Cesta osudu

Cesta osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80392/mid_cesta-osudu-uph-80392.jpg 4 45 7

Star Wars - Nový řád Jedi série

Ztracený hrdina se vrací, aby zastavil příliv temnoty... Nemilosrdní Yuuzhan Vongové dobyli Coruscant a srazili galaxii na kolena. Luke, Han, Leia a jejich děti a spolubojovníci přesto odmítají kapitulovat a hodlají tváří v tvář nepřátelské přesile vybojovat vítězství. Nová republika, rozdělena vnitřními neshodami, se však začíná rozpadat. Navíc se šíří intriky, jejichž zdrojem jsou nejen politici usilující o funkci nového prezidenta, ale také yuuzhanvongští atentátníci a špioni... a nevypočitatelná bytost Vergere, která ovládá Sílu a sleduje své vlastní tajné záměry. Zatímco se Luke Skywalker chystá obnovit Radu Jediů, rostoucí skupina jeho politických odpůrců připravuje strašlivou zbraň, která má zlikvidovat celý yuuzhanvongský národ. Pokud se jim podaří zbraň použít, udělají z Nové republiky to, proti čemu kdysi sama bojovala - a rozpoutají moc temné strany.... celý text

Romány , Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Destiny´s Way , 2002

Zak66
Zak66
19.03.2023 5 z 5

Čtrnáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Cesta osudu, je další dokonalá kniha. Já vůbec nevím, co mám napsat. Tady je prostě všechno, co si jen přát. Zmíním opravdu jen pár věcí, které mám aktuálně na mysli. Intriky a politika tu byli fenomenálně vystavěny a napsány. Akce a bitvy byly fantastický. Na konci to mělo takový grády, že to nejde přestat číst. Po minulém díle tu máme také opět pár filozofických dialogů Vergere, ale tentokrát s Lukem Skywalkerem, což bylo něco. Postavy, jako Jacen, Jaina, Mara, Han, Leia, Pellaeon, Kre'fey, Kyp, Tesar, Iblis, Tsavong Lah, atd atd, byli jako obvykle úžasní. Plus vypíchnu Cala Omase, Nejvyššího vládce Shimrru a Admirála Ackbara, kterého jsem rád zase viděl. Takto bych tu mohl být ještě dlouho. Válka začíná nabírat nový směr a já se, jako vždy, nemohu dočkat, co bude dál. Hurá na další díl!!!

Luigi1
Luigi1
02.06.2021 5 z 5

Tato kniha se mi četla velice dobře.Nechybělo v nic.

Rilian
Rilian
10.09.2020 5 z 5

Souhlasím se všemi níže uvedenými komentáři. Tento díl je určitě zlomovým v celé sérii a pro mě určitě příjemným nastartování pomalu se blížícího finále. Nemohu se dočkat až Vongové zaútočí na imperiální Zůstatek. Napadá mě pouze, jestli by knize neprospělo lepší vylíčení strategického uvažování Tsavonga Laha. Přijde mi, že se autor již chtěl této postavy zbavit a proto jej nechal v podstatě hrát podle nepřítelova scénáře. Na druhou stranu se nabízí otázka, jestli sám Tsavong, tehdy už vyhořelý válečný pán, vysloveně nevyhledával čestnou smrt. Každopádně si myslím, že líčení nucené spolupráce Tsavonga a Noma Anora by mohla být velice zajímavější, než jak byla v knize popsána.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
08.03.2019 5 z 5

Nemám co vytknout, tento díl měl všechno co bych si přál: Intriky, akce, nějaké to zamyšlení nad Sílou, Impérium a hlavně pořádná řežbu ke konci..
Pomalu to vypadá, že mince se obrací

DarthSoren
DarthSoren
06.04.2018 5 z 5

Opět skvělé, mám pocit, že při psaní NJO se autoři předháněli, kdo dokáže napsat epičtější a tím pádem i lepší díl. Po Zrádci, který plně patřil Jacenovi se zde opět setkáváme se všemi důležitými osobnostmi série, ale také s postavami, které vás možná překvapí - v tom nejlepším slova smyslu. Je moc těžké vypíchnout top momenty knihy, snad audience u nejvyššího vládce Shimmry, volby nového prezidenta, ustanovení Rady Jediů, udělování titulu rytířů Jedi a samozřejmě závěr, který byl excelentní - což jsem tak asi ve zkratce shrnul celou knihu =D. Navíc se dovíme jak asi bude vypadat budoucnost Republiky jako státního útvaru. Klobouček pane Williamsi.

Palorizek85
Palorizek85
07.07.2017 5 z 5

Další výborný díl. Konečně se někam dostáváme :)

Thrawn89
Thrawn89
04.01.2015 5 z 5

Tento díl má rychlí spád, nechybí akce, politika ani osobní rozměr hlavních postav. Čte se velmi dobře.

Star Wars

Walter Jon Williams