Romulanská válka 1: Pod křídlem dravce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romulané, nepřítel hrozivější než všichni předchozí, se blíží k Zemi, světům obývaným lidmi i planetám jejich spojenců. Nikdo nezná jejich tvář, nikdo neví, co požadují, nikdo neví, jak se s nimi dohodnout. Romulané útočí jako noční přízraky, zanechávají po sobě zmar, spoušť a smrt. Ani spojené síly Země, Andorie a Tellaru nestačí na zastavení krutých nájezdníků, navíc se Koalice planet, která měla představovat účinnou ochranu, otřásá v základech. Nejmocnější spojenec – Vulkán – totiž něco skrývá. A odmítá se zapojit do boje proti přicházející zkáze… První vydání. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152870/big_star-trek-enterprise-romulanska-val-RTx-152870.jpg 4.319
Série:

Star Trek - Enterprise 2.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

The Romulan War: Beneath the Raptor's Wing, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Romulanská válka 1: Pod křídlem dravce

Phoenix16.cz
23.12.2016

Skvělá kniha a příběh. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co český Star Trekovský trh nabízí. Ale už v předchozím díle mi trochu vadilo větší množství dějových linií. To je v tomto díle dovedeno k dokonalosti, kdy vlastně neexistují hlavní postavy, protože každý má pár kapitol a to nijak rozsáhlých. Když se smíříte s tím, že Archera a spol. si moc neužijete hned na začátku, čeká vás parádních 600 stránek nabitých akcí. I když je kniha poměrně dlouhá, fakt tu není prostor pro nějaké vyplňovačky (s výjimkou reportérky, která se tu občas objevuje celkem zbytečně).

Rilian
22.06.2015

Nejlepší díl, celé série. Příběh má švih a celá kniha se prakticky věnuje dění na frontě. Zejména skvěle napsaná pasáž o akci lodi Columbia, když se Romulané rozhodnou poprvé využít sebevražedné stíhače s jadernými náložemi.
Autor myslím velice důmyslně vyřešil některé nejasnosti mezi seriálem Enterprise a epizodou TOS Balance of terror, kde se tvrdí, že se bojovalo na primitivních impulzních plavidlech s jaderným pohonem, nebo proč vlastně Země bojovala proti Romulanům sama.
Trochu úsměvně nicméně působí kočovná služba praporčíka Travise Mayweathera a lodí, na nichž slouží, které mají životnost asi deset minut. Ačkoliv chápu tento postup. Autor tím chtěl ukázat nejen působnost tajné romulanské zbraně, ale i ukázat jednotlivá místa probíhajícího konfliktu. Ale podobně jako u prvního dílu, možná by tato scéna vypadala lépe na plátně.
V každém případě, pokud jste přečetli první díl, druhý se vám bude líbit ještě více.