Star Trek – Klasické příběhy 02/1

Star Trek – Klasické příběhy 02/1 https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81544/mid_star-trek-klasicke-pribehy-02-1-JlH-81544.jpg 5 26 3

Star Trek série

Tato kniha (třetí ze šesti) přináší poprvé kompletní původní podobu klasického Star Treku a stává se tak posledním, chybějícím, článkem v řetězu existujících variant fenoménu zvaného Star Trek. Tyto povídky jsou více či méně upravené scénáře asi nejslavnějšího amerického televizního SF seriálu. A tak se teď tedy můžete seznámit s prvními sedmadvaceti příběhy legendární kosmické lodi Enterprise i s její neméně legendární posádkou a prožít si s nimi neuvěřitelná dobrodružství. Je možné, že mladší generace bude považovat technickou stránku příběhů za zastaralou, ale hlavní myšlenka – optimistické vidění budoucnosti a pozitivní vztahy mezi inteligentními bytostmi bez předsudků a xenofobie – je a stále bude aktuální.... celý text

Literatura světová , Povídky , Sci-fi

Vydáno: , Netopejr

Star Trek: The Classic Episodes 2 , 1991

kolacky
04.02.2022 4 z 5

"Hmm,", udělal Spock. "Zdá se, že nahodilé faktory pracovaly v náš prospěch."
"V jednoduché, nevulkanské angličtině," vysvětloval McCoy, "jsme měli štěstí."
"Cožpak jsem to právě neřekl, doktore?" pronesl Spock klidně.
(str. 162-3)

hanak_v_exilu
18.07.2017 5 z 5

TOS mám ze všech Star Trekovských seriálů asi nejradši. Chápu ovšem, že pro mladší diváky může být obtížně přístupný. Efekty jsou úsměvné i v těch nejšpičkovějších epizodách. A to se ani nezmiňuji o poslední sérii. Na ní je vidět, že nezbyly peníze ani na nákladnou výpravu, ani na složité scénáře. Povídková sbírka Jamese Blishe je proto ideální okno do světa Kirkovy posádky. V šesti knihách popisuje téměř všechna dobrodružství (tuším že chybí to o Harrym Muddovi a snad ještě jedno). Jsou svižně napsané a i když je autor osekal na drť, zachovaly si kouzlo seriálu.

Phoenix16.cz
07.07.2016 4 z 5

Jako předchozí díly. Povídky odpovídají seriálu a v drtivé většině se pohybují nad průměrem.