. Okamžitě jdu na další díl!

Luigi1
29.05.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení které mělo spád i pěkný děj.

KubaHanzelin
20.02.2019 5 z 5

Konečně velký posun ve válce, hromada událostí, které stály za to, ale sakra ten jeden okamžik, který tu nechci spoilovat mě opravdu nakrknul..

Rilian
19.05.2018 2 z 5

Pozor obsahuje spoiler:

Knihu jsem četl velice dlouho, protože první polovina se trochu táhne a děj se rozvíjí pomalu. Zápletka mi přijde poněkud zmatená, protože se dohromady najednou spojí velké množství postav na více místech. Sebevražedná mise, která se táhne celou knihou se jeví jako velice nedomyšlený krok (zvláště pak u Luka). Na druhou stranu musím uznat, že druhá část knihy je už svižnější a závěrečná bitva o Coruscant představuje kýžené vyvrcholení. Zabití Anakina Sola jsem sice přijal s nelibostí, ale na druhou stranu chápu záměr (hrdina musí zemřít, aby se jím mohli stát jiní). Celkově tedy kniha působí nevyrovnaně, ale pro pokračování v sérii je její přečtení nezbytností.

DarthSoren
29.12.2017 5 z 5

Hvězda po hvězde je kniha, která má nejvíc stran z celé série NJO a proto se možná stane, že se v ději zamotáte, nebo vás některé části nebudou bavit. Příběh však jednoznačně stojí za vaši pozornost, kniha posouvá celou válku dál (o hodně dál) a životy hlavních hrdinů se začnou brzy měnit. Galaxie už nebude taková, jako si ji pamatujete před válkou s Vongama a i jednotlivé postavy začnou hodně svým chováním překvapovat. Příběh má spád, nechybí faktor důležitých rozhodnutí hrdinů, které jsou vždy těžké a znamenají ztráty. Postavy se i přesto chovají pořád více-méně logicky a nestává se, že by jim autor ubíral IQ po desítkách. To nejpodstatnější se však začne dít přibližně na posledních 100-120 stranách a zakončení knihy zanechává otazníky a je tedy nutné číst i další díly (ale kdo by je nečetl, že?). Mnoho čtenářů si však na konci knihy popláče – po těch letech to už snad ani není spoiler, ale pro jistotu nebudu konkretizovat. Ale jak jednou trefně řekl mistr M. Stackpole: "Jestli chcete bezpečí, běžte si číst Star Trek."
Jsem docela překvapen, že serie NJO, doteď nikde moc nestratila tempo a všechny díly jsou poměrně stejně kvalitní. Zřejmě by bylo objektivní udělit jenom 4 hvězdičky, ale kvůli závěru, který byl dechberoucí a kvůli Borskovi Fey’lyovi, který se konečně zachoval jako chlap, dávám plné hodnocení.

Palorizek85
11.03.2017 5 z 5

Výborná kniha. Jak je vidět ztráty se týkají všech, a tak i rodina Solo musí přinést největší oběť. Yuuzhan Vongové postupují stále dál a dostávají se až tam, kde by nikdo nevěřil, že se mohou dostat.

TriStan
20.01.2011

Upozornění, pokud tuto knihu chcete číst, tak tento komentář nečtěte. Píšu tady podsatné věci z děje.

Jsem z této knihy hrozně zklamaný a už nikdy kvůli ní nebudu pokračovat ve čtení nového řádu jedi. Ne jenom, že autor vymyslel pro mě divnou zápletku, ale ještě z toho udělal klasickou vyvražďovačku, na kterou je člověk zvyklý v hororech. Ale to, že autor nechá umřít hlavního hrdinu, kterého jsem si velmi oblíbil je pro mě nepochopitelné. Nepochopitelná zpletka píšu proto, že se skupina Jedaiu vydá zabít královnu voxynů, což samo o sobě není až tak nepochopitelné, ale nechápu z jakého důvodu si myslí, že si vongové neudělají novou královnu. Když vypěstovali tu první, tak proč né i další. To přece autor nemůže myslet vážně, že kvůli tak nedomyšlené mise položí život jeden z hlavních hrdinů. Knihu jsem nakonec ani nedočetl. A už ani nedočtu. Bez něj mě to nebaví a bavit nebude.
Pro všechny co jste si oblíbily Anakina Sola, tak jako já, mám varování. Raději to ani nečtěte.

Autorovy knížky

Troy Denning
americká, 1958
2010  86%Hvězda po hvězdě

Kniha Hvězda po hvězdě je v