Vlastní krví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cardassiané se chystají v kvadrantu Gama zbudovat základnu, tím by ovšem potvrdili svůj nárok na toto nové, bohaté teritorium na opačné straně Galaxie. Komandér Sisko, major Kira a celá posádka stanice Deep Space Nine tedy mají za úkol Cardassiany předehnat a u ústí červí díry zprovoznit vlastní stanici. Do hry o moc ale vstupuje bajorský fanatik, který kdysi bojoval po boku majora Kiry, avšak jejich názory na budoucnost Bajoru se diametrálně liší. Boj na život a na smrt, který je nyní čeká, určí jak osud jich dvou, tak i osud jejich rodné planety, červí díry a snad i celé Federace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82278/big_vlastni-krvi-TfH-82278.jpg 3.913
Série:

Star Trek - Hluboký vesmír devět 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Bloodletter, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vlastní krví

hanak_v_exilu
29. března

Přiznám se, že už jsem zapomněl jak napjaté byly vztahy mezi postavami v začátcích seriálu. Kira Nerys měla pocit že Bajor možná jen vyměnil jednoho pána za jiného, Julian Bashir působil jako otravný panák a Odo ještě neměl obroušené hrany. Jen Benjamin Sisko byl ten skvělý velitel jako vždy. Proto mi nevadila "uvítací" první polovina knihy, v níž se toho zdánlivě moc nestalo. Druhá polovina nabrala na tempu i na atmosféře. Takové thrillerové dobrodružství z mého oblíbeného univerza si dám líbit.

Phoenix16.cz
07.01.2013

Tato kniha vrátí čtenáře zpátky na začátek DS9, kdy Federace teprve navazuje přátelské vztahy s Bajorem a zároveň si musí zajistit plnou kontrolu nad Červí dírou. Kniha je rozdělena na dvě části, přičemž ta první se nezabývá ničím zajímavým. Odehrává se na stanici a řeší konflikty mezi hlavními postavami a Cardasiany. Teprve druhá část, kdy se major Kira a doktor Bashir dostávají do červí díry, je zábavná. Konečně se dočkáme akce a nejednoho problému, se kterým se posádka musí vypořádat. Děj má spád, je napínavý a ne příliš předvídatelný. Nebýt první téměř zbytečné části, kniha by si zasloužila sto procentní hodnocení.