Oči vidoucích

Několik lodí Federace a Klingonské říše beze stopy zmizí při průletu nově otevřenou obchodní trasou a hvězdná loď Enterprise je vyslána tato záhadná zmizení vyšetřit. Záhy posádka kapitána Picarda nalézá strašidelný hřbitov vesmírných lodí - oblast plnou opuštěných plavidel všech myslitelných tvarů a velikostí. Uprostřed se nachází obrovský objekt, vytvořený neznámou a prastarou civilizací. A když se Picardova posádka snaží odhalit tajemství objektu, nevědomky uvede do pohybu síly, které by mohly pro vše živé na palubě Enterprise znamenat šílenství a smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78254/big_oci-vidoucich-C78-78254.jpg 3.616

Star Trek - Nová generace 13.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Eyes of Beholders, 1990

Kniha Oči vidoucích

hanak_v_exilu

Objektivně to na čtyři hvězdičky není, ale zápletku s objektem nepochopitelným lidskými smysly musím ocenit. Oči vidoucích jsou se zalomily jiným směrem než jsem očekával. Autorka do děje nastražila několik vějiček, a já jsem se po nich naivně vydal. Nelituji, byla to zajímavá cesta.

Phoenix16.cz
06.09.2013

U této autorky mi na příběhu vždycky nějaká jedna část nesedí. Většinou se mi buď nelíbí, jak pracuje s postavami, nebo mám výhrady k příběhu. V tomto případě to schytá příběh. Nejprve se tam nic moc nedělo, protože nikdo netušil, co se vlastně děje a ve chvíli, kdy posádka zjistila, co je záhadný objekt zač, přišlo mi vysvětlení naprosto debilní. Zato práce s postavami se Crispin velice povedla. Dat byl dokonalý a po stránce postav není co vytknout. Škoda, že to kazí ten příběh.