Heretik 2 - Uprchlík

Heretik 2 - Uprchlík https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105089/bmid_heretik-2-uprchlik-7ex-105089.jpg 4 37 5

Star Wars - Nový řád Jedi série

Yuuzhan Vongové rychlými a smrticími údery rozvrátili celou galaxii - a nyní stojí na prahu úplného vítězství. Aliance odvážných jim však stále vzdoruje... Pátrání po živé planetě Zonamě Sekot, jež může jednou provždy rozhodnout válku s Yuuzhan Vongy, zavede Luka Skywalkera a Jedie do nebezpečných Neznámých oblastí, kde se setkávají s podivnými kulturami a nejednou musejí čelit otevřenému nepřátelství. Na okraji galaxie, v samém středu území spolehlivých spojenců, se zatím probouzejí dávní nepřátelé. Yuuzhan Vongové zde podněcují doutnající nenávist, jejíž projevy hrozí přerůst ve vážnou krizi. A když Han a Leia dorazí na místo, aby se pokusili zachránit jednotu galaxie, čeká je zrada a klam...... celý text

Romány , Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Force Heretic 2 - Refugee , 2003

Zak66
12.04.2023 5 z 5

Šestnáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Heretik II Uprchlík, je naprosto úžasnou knihou. Pokračují zde tři hlavní linky z předchozí knihy, přičemž linka s Nomem Anorem je poněkud kratší, pořád však super. Ale o to jsou ty dvě zbylé delší. No, a to bylo perfektní. Linka s pátracím týmem po Zenomě Sekot byla skvělá. Podívali jsme se blíže na kulturu Chissů a jejich planetu. Druhá linka se týká Hana a Leiy a jejich dobrodružství na Bakuře, což bylo něco. Opět musím pochválit, jak dokonale navazují na předchozí knihy z EU. Zde je to konkrétně The Truce at Bakura. Hned bych si ji přečetl :). V této lince vypíchnu intriky a zvraty, kdy člověk si myslí, že něco ví, a najednou se to celé zase obrátí naruby. Zmíním ještě Tahiri, která je velmi zajímavá a jsem zvědav, jak to s ní dopadne. Všechny postavy jsou zde samozřejmě, jako obvykle, skvělé. Nemohu se dočkat na další díl!!!

ArkAngel
13.03.2023 2 z 5

Knihu mám doma x let a vždycky jsem měl problém se přes ní dostat... bude to asi tím, že je to jediný titul z tohoto období, který mám doma, takže mi uniklo spoustu informací, byť jsem se trochu dovzdělal na internetu. Téma Vongů mi ale obecně nebylo nikdy moc blízké, ale když jsou teď mimo kánon, už se k nim asi vracet ani moc nemusím. Ve srovnání se skokem mezi prequely a originální trilogií tu navíc ani není moc znát progres, jelikož tu opět máme stormtroopery a X-Wingy... ne že by to pak Disney neudělalo stejně.

KubaHanzelin
20.03.2019 4 z 5

Je to možná zvláštní, ale líbila se mi víc jak první díl, podívali jsme se na Csillu a tím pádem blíže na Chisse, což mě samozřejmě dost potěšilo, linka se Solovými byla možná trochu slabší, ale poměrně zajímavá ikdyž Ssi-ruukove a P'w'eckové jsou prostě zvláštní..hold inteligentní dinosauři :D Rozhodně jsem ocenil, že nám necpali tolik Noma Anora, ikdyž to tentokrát bylo o něco lepší..
Heretik na mě zatím působí trochu off-topic dojmem, ale pořád se to dost dobře čte:)

DarthSoren
02.05.2018 4 z 5

Hele, zas tak špatné to nebylo. Uprchlíkovi nemám moc co vytýkat, možná jenom to (a zřejmě právě proto dostává nižší hodnocení), že trpí "nemocí" typické dvojky trilogie, středního dítěte, říkejte tomu jak chcete. Není to už začátek, kde se odhaluje hlavní zápletka trilogie, ale ani finále, kde by autoři šli do plnejch. Vypořádali se s tím ale docela pěkně. Moc se mi líbila příběhová linka na Csille (hlavní planetě Chissů) a na rozdíl od první knihy i linie Noma Anora. Ten se sice objevil asi jenom ve 3-4 scénách, ale že to stálo za to! Linie návštěvy Solových na Bakuře byla poněkud slabší a místy trochu chaotická. Sečteno, podtrženo - 4 hvězdičky.

Palorizek85
30.07.2017 4 z 5

Dobré čtení, ale je to takový předěl a místy zmatečné.

Autoři knihy

Sean Williams