Stalin a období stalinismu

Stalin a období stalinismu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308593/bmid_stalin-a-obdobi-stalinismu-x3X-308593.jpg 5 3 1

Jeden z nejúspěšnějších diktátorů 20. století. Publikace představuje analýzu celé stalinské éry, zabývá se kultem jeho osobnosti, proč mohla být tak úspěšná a jaký je její vliv i dnes. Stejně jako u předešlé publikace z této série i zde čtenář najde kromě samotného výkladu i řadu citovaných historických dokumentů, které mu mohou pomoci vytvořit si širší obraz o osobnosti Stalina i jeho době. Nechybí také chronologický přehled a podrobné mapky.... celý text

Literatura faktu Historie Vojenství
Vydáno: , CPress

Stalin and Stalinism

Jack93
18.08.2016 4 z 5

Britský historik Martin McCauley nabízí na malé ploše poměrně detailní výklad politické kariéry J. V. Stalina. Nechybí ani slovníček stručně charakterizující nejdůležitější pojmy a osobnosti SSSR. Ani po přečtení knihy jsem nepochopil podstatu a význam neuvěřitelně rozsáhlých čistek proběhnuvších ve 30. letech. Ale copak se dá myšlení lidí typu Hitlera, Stalina nebo Mao Ce-tunga pochopit?

Ubírám jednu hvězdičku, protože značnou část knihy tvoří dokumenty, které jsem přelouskával s bolestí místo s radostí. Přišly mi poměrně zbytečné a na úkor většího výkladu o tehdejší době. I tak šlo o velmi zajímavé počtení, kterému je ovšem třeba věnovat pozornost, jinak vám unikne řada faktů.

stalinismus Sovětský svaz tyran Josif Vissarionovič Stalin masové vraždy zločiny komunismu vrazi komunistický režim

Autorovy knížky

2012  93%Stalin a období stalinismu

Kniha Stalin a období stalinismu je v