Enterprise v ohrožení

Kosmická loď Enterprise se na průzkumné cestě propadá tajemnou branou, dílem neznámé civilizace, do vzdálených končin Galaxie – a možná na sám okraj vesmíru. Při hledání cesty k návratu nachází jen desítky planet zpustošených cizí zlou sílou. A vzápětí je sama napadena – zaplétá se do zuřící galaktické války...

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45384/star-trek-enterprise-v-ohrozeni-RIh-45384.jpg 449

Star Trek

Literatura světová, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Chain of Attack, 1987

Kniha Enterprise v ohrožení

MaxQ
30.08.2019

Našel jsem v knihobudce, tak jsem neodolal. Přečteno za dva dny. Čekal jsem spíše primitivní příběh, převyprávěný jeden díl seriálu, ale je pravda, že to tohle by na celý film mohlo vydat. Autor se příliš nezdržuje popisem světa ST, což je výhodou a děj ubíhá o to svižnějším tempem. Na druhou stranu, nečekejte žádného Dostojevského, pořád jde o čtení na pláž.

Harold
24.08.2019

Enterprise se na svých cestách s původní posádkou dostane velmi velmi daleko od základen a od území Federace. Je odkázaná kompletně na sebe, jako "posilu" má na palubě velmi nepohodlného zástupce komise Federace, který se chce vložit plnou silou do rozhodování, jak dál v neznámém a nepřátelském prostředí fungovat. Část vesmíru, kde se Enterprise nachází je zasažena válkou, absolutní nedůvěrou hraničící s paranoiou mezi jednotlivými světy. Na jakoukoli loď Enteprise narazí, je od ní okamžitě napadena...Jak přežít v nepřátelském prostředí a zároveň nezradit principy Federace?
Strhující napětí, tíživá atmosféra, opravdu temný a hluboký vesmír...připravte phasery...

hanak_v_exilu
13.10.2018

Tahle knížka na mě působila jako zjevení. Dostala mě luxusní atmosféra tajemna a nezřetelná, ale stále sílící hrozba v pozadí. Když hledal J.J. Abrams námět pro svůj první film z vesmíru Star Treku, měl se inspirovat tady. Z námětu knížky by se dalo natočit výborné paranoidní drama, vhodné i pro diváky neznalé reálií. O posádku nebo Federaci tady totiž prakticky vůbec nejde.

Palorizek85
09.05.2016

Tato ST kniha mě bavila. Příjemně se četla, mělo to zápletku a zajímavé rozuzlení. Lepší něž Sny o Krkavcích.

Phoenix16.cz
17.01.2016

Jedna z prvních ST knih, po které jsem sáhla jako po jedné z posledních. Nějak se mi do ní zatím moc nechtělo, ale ve výsledku velmi potěšila až překvapila. Postavy fungovaly, jak jsme zvyklí ze seriálu, na oživení se přidala jedna nová ne úplně typická, a co se příběhu týče, ten byl poměrně svižný a ani se neuchyloval k přílišné klišovitosti.

turbosound
22.09.2013

Typický Star Trek. Kapitán Kirk, pan Spock, Kostra, Uhura a další: nikdo nechybí, jedna postava je bonus navíc, zkrátka nic nového. Jenže. Oproti mnoha dílům původního seriálu z 60. let měla knížka spád, a tím má u mě velké plus. I tak ale, je to opravdu jen pro fanoušky Star Treku nebo pro někoho, kdo se opravdu nudí a nemá nic jiného, po čem by sáhl.

tomas_my.123
23.04.2013

Tahle kniha byla moje první setkání se Star Trekem a tak mě Spock a Kirk bavili už tady. Jinak kniha je napínavá, má spoustu zvratů, někdy je opravdu drsná, příběh originální, nová zajímavá rasa, je to svižné a úžasně napsané. To je asi tak všechno, co se o tom dá napsat, je to prostě klasický Star Trek, ale knihu by si mohli užít všichni.

yerry
12.01.2012

Spád to má, to treba priznať. Dialógy sú väčšinou technického charakteru a postavy šablónové, nevýrazné, naivné a miestami už aj trochu smiešne. Charakterový zvrat zápornej postavy posádky Enterprise v závere dojímavý až moc. Dej je pomerne priamočiary, jednoduchý bez väčších zvratov. Dve rasy si to jednoducho rozdavaju medzi sebou hlava - nehlava až si to napokon skoro zlízne Enterprise, ktorej posádka sa snaží vystupovať ako dobrý strýko na pieskovisku s rozhnevanými deťúrencami.
Určitý pôvab príbehu nemožno uprieť, alebo že by nostalgia? Priemerné hodnotenie myslím že bude vhodné, s prižmúrením oboch očí.

Star Trek Star Trek původní sci-fi

Gene DeWeese
americká, 1934 - 2012

Kniha Enterprise v ohrožení je v

Právě čtených1x