Stanice Armida

Stanice Armida https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140510/stanice-armida-140510.jpg 4 27 5

Hluboko ve vesmíru se nachází stanice Armida, jedno z četných míst, kde se setkávají pozemšťané a mimozemské rasy. Právě sem je vyslán mladý xenolog Viktor Frenchstone, aby pomohl vyřešit případ záhadné sebevraždy. V nitru stanice se zvolna stahují stíny, stejně jako v nitru všech, kdo jsou do případu zapleteni... včetně Frenchstona samotného.... celý text

cori
12.09.2021 3 z 5

Zajímavá kombinace detektivky se sci-fi přináší pátrání po příčině vlny sebevražd mimozemských Opálů, kteří vypadají jako šmoulí víla Zvonilka. Hlavní trojice Viktor, Arkadij a Alison tajemství Opálů odkrývají za cenu nejvyšších obětí.

Ivaška
06.01.2018 5 z 5

Napínavá Sci-fi detektivka. Na vesmírné stanici Armida přicházejí do kontaktu lidé s mimozemskými rasami a konflikty mezi různými kulturami jsou neodvratné. Právě sem je vyslán mladý xenolog Viktor Frenchstone, aby pomohl vyřešit případ záhadné sebevraždy. V nitru stanice se zvolna stahují stíny, stejně jako v nitru všech, kdo jsou do případu zapleteni... včetně Frenchstona samotného.

moira2912
31.10.2016 4 z 5

26.10.2016 - 4,5*
Tahle kniha má hodně kladných stránek. Představte si mé překvapení, když jsem se o tom v půlce knihy ujistila - jelikož tahle knížečka je krátká a já bych dříve pochybovala, že o ní budu tak přemýšlet.

Klady:
- skvěle stupňované napětí, velmi dobře podchycené tempo děje
- děj samotný. Nestává se mi často, že by mě vyvrcholení dějové linie překvapilo. :)
- charaktery byly zachycené skvěle. Co se mi líbilo asi nejvíce - autorka měla tři hlavní protagonisty. A všichni tři byli jiní a především měli nějakou svou chybu. Byli realističtí.
Zářným příkladem byl Victor. Vyloženě bastard, a přestože se to na tom malém prostoru muselo psát obtížně, autorka dokázala přirozeně podat jeho zákeřnost i genialitu, stejně jako jistou, hm, lidskost. Nebyl nepřemožitelný.
Ostatní postavy, i vedlejší, byly dobré. Některé představovaly, škoda, stereotypy, ale jiné byly netradiční a tu a tam měly i hloubku, která příběh přenesla do další roviny
- žánr: sci-fi. Ale na rozdíl od některých románů, na které jsem poslední dobou narazila, tahle knížka sci-fi i byla. Poznali jsme různé rasy, skvěle popsané pro tak krátký příběh, zkoumali originální myšlenky.

Zápory:
- tu a tam bylo něco ploché, autorka to popsala jako fakt, což se potom bilo s tím zbytkem, který tak dobře představila.
- Některé scény byly lehce strojené a klišé, možná mi jen úplně nesedl přepis nebo volba slov (z čehož, opět, obviňuju délku knížky. Na druhou stranu, měl by děj poté takový spád, kdyby se autorka více rozepsala?)

Jak jsem psala, je to krátká knížka, proto mě tak překvapilo, jak propracovaná a dobrá ve výsledku byla. Někde to mělo své mouchy, ale kolem a kolem to byl hodbě silný příběh a já se do tohoto světa ráda vrátím. :)

btw - krásná obálka. Opravdu. Ale nejsem si úplně jistá, že sedí k příběhu. :D

witko
14.03.2014 3 z 5

Nebylo to špatné počtení. Zajímavý mix sci-fi a krimi.

Brenn
19.10.2013 5 z 5

Za mě velmi dobré počtení. Sci-fi a detektivky jsou mé dva oblíbené žánry a tady mám oboje. Uvítal bych víc mimozemšťanů, ale to já vždycky. S pochopením jsem problém neměl.