Otázka bezpečnosti

Otázka bezpečnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78235/otazka-bezpecnosti-78235.jpg 4 18 2

Star Trek - Nová generace série

Treva je planeta, která leží na okraji známého vesmíru, daleko od ostatních obydlených světů. Konečně dosáhla technické úrovně, na níž se může zapojit do dění v Galaxii... konečně může žádat o členství ve Federaci. Ale Enterprise náhle z Trevy obdrží volání o pomoc. Nemilosrdný vojevůdce povstal proti prezidentce a páchá ve jménu svobody nevýslovné zločiny. A tak kapitán Picard pošle Data a poručíka Tašu Jarovou, aby celý případ prošetřili. Ale ukazuje se, že situace je složitější, než vypadá - a prezidentka se nehodlá spokojit jenom s vyjednávači Federace. Chce zbraně Federace. A chce je hned. A klidně i přes mrtvoly Data a Taši...... celý text

Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Survivors , 1989

Palorizek85
16.07.2019 5 z 5

No, klobouk dolů. Původně jsem čekal "typický" star trek story, ale kniha vydá za samostatný román. Dobře doplňuje filmouvou/seriálovou provázanost a ze ST universa bude asi patřit k mým více oblíbeným.

Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Do tohoto dílu se mi dlouho moc nechtělo. Asi mě odrazovala Taša na deskách knížky, protože tahle postava mě nikdy moc nebrala. Ale jednoho dne na ni přeci jen došlo a za chvíli bylo přečteno. Hlavní dějová linka byla takový startrekovský standart, neboli podobný příběh už jsem někde slyšel/viděl. Mnohem zajímavější byly "výlety" do Tašiny minulosti, do doby, kdy ji zachránila Hvězdná flotila a později její studium na Akademii a začátky ve službě. Po přečtení jsem měla pocit, že jsem se o Taše dověděla mnohem víc, než v celém TNG.

Star Trek Star Trek: Nová generace sci-fi

Jean Lorrah