Stanislav Neumann

Stanislav Neumann https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19637/stanislav-neumann-19637.jpg 2 2 1

Do první garnitury nejslavnější herecké generace právem můžeme zařadit velikána českého herectví Stanislava Neumanna. Pozoruhodné osudy protagonistů jeho doby, které je provázely zejména u kočovných společností, neminuly ani Stanislava Neumanna, i když on sám byl vnímán až s pohádkovou představou pohody, ušlechtilosti a dobroty. Zůstávalo však skryto, že jeho život nebyl tak jednoznačný. Zkušený autor pamětnické literatury Rudolf Mihola ve své nové knize věnované právě fenoménu Stanislavu Neumannovi, vychází již tradičně z méně známých autentických svědectví. Kniha představuje poutavý a objevený čtenářský zážitek. Fotografie a dobové materiály zapůjčil sběratel Jaromír Farník.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Petrklíč

Stanislav Neumann ...odvolávám, co jsem odvolal , 2006

1amu
1amu
23.05.2020 1 z 5

Autor se vydal na vysněnou cestu spisovatele, který národu "podá" vše, co by lidé chtěli slyšet o svých oblíbených hercích jak je známe z divadla, či z filmů .
A ono mu to jaksi nejde. Toleroval bych možná jeho první či druhé "dílo", ale ukazuje se, že mu to ani "nepíše".
Viz tato kniha. S.Neumann byl čímsi podobným jako V.Trégl. Geniální herec popletů, pošuků, koktajících čertů. V tom neměl konkurenci.
Kdo sleduje průměrnou pohádku "Pyšná princezna" musí být nadšen panem králem. Nebo v Lucerně - úžasný vodník.
Je škoda, že se povídání o tomto herci neujmul někdo jiný.