Star Trek 5: Vraždy ve Vulkánské akademii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování příběhů hrdinů kosmické lodi Enterprise. Děj příběhu se nyní odehrává na planetě Vulkán, hlavní postavou je kapitán vesmírné lodi James T. Kirk, o jehož život usiluje rafinovaným způsobem neznámý vrah. Ohrožen je nejen on, ale i Spockova matka a další hrdinové známého seriálu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49460/star-trek-vrazdy-ve-vulkanske-akademii-49460.jpg 4.328
Série:

Star Trek

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Albert
Orig. název:

The Vulcan Academy Murders (1984)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Star Trek 5: Vraždy ve Vulkánské akademii

Přidat komentář
moničina
12.06.2017

Výborné napínavé krimi s prekvapivým odhalením na konci. Páchateľov motív bol však od veci a pôsobil nevierohodne a len preto dávam o jednu hviezdičku menej. Škoda, že tento príbeh nebol nikdy sfilmovaný. Kto má rád starý dobrý Star Trek so Spockom a Kirkom, príde si na svoje.

Phoenix16.cz
03.01.2013

Jak už název napovídá, v téhle knize se vypravíme na Vulkán a to ve složení Spock, Kirk a McCoy. Samozřejmě se seznámíme s novými Vulkánci, potkáme staré známé a také poznáme lidi, kteří na Vulkánu žijí už delší dobu. Když pominu hlavní příběh, kdy dva lidé zemřou za zvláštních okolností a Kirk začne vyšetřovat případ jako vraždy, protože Vulkánci odmítají věřit, že by se něco takového mohlo stát, nejzajímavější na této knize byl popis vnitřního světa Vulkánců. Kniha by klidně mohla sloužit jako sonda do jejich intimního světa, protože popisuje mnoho jejich vnitřních a emocionálních pochodů a ukazuje, jak se jejich svět liší od našeho.
Hlavní příběh není špatný, spíš trochu ohraný a ne moc nápaditý. Máme tu mrtvé a musíme zjistit, kdo je zabil. A Kirk použije nejjednodušší vylučovací metodu, při níž mu zbude jasný kandidát. Jenomže na konci se samozřejmě ukáže, že on to nebyl, protože ve skutečnosti vraždila ta nejmíň nápadná osoba. Jenomže v tomto románu zas tak nenápadná nebyla, protože příběh na ni nenápadně upozornil hned na začátku. Příště by to chtělo indicie k nalezení vraha trochu víc zakamuflovat, přidat nějaký ten motiv a hned by byl detektivní příběh o stupínek výš.


Štítky

Star Trek

Autor a jeho další knihy

Jean Lorrah

Jean Lorrah
americká, 1938

Kniha Star Trek 5: Vraždy ve Vulkánské akademii je:

v Přečtených40x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce18x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x