Star Wars: NOVÝ průvodce postavami

Star Wars: NOVÝ průvodce postavami https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72729/bmid_star-wars-novy-pruvodce-postavami-sOY-72729.jpg 4 20 3

Vesmír Hvězdných válek se rozpíná rychleji než kdy předtím. Kniha Star Wars: Průvodce postavami proto od svého prvního vydání prodělala úžasnou úpravu – její text je obohacený o nejnovější postřehy a encyklopedie obsahuje více než sto zbrusu nových barevných ilustrací od malíře Michaela Sutfina. Tento nový atlas nabízí podrobné životopisy více než sto třiceti postav z celé galaxie Hvězdných válek, včetně vašich nejoblíbenějších hrdinů – jako je Luke Skywalker, Han Solo, princezna Leia, Darth Vader a Mara Jade – stejně jako nové postavy z epizody Klony útočí: Jango Fett – hrabě Dooku – Anakin Skywalker – Zam Wesell a klíčové postavy z epizody Skrytá hrozba: Královna Amidala – Qui-Gon Jinn – Mace Windu – Darth Maul Najdete zde také nejnovější zprávy z románové řady The New Jedi Order a osobnosti z klasických filmů, knih, komiksů, televizních pořadů, her a ostatních pramenů o vesmíru Hvězdných válek: Corran Horn – Kyle Katarn – Talon Karrde – velkoadmirál Thrawn Tato kniha, která nesmí chybět ve vaší knihovně, popisuje základní historii a osobní údaje každé postavy spolu s jejími osobními mírami, znaky a rodnou planetou. Více postav, více informací, úžasné ilustrace – Průvodce postavami je lepší než kdykoli předtím!... celý text

Sci-fi Encyklopedie
Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars: The NEW Essential Guide to Characters , 2002

wullcann38
05.07.2021 5 z 5

O dost lepší než průvodce ras a bytostí.
Za mě 90%

AndyTheReader
17.03.2016 4 z 5

Pro mě coby velkého a dlouholetého fanouška Star Wars je Nový průvodce postavami velmi cenným zdrojem informací, díky němuž jsem se blíže seznámil s mnoha protagonisty tohoto kolosálního univerza, a zároveň si osvěžil a doplnil své znalosti o jedincích z kategorie notoricky známých. Průvodce samozřejmě není, prakticky ani nemůže být, zcela vyčerpávající encyklopedií veškerého zdejšího obyvatelstva. Zaměřuje se zhruba na 100 postav z filmů (vyjma Epizody III - Pomsty Sithů) a tzv. Expanded Universe - tedy knih, komiksů, seriálů, videoher apod. rozšiřujících ve filmech uvedené reálie. Přiznám se, že jsem měl při jeho četbě problémy udržet koncentraci, respektive občas jsem se ztrácel ve vzájemně propojené síti jmen, předmětů, míst a událostí. To se však vzhledem k obrovské komplexnosti univerza Star Wars dalo předpokládat. Možná by nebylo od věci do knihy zahrnout nějaký (třeba jen základní) terminologický slovníček, jenž by byl nepochybně velmi užitečný. Lze být vděčný alespoň za dvoustránkový chronologický "Stručný přehled dějin galaxie", v krátkosti shrnující důležité události. Od maximálního hodnocení mne tak odrazuje (především) poněkud kostrbatý překlad, zejména názvosloví, které je někdy ponecháno v originálním znění a jindy dost nevhodně kompletně přeloženo do češtiny - zde mám určité podezření na neznalost či jistou "necitlivost" překladatele.

Dorian
15.01.2016 3 z 5

Průvodce postavami ze Star Wars Expanded Universe, hlavně z děl odehrávajících se po Návratu Jediho. Po vzniku The Force Awakens už bohužel nekanonické, ale pro fanoušky EU pořád asi zajímavé. Plus docela pěkný ilustrace.

Star Wars

Daniel Wallace